Първокласници 2016/2017 уч. г. - тема 4

  • 67 036
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 635
Моята девойка е същата като на Айла. Но освен това и нищо не споделя от дена си и понякога се налага да я разпитвам, за да знам поне малко какво са правили. Но тя си беше така и преди. В училище най-много ѝ харесват немския, музиката и рисуването. Най-досадно ѝ е четенето, защото се затруднява все още. Писането не я притеснява толкова. Нямат домашни, но онзи ден получих входните тестове за подпис и съм много доволна от детето. Има почти максималните точки.

Вече има и две приятелчета, което е супер, защото е едно от новите деца в класа.

При нас допълнителните занимания са организирани директно след последния час, но много глупаво - транспорта не може да се ползва след това, а само след часовете. Така че няма да ходи на нищо в училище. Отделно ходи на спортна гимнастика и пиано. Остава да я запиша на английски някъде, за да си поддържа поне нивото, но още съм в процес на търсене. Така че не ѝ остава много време. Даже се оплаква, че няма свободно време.

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Любим предмет на моята дъщеря за сега е единствено и само физ.възпитание...  Crazy
Не,че не харесва писане и смятане,но е е във възторг щом разбере в кой ден имат ...тя си е такава обаче от мъничка..неизчерпаем източник на енергия  Joy
Вчера са ги водили на куклен театър,предстои и мюзикъл някакъв да гледат скоро.
Откъм домашни нямам никаква забележка.Абсолютно и напълно самостоятелна.Даже ме гони от стаята за да не и преча hahaha
Дете мечта,пу-пу. Heart Eyes
Днес и предстои първия хоров концерт и е в еуфория!
Дай боже безпроблемно и занапред.

# 32
  • Мнения: 11 893
~Dev~ успех на детето на концерта  Hug

# 33
  • Мнения: 1 710
На Яни май най-много му е харесала лавката в училище  ooooh! Всеки ден сме в спор за джобните, за нуждата постоянно нещо да се гризе, за телефоните на другите деца, за таблета... За две седмици вече се изморих ужасно.

# 34
  • Мнения: 9 472
Момичета, моята дъщеря е с Бронхит Cry  Утре имаме запазен час за очен лекар във Варна. Мислите ли, че е удачно да се пътува? Говоря за разстоянието Ловеч-Варна. Не е отпаднала поне за момента, няма температура. В следващия момент с очни проблеми са и двете деца и прегледа е наложителен. Оплакват се от болки в главата от 1-2 седмици, та за това ми се ще да минат на преглед.

# 35
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
~Dev~ успех на детето на концерта  Hug
Бобче, Hug
Кристал,ако сте с личен автомобил е по-добър вариант сякаш..
Щом е наложителен прегледа бих рискувала.

# 36
  • Мнения: 9 472
С личен автомобил сме. Ама, нали знаеш страх лозе пази.

# 37
  • Мнения: 1 404
Ако няма висока температура... може. Имай предвид, че от климатик/ отопление в колата, ако не са сменени филтрите, може да кашля. Имах го този проблем със сина ми.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 247
Любими предмети- информациони технологии и рисуване.

# 39
  • Karlovo
  • Мнения: 533
И аз днес взех първолака отпуснат със студени ръце.Каза ,че му е лошо ,но не толкова че да пропусне плуването .Сега е на урок и го чакам да слагаме краката в топла вода със сол ,и му взех едно сиропче препоръчано в аптеката. Казаха ,че било имуностимулант и ще го пресече докато не е легнал - Изорекс. Някоя мама ако го е давала ,моля да сподели впечатление .
Любим предмет математика .

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 6 212
Изорексът е Изопринозин, с противовирусно действие. Не е съвсем сиропче за всеки ден, давала съм, в някои случаи подейства чудесно, в друг стигнахме до АБ. Явно зависи от конкретния вирус.

# 42
  • Мнения: 1 404
На мен са ми изписвали Изорекс само с клинични данни за вирус, не за имуностимулатор....

# 43
  • Мнения: 9 472
Онзи ден дадоха на дъщеря ми да попълним анкета. Питат кой е любимият и спорт. Отговор-физическо Crazy Иначе наблюденията ми са, че клони повече към математика.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 303
Синът ми най- много харесва часовете по Информационни технологии и ги чака с нетърпение.

И моят така  Peace

Aila, удобно ли е да попитам за повече детайли около плуването в училище? При нас доста се изтъкна като предимство по родителските срещи, че има басейн в сградата на училището, а после уж щеше единият час по физическо да е плуване - и накрая ни отрязаха жестоко. Малко ми е тъпо от цялата работа, та ми е чудно как е решен въпросът другаде.

Mandi84, на нас ни казаха в началото, че доп. занимания ще са между 16,30 и 17,30 ч. Обаче футбола го сложиха на обед - от 12,30 ч. Точно след обяда им. Не знам колко е добра идея, но алтернатива няма. За вечер не можело, защото някои деца ги вземали по-рано и защото голяма част от учебната година е в есенно-зимно-пролетния сезон, когато рано се стъмва и това значи да играели все на закрито  ooooh!
 

Чакайте да ви кажа, че ми изникна спомен дето нещо се разправяхме кога трябвали химикали. Ами нашите от няколко дни пишат с химикал  Shocked

Чантата стана дооооста по-тежка от началото, защото има много допълнителни помагала. Страх ме е да я претегля  Mr. Green

Аз явно съм неамбициозна, защото не му давам допълнително да се занимава. Гледам ако може да играе или да прави някакви неща, дето на него му харесват. Прекалено много му идва цял ден "да слуша"... Записах го на футбол - играят обедно, ама нямало как иначе. Поне всеки ден има или физическо, или футбол.
Справя се прилично, работим върху периодичното разсейване и вглъбяване в нещо свое си.

Има група във Фб за безплатните закуски: https://www.facebook.com/groups/1828886697390971/
Моят човек е от малкото явно, които не се оплакват и си ги ядат/харесват  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт