Първокласници 2016/2017 уч. г. - тема 4

  • 67 023
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
зелено човече, аз имам наблюдения върху занятие по футбол, което се провежда на обяд, след храненето на децата. На децата им се отразява добре между ученето сутрин и следобед. Задължително е детето да има дрехи за преобличане след тренировката, защото се изпотяват. И не бива да се преяжда по време на обяда, защото след храна някои деца изпитват дискомфорт при последвало физическо натоварване.

# 46
  • Мнения: 154
На моето дете съм му забранила да взема и да яде от безплатните закуски. Потрисам се от мисълта какви боклуци пробутват на децата   #2gunfire

# 47
  • Мнения: 1 874
Моят обича да ходи на училище, ноо най - вече заради децата и играта в междучасията ! Той също почти нищо не споделя относно учебният материал, ако го питам почти нищо не казва...

 Нали беше болен и остъства, въпреки че в нас работихме по 2-3 урока напред, се оказва че има да наваксва не малко по писане и учителката вчера му е казала какво има да навакса а той неми е казал....и ме поставя в неудобно положение...те вече са почнали учебна тетрадка номер 2 по писане.

Освен това не знам в клас как работи, но домашните в нас е ужас с рев и разправии.И сякаш гледа даа напише на бързо, да отбие номер и да играе...много му се играе и хич май нему се учи...в междучасията е ужас... лазил по колене из коридорите стигал чак до дирекцията, учителите го завръщали... абе направо   ooooh! таз сутрин като ми каза госпожата и кой знае как съм се червила .Та събота и неделя ще има наваксване и яко писане на изпуснатия материал. Иначе в нас като го карам да пише като се старае и пише сравнително добре, но гледа да претупа и да играе... И дано вече  не боледува, че при него трудно става наваксването, с тази разсеяност и нежелание да пише...Вече дори се позамислих дали не поизбързахме,че го пуснахме година по- рано.

# 48
  • Мнения: 1 404
Моят всичко си написва в занималнята. Даже вчера учителката специално го е похвалила на мъж ми, като го е взимал Simple Smile

Събота и неделя ще поработим малко по математика. Решил си е всичко без грешка вчера, но все пак, малко да се упражнява.
Аз нали съм филолог и повече по български го занимавам, но ще отделим малко време и на математиката.
Иначе най-обича да гледаме една голяма карта на света и да си говорим за държавите, столиците и тнт.

Закуската - ами той си взима само когато е я кашкавалка, я кренвиршка. Не обича филиите, ама вчера гледахме по ТВ репортаж са тези прословути сандвичи с изцапано от лютеница и той се възмути - "Ама как така, само по едно петно в средата, нашите филии са си добре намазани".

# 49
  • София
  • Мнения: 9 558
На моето дете съм му забранила да взема и да яде от безплатните закуски. Потрисам се от мисълта какви боклуци пробутват на децата   #2gunfire
А  как реагира детето на тази забрана?
Голямата ми дъщеря се научи и много, много рядко посяга към боклучави храни, не пие газирани напитки и т.н., въпреки, че вече е тинейджър и разполага с джобни пари.
Малката обаче е друго нещо, нея всичките тези храни я привличат неудържимо. В къщи контролирам положението, но в училище (въпреки, че при нас положението е различно и няма безплатни закуски) тя решава какво да яде. Храната им е хубава, но за следобедна закуска от време на време дават разни не особено полезни неща. Просто не мога да си представя, че ще и забраня и тя ще стои от страни ще гледа как другите деца ядат. Това с нея просто няма как да се случи, освен ако не е нещо, което не харесва.
Явно си е до дете  newsm78

# 50
  • Мнения: 5 435
Аз няма как да забраня на детето си да не яде нещо и да гледа съучениците си отстрани.
За радост закуските им са от местна фирма, която има добро реноме и действително са вкусни. Аз също съм купувала за закуска през почивните дни. Така че за това не се притеснявам, не съм боклучави като тези, които ги даваха вчера по новините. Действително трябва да има голям контрол и да не се допуска даването на такава храна на децата.

