Любители на Котки - Тема 108

  • 43 494
  • 755
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 007
Българските ветеринари явно са лукови глави. Simple Smile

Лукови глави са, защото например единия преглеждаше котката ни в продължение на месец и нищо не разбра, втория на първия преглед реши, че има автоимунно и не и остава много, без дори да и направи изследвания и би кортикостероиди, а третия след изследвания и преглед ни каза, че котето просто има гъбички. Така че - да. Лукови глави са.
А сега прочетете и какво има в роял канина. Ако намерите повече от 20 % месо, и другото не ви е царевица, жито, ориз, моркови и патешки ануси, го прочетете отново.

# 436
  • Мнения: 14 072
Zdravika , разбрахме, че си на процент от фирмата производител на РК, можеш да спреш. Вече стана досадно през пост да ни набиваш канчетата, че котките трябва да се хранят само с тази храна. Stop

# 437
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
 Joy
Оф, не мога вече, честно.

# 438
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
 Mr. Green И на мен постовете ми звучат като непоискано търговско съобщение. hahaha

Zdravika, за доброто на котките ти, преосмисли поне частично възгледите ти за Роял канина, защото грешиш. Това, че гранулите са дребни и удобни за лапане не ги прави качествена храна. Фактът, че РК не публикуват на сайта си точния състав в процентно отношение, а можеш да го видиш само на самите опаковки, трябва да ти говори много. Peace

# 439
  • Мнения: 2 998
Персийските котки идват от китайския императорски двор,може и да са си хапвали ориз,но картофи?Хм...
Joy Ох, императорските котки! Просто си представих как котката мляска вкусно варения ориз и въобще не поглежда сочните плъхове. rotfImbo Нова еволюция.

Този въпросник не ви ли се струва малко прекален?  newsm78 http://www.koi-me-iska.com/vaprosnik-osinovqvane-na-kote

# 440
  • Мнения: 75
Zdravika , разбрахме, че си на процент от фирмата производител на РК, можеш да спреш. Вече стана досадно през пост да ни набиваш канчетата, че котките трябва да се хранят само с тази храна. Stop

Дарче,де да беше вярно. Simple Smile
Гони ви параноя и патешки ануси. Simple Smile
Ако друга марка предлага крокети адаптирани за persan cat, веднага ще пробвам.
Спорете качествено,ритате с бутонките като на футболно игрище.
Останете си със здраве на вас и на домашните съкровища.Айде чао!

# 441
  • Мнения: 4 007
Този въпросник не ви ли се струва малко прекален? 

Това не е нищо, като търсехме коте, тъй като ММ е алергичен, искахме да вземем сибирска котка, че са по хипоалергенни от другите, и попаднахме на един развъдник. И в сайта на развъдника има ето такива условия, ако искаш да си закупиш коте от тях (което струва към 1000-1500 лева)

Очакваме да се представите в писмото си, да споделите за вас и вашето семейство, за опита си с отглеждане на котки, за мотива да потърсите именно сибирче и за визията си относно неговото бъдеще. Новият собственик на *** котенце трябва да е достатъчно добър, любящ и отговорен стопанин и искаме предварително да се уверим в това.

Значи за да си купя котка, която струва колкото една кола втора ръка, трябва да пиша есета и разкази с автобиография и план за развитие на котката. Айде няма нужда...

# 442
  • Мнения: 2 998
За развъдниците знам, но тук става въпрос на осиновяване на бездомни животни. Далече съм от мисълта да няма въпросник, но някои въпроси ми се видяха прекалени.
Един от абсурдните въпроси е 21. Колко често Вашата котка ще остава сама? *
 По – малко от 2 часа    2-4 часа     4-6 часа     Повече от 6 часа
Колко човека ще отбележат под 6 часа? Кой стои вкъщи по 24 часа за първата опция?
Друго неприемливо е да питат дали жилището е твое. И завършекът с "Моля ако желаете, дайте допълнителна информация, за да подкрепите своята апликация". Смятам, че тези неща могат да се изяснят на по-късен етап в разговор. Все едно ще я взимам на кредит тази котка.

Имаше една собственичка на развъдник, която беше написала, че нейните котки се хранят само с Orijen и всеки ден им се дава пауч (не си спомням коя марка беше) от по 5лв, и още 100 хиляди такива претенции. И ако не ги спазваш в договора се пишело, че има право да си вземе котката обратно, без да ти върне парите, разбира се.

# 443
  • Мнения: 4 007
На мен ми е по-нелогично такива въпросници да има по развъдниците, чак в такива количества. Все пак бездомното коте, с извинение, може да иска някой да го вземе за да си храни змията вкъщи, не че от този въпросник ще се разбере това, ама животно, което струва двойно-тройно над средната заплата в страната, едва ли някой ще си го купи, за да си насъсква питбула по него, или ще го изхвърли на улицата след седмица.
Ама психично нестабилни cat-lady-та има прекалено много, и за жалост почти всички лели от развъдници за породисти котки са такива...

