Първокласници 2016/2017 уч. г. - тема 4

  • 67 035
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 893
......Всеки си има собствена представа за качествена и хубава храна за деца....


И не само това, фирмите доставчици на въпросната храна навсякъде са различни Peace


Моето дете нали е болно тази седмица та е пропуснало, но в класа са правили първата самостоятелна работа по математика....госпожата била много доволна от резултатите.

# 61
  • Мнения: 154
......Всеки си има собствена представа за качествена и хубава храна за деца....


И не само това, фирмите доставчици на въпросната храна навсякъде са различни Peace



Искрено се надявам, че има и съвестни хора. Защото това все пак е храна за децата ни и е недопустимо да им се предлагат боклуци...

# 62
  • Мнения: 11 893
......Всеки си има собствена представа за качествена и хубава храна за деца....


И не само това, фирмите доставчици на въпросната храна навсякъде са различни Peace



Искрено се надявам, че има и съвестни хора. Защото това все пак е храна за децата ни и е недопустимо да им се предлагат боклуци...

Ами то пак е въпрос на вкус както ти казваш, но специално от нашите закуски не мога да се оплача. Няма сандвичи и въобще филии, всичко е закуски които могат да се купят в закусвалня тип - сиренарка, кашкавалка, кренвиршка , кифла с локум и шипков мармалад. Е ясно, че кренвирша е боклук но другите не са лоши. Когато имат плод се дават - ябълки, банан, портокал, круша и винаги плода е бил хубав, не нагнил нито малък и очукан, дават понякога плодово кисело мляко на Бор Чвор...така, че аз наистина не мога да се оплача от нашата фирма доставчик...отделен въпрос е, че моето дете е злоядо, но другите деца си ги хапват.

# 63
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Ицо се оказа с гнойна ангина и от днес е на антибиотик ,7 дена . Изорекса не посмях да му го дам без консултация с лекар,но тя каза да си го пие щом съм го взела .Един негов съученик ще му носи всеки ден лист с нещата ,които са взели през деня, че 7 дена си е доста материал.
Ние пък нямаме закуска сутрин ,в 10ч. дават само плод .Може по късно да започнат ,не знам.

# 64
  • Мнения: 5 257
И моето е болно, но не успях да го заведа на лекар, че се случи следобед, а личната е сутринта. Дано не е нещо сериозно и да овладеем положението до понеделник.
Моето ги яде закуските, или поне тези, които му харесват. А тези, които не му харесват "без да иска" ги изтърва в кошчето.  Crazy

# 65
  • Мнения: 3 813
Здравейте търся чуждо мнение по една ситуация,защото си се знам,че съм доста мнителна и се чудя дали не драматизирам прекалено.В класа на сина ми има едно момиче,което май си го харесало като обект на тормоз.Преди няколко дена му пуснала боклуци в шишето за вода.Вчера му взела лепилото като после му казала,че и харесало и го е занесла у тях.Днес пък някои му е взел капачката на шишето за вода.Това са по-големите неща,но като цяло тези две седмици не е спрял да се оплаква от нея.
Да дребни неща са и бих казала,че са детинщини но ми остава едно много неприятно чувство.Синът ми е от хората,който не могат да се защитават сами и много добродушен.Самата аз бях тормозена в училище като малка и сега ми е толкова мъчно,че и на него му се случва.
Бихте ли реагирали с оплакване при учителката или ще изчакате?

# 66
  • Мнения: 9 472
Ани, сподели на учителката без колебания. Нещата могат да станат по-лоши,за това вземи мерки навреме.

# 67
  • София
  • Мнения: 110
Ани, бих споделила веднага с учителката, без да го правя на голяма драма. Възможно е за момичето всичко да е безобидна игра, която да омръзне скоро, но наистина могат и да се задълбочат нещата. И мен ме тормозеха като малка в 3-4 клас. Опитах се да споделя с майка ми, но ме отряза и после си мълчах, нещата станаха леко грубички, а аз си търпях. Всичко премина, де, но каквото и да става, аз бих искала детето ми да знае, че го слушам като споделя и да не губя доверието му. Дори само затова си струва един разговор с учителката.  Peace

