Януарчета 2016-7

  • 41 628
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 235
Радвам се, че малките се подобряват.  Simple Smile
Сами яде непасиран ориз,ама не съм сигурна дали ще иска намачкан картоф. Момичета булгур от кога може да се дава?
Днес му сложих в кус-куса малко сирене и беше потресен ... голямо ровене в устата падна да го махне. Ще изчакам ден и ще пробвам с друга мярка.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Диди, за бебето в 10 мл. физиологичен разтвор слагам 5 капки тинктура. Капя по 3 пъти на ден по 1-2 капки. За възрастни в 10 мл. физиологичен разтвор слагам 10 капки тинктура. Капя по 5-6  пъти по 3-4 капки.
На Марти първият зъб излезе след една седмица хрема. Чак на осмия ден видях зъбчето да белее и на другия ден проби.
Днес температура вдигна сутринта, на обяд и преди малко. Но не стигна повече от 38,2. Жизнен е, дивее. Излизахме следобед, спа два часа навън.
Храната от кухнята при нас е пасирана гладко. Парченца още не иска да яде. Булгур имаше два пъти до сега. Мисля, че се дава след като се въведе глутена.
Фрози, нашата кака научи малчо да пълзи. Пълзеше и му показваше два дни, бяха голям цирк двамата. И други неща забелязвам че усвоява бързо тя като ги прави с него. Повечето са номера, разбира се. Например да върти глава като бесен, имам чувството, че ще му се откачи. Квичат и двамата като луди, дори от различни стаи. Понякога мислите не мога да си чуя.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Кате, Коко с много зор се научи да си приплъзва краката докато пълзи по ламината. Накарай големите да пълзят с него за да го научат  baby_neutral
Ама те пълзят! Особено Преслав, чак му се карам, че съвсем се държи като бебе. Simple Smile
И аз го оставям да се мъчи, но той е като актьор от Болшой театр на ламината. Като е далеч от мен и не го взема, ляга по гръб и реве на умряло.  hahaha
Ей, дано минават вече болестите. Аз снощи пак не спах от кашлица, ще видим тази вечер как ще е. Засега не съм се разкашляла, но май ще остана пак в хола за всеки случай. Имам чувството, че нещо в спалнята ми дразни и от него кашлям. Rolling Eyes
Нашата кухня за първа група също е гладко пасирано, но Борис вече яде и намачкано с вилица. Примерно жълтъка и сиренето само ги намачквам и смесвам с пюрето, бисквитите също. Преди не щеше да яде кус-кус. Утре може пак да го пробвам да видим дали ще прояде. Утре му е и първи ден на кухня. Дано му хареса. Praynig
Ей, докато напиша и пак се разкашлях. Пак ще е тежка нощ... Tired

# 48
  • София
  • Мнения: 1 235
Таня, мерси, че сподели за капките и за булгура.  Simple Smile
Кате, дано е леко нощта.  Praynig

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Уф, Марти пак е с 38,6. Вече ми иде да се гръмна.
Сигурно антибиотик ще му праснат ....какъв е тоя бацил?

# 50
  • Мнения: 337
Здравейте да се оправят болните моментално до края на деня 😉
Аз снощи дадох на Мишо каша преди лягане с цел уж да не се събужда от глад. Е няма, в 1 и в 5 беше цъфнали. Това ми бе последния опит. Явно ще е така.  Не мига да си обясня защо, яде през деня повече от нормално. Има 3 яденета по 180 гр и две Ам по 200 мл. Не знам чак пък толкова да е гладен. И с каша в млякото опитвах и пак се събужда. Искам да се наспя. 😑

