Боледуване на децата ни - тема 43

  • 51 697
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 961
Моето се зарази от кърлеж това лято. Пи АБ.
Хати ако наистина мислиш, че е ох това не го давай

# 31
  • Мнения: 68 646
Лино, лаймска болест ли? Shocked Какви бяха симптомите?

# 32
  • Мнения: 1 961
Да лаймска. Обрив излезе, типичния, конюнктивит. За него може да е било съвпадение

# 33
  • Мнения: 68 646
Ужас...добре,че е зад гърба ви вече Hug

# 34
  • Мнения: 1 961
Дано. Пак ме хващат паранои от време на време, но не мога да направя нищо. Даже сега от вчера е с подуто око, ей така буквално от нищото и си викам да не е от това

# 35
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте мами,
изписаха на дъщеря ми Рибомунил, пролетта изпи Бронховаксом, често боледува и имат съмнения за бронхиална астма (дете баби и двете лели са с астма) но след като и дадох Рибомунила, буквално не можеше да диша от кашляне, за сън да не става и дума даже,  3 седмици не е спирала да кашля - гърди чисти, гърло чисто. Педито казва,че е на алергична основа и изписа калциев глюконат. Препоръча ни да ходим при алерголог д-р Мустаков, София. Дъщеря ми е на 4 г. и всеки месец боледува... не знам вече какво да праявя...
Рубомунила е по схема, сега ме е страх да и давам втората доза, явно не и понася добре ама педито казва да продължа... как да постъпя не знам... охх отчаяна съм Sad


Аз лично не бих. Моето от Самбукус нигра направи як спастичен пристъп. А от Бронховаксома директно от 2 прием директно се разболя и стигнахме до бронхеолит и категорично го спрях и повече не го дадох.
Най добре пулмолог и да Ви изпише адекватно лечние. С няколко лекаря съм говорила за Рибомунила и Бронховаксом и категорично казаха да не го давам на детето ми - моето е с АД + астма с алергичен компонент. При нея астмата се отключи след като тръгна на ясла и 3 месеца поред направи бронхеолити.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 277
Lino, може да е някаква алергична реакция - включително заради наличие на вирус  Thinking.

# 37
  • Мнения: 3 788
Да лаймска. Обрив излезе, типичния, конюнктивит. За него може да е било съвпадение
Какъв е типичният обрив?И колко време след ухапването се появява?Питам да знам,щото и двете сме ухапани от кърлеж.Мен ме ухапа това лято.Сама го вадих и доста неправилно.Принципно нищо ми няма ,но да знам.

Последна редакция: нд, 09 окт 2016, 00:52 от umi zoomi

# 38
  • Мнения: 1 961
Пусни в гугъл да видиш снимки. Няма как да се сбърка. Червен кръг, по средата бяло стои. Този кръг се разширява по цялото тяло. При приятелка беше се разпространил от таза по целия корем. За колко време излиза не мога да кажа. При малкия мисля след 10-14 дни. Аз понеже не разбрах, че е ухапан. Кърлеж не видях. Когато обрива излезе разбрах. И понеже бяхме трета седмица на планина и така си навързвам нещата. Не знам аз като дете къде ли не се врях и съм нямала кърлеж, малкия го заведох на планина за първи път  Sad
За подутото оче може наистина да е вирус, по-добрия вариянт. Имало ткава вирусна уртикария  Thinking

# 39
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Лино,ужас.Добре,че е в миналото.
Уми,дано няма нищо притеснително при теб.
При нас все същото.Започнахме капките и няма да Ви казвам какво излиза от носа му като духне.Досега все назад бяха,а сега излизат едни бели,ама са като лепило гъсти.

# 40
  • Мнения: 68 646
Лино, може и друга гадина да го е нахапала в планината, щом не си видяла кърлежа. Понякога кърлежите и самИ се пускат, но е малко вероятно.

Записвам се с болно дете от снощи. С Т и отпадналост.
Върнах лентата назад и нарочих настинка, защото в петък, когато го прибирах от градина, беше без яке навън #Cussing out Лелята се навлякла с дебело палто, с ръцете в джобовете, а не огледала кое дете се е облякло, кое не. Учителките и другата леля нямат пропуски в това отношение, но тази....ще си имаме приказка с нея, като оздравеем и стигнем до градината.

Към 19ч взе да вика, че бил изморен, че му се полягвало...очите също не ми харесаха. Не измерих висока Т, само 37, 2, Rolling Eyes но не съм сигурна добре ли съм сложила термометъра. Дадох нурофен преди да легне и след час се беше изпотил, значи е смъкнал Т. Към 4ч се размърда, пипам, не ми се вижда топъл, но вида му хич не ми хареса и хакнах още една доза нурофен. Заспа и му попросветна сега..
Сега ще чакам да видя кво ще излезе от цялата работа. Дано да е хилав вирус и да се разкара бързо Praynig

Ще мисля варианти и схеми за утре...Ще видя и дали утре ще ходим до кабинета на педи, или още днес ще я викна вкъщи Thinking

# 41
  • Мнения: 1 961
Тета няма как да е от друго за съжаление. Тоест и други летящи пренасяли същата бактерия която предизвиква лаймската болест, но е малко вероятно. Но такъв обрив излиза само при лаймска. Няма с какво друго да се сбърка, прекалено е особен и се разширява, движи обрива. Лекар потвърди.
Дано детенце е по-добре днес и утре е пушка  Hug
На мен също ми е зор с това обличане за градина особено есен и пролет. Сутрин студено, вътре топло, навън после хладно. Има и друго обаче, те нали не се спират, искам пък да не се изпотява
Аз да ви кажа понеже пиша от телефона и не ви виждам лентичките, който ги има  Embarassed

# 42
  • София
  • Мнения: 10 698
Синчето 5 дни градина и айде в джаза. Хрема, кашлица и ще се налага да го гледам, че бабата не може.

# 43
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Тете,да се оправя скоро Бобчо.ООф,това с обличането и мен ми е проблем-вътре топло,вънка хладно и направо не знам как да го облека.
Магннитче,да се оправи скоро Жорко.Дано и при Вас и при Тета е някакъв хилав вирус.

# 44
  • Мнения: 68 646
Лино, имах предвид, че може приносителят на болестта да не е бил кърлеж, а друго насекомо...иначе не подлагам на съмнение диагнозата, сигурна съм, че е било точно лаймска болест Peace

Моят сега скача и ми вика, че бил оздравял, но просто нурофена го държи според мен, свалил му е за момента Т и за това му е попросветнало Tired Ще го видя към обед, когато действието му изтича..

При нас е много, много студено сутрин, после се позатопля, тоест има големи разлики в температурите, но все пак без яке да го изведе, не мисля, че е редно...за движението, няма голямо движение навън, моят не тича , просто си събира бавничко жълъди и паднали листа. Абе шашаво е времето, по-добре да се застуди, че да се знае, че е студено и съответно облеклото да е дебело. Сега на слънце е топло, на сянка-цепенак...отврат...

Общи условия

Активация на акаунт