# 68
  • Мнения: 7 128
Лято!, прегръдка!  Hug
Имаш познати лица в класа. Помоли родителите да помогнат мъничко, докато преодолее стреса. Специално младежът е много много добър за приятел и много добре партниращ. Вашият човек играе чудесно с друго познато дете, когато са в двойка. Направете нещо, за са му подсигурите нужният му партньор в играта, но после ще трябва да продължите и към разрастване на групичката, така че да не страда, когато конкретното дете може да отсъства.
И другото революционно, което ще ти предложа - човекът да пише от домашното точно толкова, колкото е необходимо според теб. Останалото ще намирате начин да го споделяте без да му оставате впечатлението, че ще го правите цял живот. Вече е време да го запишете на спорт. Трябва да изкарва парата.
Ани, описаните неща наистина са детинщини. Въпросната девойка явно се опитва да демонстрира шеги и явно скучае. В никакъв случай не е тормоз, но синът ти трябва да й даде сигнал, че е прекалила. Да иска замяна за същото нещо от нейните вещи.
При нас все още има деца, които плачат сериозно. Стресът явно им идва повече. И някакви малоумни родители наблюдавам. Не мога да приема, че най-подходящото място за възпитаване на личното отроче, е препълненото училищно фоайе. Заради това, че е с някакви чужди маратонки. Не си го научил, търпи и си трай. По-лошото е, че ако го прави от стрес, не можеш да разпознаеш истинската причина.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 212
рони  Hug Благодаря за съветите; спортът определено не търпи отлагане.
След разговора с педагогическата съветничка става ясно, че вятърът духа към ресурсен учител. Ами хубаво, ние това вече сме го играли, но конкретната цел, която гоним - да внимава и пише в час - така и  не я постигнахме. Явно към момента това е проблемът, макар че бяхме останали с друго впечатление, така че започваме да работим в тази посока.
Чужди маратонки... Нашият беше донесъл вкъщи нечия торба (като за физическо), госпожата питала на кого е и той си я припознал.  Crazy Е, върна я.

# 70
  • Мнения: 7 128
Не показвай паника пред него. Не е проблем, че детето е разменило или взело нещо.  Проблем е да се караме за подобни неща.  Много деца не пишат в занималнята или в час. Ако някой ви казва обратното - блъфира.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 212
По-скоро се посмях Simple Smile и го инструктирах как да я върне. Първия ден беше забравил, естествено, но на втория успял.

# 72
  • Мнения: 221
Здравейте, много трудно ще се окаже в първи клас.Синът ми е в НУ с нови деца, така реших преди,дано е правилно.Всичко при нас е на приливи и отливи-ту е много еуфоричен и харесва всичко,ту иска да бъде"отписан".В класа са 17 момчета, доста сложно според мен,все ще има с кой да се закачиш,преди два дни докато госпожата по занималня ми обесняваше как се сбутали и сбили с едно дете,други две се сбиха...В петък взимаме раницата, има пожелателна домашна.Аз допълнително го карам да се упражнява, това което ми прави впечатление е отлични цифри,ченгелчета и вече букви "А" в къщи и много грозни и криви в училище.Не знам притеснява ли се или какво?!
Иначе се записа на шах, в обедния отдих е.Вечер три пъти в седмицата го водя на бойни изкуства(втора година).В училище няма чужд език,но и време не намирам засега,уморен е и рано заспива.Ще учим от другата година явно.Безплатните закуски казва,че са вкусни и ги яде,храната в стола също.Лафката посещава,черпи другарчета ,утре се карат.Дано се спогодят по-бързичко,често ги разместват-разсейват се в час.Сутрин се опитва да заплаче,когато аз го водя,мъчно му било с таткото няма проблем.
Малко дълго стана,но емоциите са много.

# 73
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 860
basmachi , причината за по-кривите изписани в училище елементи е, че в клас има доста разсейващи фактори. Вкъщи е сам и това, което очакваш от него, е да се старае при писането. В класната стая обаче има още 20+деца, от които във времето за писане един се върти, друг се закашля, трети пита нещо  #Crazy В началото на първи клас малко са децата, които успяват да се съсредоточат и старателно да приключат с поставената задача.
При моето дете е същото положението. Място за притеснение няма. Полека лека ще свикнат с това да са ученици. Няма как да искаме от тях чудеса за няма и един месец училище, нали  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 221
Да, така е със сигурност.Днес без проблем подготви домашно по БЕЛ за няма и 10-15 минути - езикови модели и модели на изречения.Аз в началото дори не разбрах за какво иде реч.Той просто взе молива и тегли чертичките, значи е слушал и е разбрал материала - похвала за госпожата, не е лесна професията никак.

Общи условия

Активация на акаунт