# 51
  • София
  • Мнения: 965
Здравейте момичета.
Я да ви попитам вашите бебенца как заспиват през деня? Тези, които не ги кърмят де  Grinning Нашето преди заспиваше когато му се доспи, а последните месеци е много неприятно, защото се изисква усилие от моя страна  Mr. Green Не ме разбирайте погрешно не искам да си пестя усилията, но не искам да изграждам грешни навици за заспиване. Приспива му се, търка си очите, мрънка, реве и пиши. Слагам го в леглото и започва да се върти и да се изправя ревейки и аз го слагам да лежи пак. Той отново се изправя и рев и зор и докато не се умори и не го натисна легнал и да го задържа настрани да лежи зада не се изправи и заслива за 2м... Чудя се вече какво да го правя. Зъбите са намазани, температурата е подходяща, но не иска или не може да заспива сам.
И друг въпрос към мъжките мами - има ли момченца с не-слезли топчета? Да ми препоръчате уролог за София, че на нашето хем му ги има хем понякога му се качват - нямам идея и аз вече  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 3 797
Джинджър, ние се приспиваме на ръце Tired сам в леглото си никога не е заспивал. Вечер след ядене го взимам в мен и така заспива, но денем само на ръце. Адски е досаден и не спира да мрънка. мисля сега да го облека и да излезем, защото не знам какво да го правя. Не са му интересни играчките, не иска да седи/пълзи, само нервничи.

# 53
  • Мнения: 337
Изчаквам правилният момент за спане, търкат очи, зачервени са и си смуче палеца. Оставям го в леглото,  казвам чао и затварям вратата. Ако реве чакам 5 мин,  да видя ще спре ли? Ако не легне сам значи не му се спи. Поиграваме оше 10-15 мин и пак пробвам. Рядко на ръце. Понякога го обличам и в количката, след 10 мин го пренасям в леглото. През нощта е малко по трудно, но там го гушкам 5 мин и мятам в леглото. Трябва да си изгради ритуал на лягане. Нещо което му подсказва че трябва да спи. При нас е едно магаре. 

# 54
  • София
  • Мнения: 965
Уффф  Tired и Алекс ако му се спи количката ме отменя, но в този дъжд не ми се мърда, а тепърва ще става кофти времето... дано да е период, че не искам да свиква така. А ако го оставя да реве се дере магарето - до 20м съм го оставяла и пищи о се дере и не заспива, а аз май нямам сърце да го оставя още, че да се умори и да се научи сам. Уж това бил метода  ooooh! ще трябва твърдост явно.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 235
Таня, дано се разминете с АБ.
Сами обикновено заспива сучейки, без да суче заспива в раницата и единични случаи в количката на вън. Вчера сутринта много му се спеше, ама се хванах да правя палачинки и беше голямо мрънкане. Гушнах го с бибата в уста и докато ги допържа ми заспа на рамото.  Crazy

# 56
  • Мнения: 337
Уффф  Tired и Алекс ако му се спи количката ме отменя, но в този дъжд не ми се мърда, а тепърва ще става кофти времето... дано да е период, че не искам да свиква така. А ако го оставя да реве се дере магарето - до 20м съм го оставяла и пищи о се дере и не заспива, а аз май нямам сърце да го оставя още, че да се умори и да се научи сам. Уж това бил метода  ooooh! ще трябва твърдост явно.
А колко пъти спи на ден - мишо два пъти по около час и половина. И третото последното може и да е час. Т.е събират му се около 3-4 часа сън

# 57
  • ruse
  • Мнения: 175
Момичета помагайте със савети малкия е вече на 8 месеца и се свива се в ембрионална поза странично и започва да се напъва, да свива и отпуска крачета, стискайки нещо в ръце, или самите си ръце. Едновременно мрънка, почти си плаче тихичко, сякаш нещо го боли. Когато му извикам, дори не ме чува, сякаш изпада в транс.

# 58
  • София
  • Мнения: 965
Същата работа  Peace 2 пъти спи по около час/час и половина. 3 пъти инцидентно, но спи ли и трети път после вечерта си измества заспиването по-късно.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 641
Деси, не съм чувала за подобно нещо, дори не знам какво да те посъветвам Sad
Сами също спи вече само два пъти на ден. И двата вече си спи по час и половина, понякога два. Рядко вече спи по 40 минути. Само ако нещо го стресне и събуди. Издържа горед-долу по три часа и половина буден.
Приспиваме си се с кърмене. А като се превъзбуди или не се е наиграл, хем идва да суче, хем после играе и се случва и да повърне от много премятане Sad Вчера сменяхме така чаршафи преди лягане.
Обаче сутрин спи до девет и съответно му се измести и заспиването вечер - започна да заспива около десет-десет и половина. То като стане в седем вечерта, няма как да заспи в девет. Сега се чудя дали да го будя сутрин. ММ  е на работа и иска да лягаме по-рано, а Сами като се върти и беснее му пречи да заспи.

Общи условия

Активация на акаунт