# 51
  • Мнения: 154
Носи си от къщи неща, които обича. Разни гадни сандвичи и закуски с хиляда боклуци в тях не я привличат така или иначе. Сама казва, че от класа им само 1-2 деца си вземат от безплатните закуски. При това положение само мога да гадая за какви чудеса става въпрос, щом на пръв поглед дори децата не посягат към тях  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 07 окт 2016, 09:26 от RainFlower

# 52
  • София
  • Мнения: 12 251
Aila, удобно ли е да попитам за повече детайли около плуването в училище? При нас доста се изтъкна като предимство по родителските срещи, че има басейн в сградата на училището, а после уж щеше единият час по физическо да е плуване - и накрая ни отрязаха жестоко. Малко ми е тъпо от цялата работа, та ми е чудно как е решен въпросът другаде.
Нашите са цял ден на училище от 8 до 17 часа. По обяд имат един по-голям интервал свободно време където си почиват и обядват и плуването за първите класове е вкарано там. За съжаление това също не е най-удачно, но има доста класове и с нещо се прави компромис. В случая свършват последен час в 11:30 и след това имат свободно време и обяд до 12:50, когато започват с немският. Плуването е от 11:50. Съответно нямат време да обядват спокойно, както и да си поиграят с децата, а и бързат за немският. Миналата година, когато бяха подготвителна група мисля, че беше по време и на някои от часовете, което не беше проблем, тъй като все още не учеха толкова много и можеше да си го позволят.
Иначе плуване при нас има за всички записали се деца, още от подготвителните класове стига да се запишеш в началото. Като свършат местата отказват да записват повече, но зимата отново се освобождават места, тъй като доста деца се отказват. Безплатно е, но има дарение което е силно препоръчително да се направи. В размер на 20 лв на срок на дете е за поддържане на басейна, което за мен е ок като разход предвид парите, които давах преди това за на частно плуване. На децата не им харесва това, че губят 2 пъти седмично от времето за игри с приятелчета, но аз съм доволна от това, че не трябва да ги водя, през учебно време е и е почти безплатно.

# 53
  • София
  • Мнения: 110
Благодаря за новата тема!  bouquet

Диана отсъстваше два дена от училище и вчера ми каза, че видяла какво са правили (помагала и учебници са в училище) и щяла да се постарае да не й остава за домашно през уикенда - писала малко по малко в междучасията и в занималнята.

След като един единствен път си забрави блокчето за рисуване (то пък голямата работа, просто е взела лист от другарче), вече си подрежда чантата съвсем акуратно, за мен остава само да сложа храната. Вчера ме помоли да й подвържа някакво ново помагало, че изписали старото (а аз подвързвам в движение, че нещо не можах да смогна). Напомня ми да й дам нова тениска за когато имат спорт или ново пакетче мокри кърпички. Иначе си подостря моливите и обгрижва несесера. Абе поддържа си имуществото. За мен беше много важно от самото начало да е така и да не се налага аз да оправям чантата. Баща й беше на родителска среща и надникнал в шкафчето й - там са всички дреболии, пластилини, пастели, ножици, пръчици и т.н. - похвали я, че било като в аптека.  bowuu

И аз съм забранила да взима от безплатните закуски, след като няколко дни се бори със стомашно неразположение, а в понеделник направо изригна положението от всички възможни изходи, извинете ме.  Sick Според педиатъра, храната не й понася. А има здрав стомах по принцип. Е, няма драма. Когато другите деца ядат закуски, тя си вади нейната и ядат пак заедно. Така е и на обяд.  Peace

За училището говори само хубави неща - харесва си и класния ръководител, и госпожата от занималнята. Госпожата по физическо й идвала леко строга, но пък играли интересни игри в часовете (видове бягане, щафети, състезания). Писането било интересно, четенето й е лесно, математиката - също. Не изоставала с писането (левичарка е и я предупредих, че може да й е трудно да пише бързо в началото, но да не си го слага на сърце). По другите предмети говорят, рисуват, изрязват, имат индивидуални задачи - много й харесва. По рисуване ги водят в специален кабинет - хареесва й (тя е паралелка с рисуване). Впечатлена е много от модерните танци и от библиотеката на училището (водили ги на обиколка). С нито едно от децата не се познаваше преди, но вече си има приятелчета. Всеки ден ми разказва по някоя случка с различни деца. Също и прави планове кого щяла да покани на рождения си ден (през февруари  Crazy ).

По фиизческо играли някаква игра и тя не спечелила. Призна си, че й е станало кофти и едва не се разплакала. Така и не успях да я науча да губи с достойнство, надявам се на съдействие от учителите. Но това да е единственият проблем.  Peace

# 54
  • Мнения: 4 872
 Здравейте и в новата тема  Hug

 Аз не се притеснявам за училищните закуски, защото ги виждам когато купувам купоните и винаги изглеждат добре. Синът ми обича да си хапва и всеки ден в раницата си има по нещо допълнително като кекс, сандвич, мъфини, плод и т.н. , в случай че не му хареса закуската или не му е достатъчна храната на обяд .
 
 Джобни не му давам и не мисля да му давам тази година. Ако държи да си купи нещо , минаваме през магазина преди училище.

 Любимия му час е физическо  Mr. Green , не му харесва музиката.  Споделя ми  , че колкото и да е забавно в междучасията, в часовете е много по-интересно .

 Аз също се очертавам неамбициозен родител. Допълнителни занимания не му давам в момента, защото съм доволна от писането , от смятането и от цялото му отношение към училището и го оставям да играе и да се забавлява. Ако има нещо за дописване , сяда и го пише, без драма и уговорки. Единствено ме притеснява това, че в момента нямам никакъв допир нито с учителката, нито с госпожата от занималнята, защото сутрин го водя до входа на училището, а след обяд го взима дядо му. Разчитам само на информацията, която получавам от детето и съм в пълно затъмнение какво се случва в действителност   Crazy но детето ми пораства и трябва да е все по-самостоятелен, а аз трябва да свикна с тази мисъл и да я приема .
 

# 55
  • Мнения: 1 103
Закуската и при нас е ок,яде я,засичала съм филия с кайма и кашкавал и филия с шунка,добре изглеждаха и двете.Плуването,на което не сме записани е един път в седмицата, шести час в петък и след това обядват и тичат навън,което на мен не ми се понрави+ неизсушената коса естествено,а и 35 минути, иначе е безплатно. Ходенето отделно ни е по 3лв на час,защото сме ученици в училището(това беше и една от причините да сме именно в това училище), харесва се от детето,а и от мен, хубав спорт е и без травми,а и ние сме огромни фенове на водата.Джобни и аз давам,определена сума за цялата седмица,да се научи да пести,не че й се получава, но аз съм същата и не се сърдя,като са свършили още в сряда парите. Joy

# 56
  • Мнения: 21 282
Здравейте , благодаря за новата тема.
Ние сме болни , снощи беше на рд и се върнаха след час - повърнала.
Ходихме на лекар днес ,изписа лекарства,минах да оставя извинителната бележка на госпожата и да взема раницата.
Има домашни няколко странички до вторник,ако оздравее и е добре вече.
Вече няма да носят всички учебници,а само по учебен план,което ме радва,че днес едвам й вдигнах раницата до колата  #Crazy

# 57
  • Мнения: 2 352
Аз съм пробвала от училищните закуски. Нищо им няма. Със съвсем нормално качество са. Много Фейсбук и телевизия се гледат в днешно време.  Sunglasses
Вдигат домофоните децата, предават информацията на висок глас, а после си имат другарчета-изпращачи.
Онзи ден показва на баща си как съвестно си пише домашното. Той го одобри с няколкото грешки вътре. Мисля, че е време вече да въведа дисциплина в семейството и който си има раница - да си я подготвя. 
Запис!

# 58
  • Мнения: 13
Здравейте! Благодаря за новата тема!
На дъщеря ми най-много и харесват игрите в училище .. и приятелите. Харесва часовете по български и литература, музика, физическо, рисуване, а отскоро и математика.
Ще я записвам на плуване .. ако имам късмет да я включа в групата, страшно много са желаещите.
Тя също не обича много да обяснява какво са правили в училище или какви домашни са писали .. отговаря с две-три думи и толкова. Но мисля да не я тормозя, през уикендите мога да видя какво са правили, а и класната е насреща за въпроси.
Хубав ден!

# 59
  • Мнения: 154
Всъщност не са Фейсбук и телевизията. Всеки си има собствена представа за качествена и хубава храна за деца. Например за мен сандвич с кайма не е Ок. За някой друг е. И така. Няма нужда от разни подмятания  Wink

Общи условия

Активация на акаунт