# 444
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
Някъде в старите теми има разисквания по такива въпросници и уверявам ви, освен храненето на змиите има всякакви ужасии, включително и това с питбулите, така че въпросниците не са толкова ... придирчиви.
Въпросът дали жилището е твое често е от съществено значение, защото сдобили се с осиновено коте наематели не рядко са поставяни пред ултиматум от хазяите си или да махнат животното или да освободят жилището. Като се замислите, ще установите, че и други въпроси са логични. Все пак не е желателно днес осиновили, след 5 дни върнали.

# 445
  • Мнения: 2 998
За добро съм ги пропуснала тези ужасии. За змиите знам. Sick
Не знам, мен малко ме стреснаха всички тези въпроси. Ако е в разговор бих отговорила на всичко, но някаква анкета.

http://www.sadanduseless.com/2014/10/cat-thieves-caught-in-the-a … uhdTzCaOAeFvqQ.01 Mr. Green

# 446
  • Мнения: 18 969
Някъде в старите теми има разисквания по такива въпросници и уверявам ви, освен храненето на змиите има всякакви ужасии, включително и това с питбулите, така че въпросниците не са толкова ... придирчиви.
Въпросът дали жилището е твое често е от съществено значение, защото сдобили се с осиновено коте наематели не рядко са поставяни пред ултиматум от хазяите си или да махнат животното или да освободят жилището. Като се замислите, ще установите, че и други въпроси са логични. Все пак не е желателно днес осиновили, след 5 дни върнали.

Съвсем са си логични въпросите. Да не говорим, че понякога е късмет, ако ги върнат след 5 дни. Какво да кажем за котки, които са гледани от малки в апартамент и след известно време ги изхвърлят на улицата, защото чакали бебе? Пълно е с такива случаи. Тези котки нямат никаква възможност да оцелеят на улицата.

# 447
  • Мнения: 9 991
За добро съм ги пропуснала тези ужасии. За змиите знам. Sick
Не знам, мен малко ме стреснаха всички тези въпроси. Ако е в разговор бих отговорила на всичко, но някаква анкета.

http://www.sadanduseless.com/2014/10/cat-thieves-caught-in-the-a … uhdTzCaOAeFvqQ.01 Mr. Green

Въпросника е стандартен и самия факт, че някой се наема да го попълва  е +. И ако си търсил дом на коте или куче без порода, задомил си го и после са го изхвърлили, или са ти го върнали защото:
-конфликт със свекито, с която живеете в една къща;
-хазяина ви е казал или да се изнасяте, или да махнете котето посред Коледа;
- бременна сте и трябва да махнете котето, защото не възнамерявате да го гледате с бебе;
- някой се е оказал алергичен;
-взето малко сладко коте за игра на децата, което като порасне и спре да е малко и сладко, се оказва на улицата;
-живеете скромно и котето го храните с каквото ядете вие/боб, ориз/ и не смятате да купувате и бенто;
- котето се е "разболяло" много от глисти/това по действителен случай/, но пък това хапчета и ветеринар не сме го чували, да не говорим за сериозни болести.
-ама то драска и хапе....
и много други причини, които явно са ти смешни, но от практиката не еднократно са причина да се окаже животно на улицата. Сигурно има казуси, които не са упоменати във въпросника, но човешката глупост е уникална, няма как да се предвиди всичко.

Шапка свалям и на тези развъдници, които не гонят сляпо печалбата, а ги интересува животното най-вече. Ако бих купила, то би било от такъв развъдник.  Hug Peace

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 16:47 от adelinda

# 448
  • Мнения: 2 998
и много други причини, които явно са ти смешно, но от практиката не еднократно са причина да се окаже животно на улицата. Сигурно има казуси които не са упоменати във въпросника, но човешката глупост е уникална, няма как да се предвиди всичко.
И къде видя, че ми е смешно? newsm78 За подчертаното съм съгласна. Явно аз съм заблудена какви хора си взимат животни и с какви цели.

# 449
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
bubbata Страхотен линк - уникално се посмяхме.
Включвам се да кажа че преди малко моята котка ми събори един кактус от перваза защото искаше да хване малкото плаж които дойде днес Simple Smile Тя моята Мърки да напомня е баба котка и има тумори на млечните жлези, но живеее само от любовта си към нас и от нашата любов към нея Simple Smile
Не мога да разбера защо влизате в спор за храни. Ние винаги поръчваме от всички по-скъпи храни по 100 грама в един плик после ги размесваме добре и така храним котката тя си знае кое е добро за нея и не яде много сухо. Не виждам смисъл да я ограничавам само до един вид храна на вас ако ви принудя да ядете само пържоли ще ви омръзнат нали, а тогава защо принуждавате горкото животно да се храни с една и съща храна пък била и тя най-марковата. Доверете се на котката тя има по-добро обоняние от вас за съставките Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт