Януарчета 2016-7

  • 41 595
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 641
Честно казано лепенките ми се виждат по-ок от нурофена и панадола. Аз съм слагала веднъж, когато вдигна темперетура след ваксината и спа като къпан.
Преди това беше рев рев.
Ние още нямаме признаци за зъби, а като ви чета направо се плаша какво кога и как ще пробива.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 180
Бързо да им минава на дечицата. Много им влияе високата температура. Има си такъв вирус - само температура 2-3 дена и после при някои деца се появява и обрив по цялото тяло. Голямата ми дъщеря един единствен път стигна до антибиотик само със симптом температура. Но аз винаги правя кръвно изследване ако продължава повече от 3 дена - кръвна картина и CRP. Температура и аз свалям с нурофен, панадолът не действа. Компрес с вода и оцет и белтък на сгъвките също помага. И задължително разходка. Чистият въздух много добре влияе нс бебенцата.
Каката не пие лекарства като е болна. Аз и затова я лекувам с хомеопатия, защото само топченцата хрупа. Сега я започнах с инфлуцид, заради детската. Трябва да питам дали става и за бебка.
Беладоната е чудесно лекарство при зачервено гърло. Аз го използвам редовно.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Уф, голяма гадост нес. Цял ден 38,5-38,8. Нищо не помогна. Сваля за малко до 37, 8 и пак се вдига. Четох на шишето с Нурофена, че е годно до 6 месеца след отваряне. Хвърлих го и купих нов. Следобед стигна до 39. Успях да я сваля чак преди малко, основно с компреси с оцет и вода. Панадола го повърна.
Сега заспива. Хапна малко каша. Успях и Беладона да дам. Запасих се с Ефералган свещички за през нощта дано не се налага да ги слагам. И Куул пач взех, ако се наложи.
Лилини, Беладонната е СН9. Трябваше да давам по три гранулки през два часа. Понеже не мога, се опитвам поне три пъти по пет гранулки да дам. Еми и това не ми се получи. Днес успях само сутринта и преди малко да го излъжа да глътне.

# 33
  • Мнения: 5 105
Ох, Танче, голяма гадост! Дано да е минал пикът на болестта и да оздравява вече мъника!  Hug С толкова висока температура стават такива парцалчета, много ми става жал.
И Коко започна да стиска устата като му даваме лекарства, за 36 часа сме му давали 2 пъти Панадол и 4 пъти Нурофен. Като знам колко гадно ми миришат на подсладители и есенции ги разбирам мъниците защо не ги искат. Кофтито е че от обяд насам не иска и вода да пие.

# 34
  • Мнения: 683
Да се разпиша и ние към болните Sad аз и ММ сме с вирус, сополи и кашлица. Ходим с маски, но Дари от снощи почна на хърчи. Чистих нослето с помпата с уста, капя сребърна вода и Вит Ц, давам и Вит Ц и пробиотик. Днес обаче са прозрачни, течащи. Дано е от зъби, а не вирус.  Praynig имаше малко Т привечер, да видим през нощта как ще е.

Ние сме много назад със захранването. Сега започваме с глутена. Сирене и жълтък не съм давала, а и доста плодове и зеленчуци. Кърмим се 4-5 пъти през деня, а и така се приспиваме.

На последната консултация преди седмица беше 7380 и 71 см на 8 м. Качила е само 180 гр. За месец.

Болничките да оздравяват! Температура с белтък съм сваляла и на мен и на Дари, пробвайте. Аз мажа ходилата и китките.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Леле, кошмар с тези болести! И аз съм в кюпа от няколко дни с ларингит, който премина в ужасно досадна кашлица. Снощи не съм спала, Борис и той се стряска и иска да суче. От ставане и лягане още повече се разкашлях и така цяла нощ. Омагьосан кръг някакъв... Tired
Според мен такава висока температура и толкова продължително време не е от зъби. Дано мине бързо и всички скоро да са здрави. Аз с белтък не съм мазала, че нали уж е алерген, но с оцет-да. Панадол на 4 часа (но при висока температура не действа), Нурофен на 6ч., може и Панадол с добавен Хексалгин или чист Хексалгин в краен случай.
Борис засега е добре. Днес и тримата бяха при майка ми, а аз по задачи. Спал 2 часа. У свеки също спи. А като е с мен, рядко спи повече от 30-40 мин. Защо така това дете? Rolling Eyes
Последните дни напредна много в двигателно отношение. Сяда сам, пълзи по-уверено, но много се пързаля по ламината. Чак си разби устата единия път. ooooh! Трябва да мисля да постилам нещо. newsm78
Айде, отивам да го оправяме за лягане. Лека нощ! Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 1 235
Бързо оздравяване на малки и големи.  Praynig Hug

# 37
  • Мнения: 5 105
Кате, и Коко ми го прави същия номер - с мен спи по 30-40 минути, максимум час ако съм го сложила навреме в кошарата му. С други хора спи по час и половина - два. И той също се стряска ако някой се изкашля докато спи. Случвало ми се е в просъница да усетя дразнене като от прашинка и да ставам да излизам извън стаята да се изкашлям  Crazy
Иначе за пързалянето по ламината мислех да му взема наколенки, но той бързо схвана как да пълзи без да се пързаля. Но задължително му слагам чорапи с гумички отдолу, много кофти ми се вижда като се пързаля докато се изправя.
Нашето дребно заспа, но като гледам май се поти от свалянето на температурата, ще трябва по някое време да го преобличам, а така се разсънява от тази процедура  Crossing Arms

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Кате, и Коко ми го прави същия номер - с мен спи по 30-40 минути, максимум час ако съм го сложила навреме в кошарата му. С други хора спи по час и половина - два. И той също се стряска ако някой се изкашля докато спи. Случвало ми се е в просъница да усетя дразнене като от прашинка и да ставам да излизам извън стаята да се изкашлям  Crazy
Иначе за пързалянето по ламината мислех да му взема наколенки, но той бързо схвана как да пълзи без да се пързаля. Но задължително му слагам чорапи с гумички отдолу, много кофти ми се вижда като се пързаля докато се изправя.
Нашето дребно заспа, но като гледам май се поти от свалянето на температурата, ще трябва по някое време да го преобличам, а така се разсънява от тази процедура  Crossing Arms
Ами то и аз излизах снощи. В банята се затварях, къде ли не. Накрая съм заспала на дивана в хола, но го чух като ревна за найсти път, та бързо влязох обратно в спалнята да му запуша устата. Лошото е, че ларингитната кашлица няма спиране. Супер много ми дразни и не мога да се сдържам. Ужасна работа! Сега пих пак чай, дано тази нощ е по-спокойна.
Борис милия хич не може да вдене как да лази без да се пързаля. Драпа напред, а отива назад милия. Голяма е скица! Mr. Green Тази вечер като видя зора с пълзенето, обиколи хола с търкаляне. Чак в спалнята се изтъркули. Simple Smile
Оф, пак мрънка... Tired

# 39
  • София
  • Мнения: 1 641
Сами също се пързаля и като стигне  ламината ляга по корем и драпа с ръцете - явно му е по-лесно. Пробва и да лази, но като усети, че се парзаля ляга.
Единствените наколенки със силикон против пързаляне са сейви бейби и са нещо като 20 лева. Обаче не ги намирам по магазините, а не ми се плащаше и доставката при тази цена. Но ще ги поръчваме. Не искам да му затруднявам пълзенето.
На леглото по боси крачета пълзи по-уверено.
Той е 15 номер, а чорапи с гумички има едва от 19-ти. Явно мислят, че другите са за малки бебета, които не се изправят...
За кашлицата при ларингит - чай от джинджифил, мед и лимони.
Момичета, въпреки темперетурата обличайте мъниците и излизайте. На вън ще живнат. Винаги с темперетура и хрема съм извеждала кучето. Еми на вън ми е било сто пъти по-добре от вътре.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Тази нощ беше по- добре. Вдигна 38 към 21:30, свалихме я с Нурофен. Спа почти спокойно. Вдигна чак в 7, пак Нурофен и най-после се изпоти както трябва. Беше като мокра кокошка. Сега ще дремне малко, после ще обядва и мисля да излезем. Вчера също направихме една разходка около час, че времето беше много студено и с вятър.
Днес е по-жизнен. Дори се смее и пее. Закуси с апетит, цяла купичка кус-кус омете. Успях и лекарствата да дам.
Мисля, че трудното мина, дано това да му беше на бацила.
Диди, много гадно това с хремата. На Марти му правих капки с клеева тинктура, помогнаха му много бързо. Слагах и на мен, оправих се за един ден.

# 41
  • Мнения: 5 105
Фроузи, в H&M има и по-малки номера чорапки. На Коко изобщо не му знам номера, но дори да са по-големи чорапките е по-добре, отколкото с обикновени пързалящи се.
Кате, Коко с много зор се научи да си приплъзва краката докато пълзи по ламината. Накарай големите да пълзят с него за да го научат  baby_neutral
За излизането с повишена температура - много е относително. Всеки път когато съм излизала с температура после съм зазлявала много. Мъжът ми е същия. Коко не сме го извеждали вчера, държим обаче отворено за да влиза свеж въздух.
Днес сутринта нямаше температура, въпреки това му дадохме Нурофен 12 часа след последния прием. Ако не вдига повече днес няма да му даваме. Все още няма други симптоми освен температурата, която поддържа около 36-48 часа. Зъбите още не са пробили, но се белеят повече. Нурофенът има противовъзпалително действие, така че се предполага че би облекчил зъбоникненето. Може би ще продължа Дентокинд и Калгел да му давам  newsm78
Танче, радвам се че мъникът се подобрява Simple Smile
Lolr, щях да пиша за алергиите и забравих. До колкото разбрах се проследява 24 ч за реакция, ако се чудиш когато са минали повече от 24 ч може би трябва да дадеш пак храната и да видиш дали ще реагира  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 1 641
Там гледах, моделът със силиконовите точици в по-малките номера е без тях. Питах и изрично защо Simple Smile едва от 19-ти започват точиците. А у дома с търлъчките им ще му е топло. Ппи тях точици има и на малките номера.
А разликата е толкова голяма, че просто не му се задържат на краката Simple Smile
То и тези, които му стават като се развихри се свличат.
Чудех се аз, ако пълзя с него, дали ще му помогна, ще си пълзим заедно. Иначе всеки път му казвам браво, когато не се откаже да направи нещо - било да стигне до мен, било да се изправи. Баба му толкова му пречи в това отношение, защото ѝ е жал, че се мъчело горкото, че той като усети трудност веднага пърха да го гушне някой Sad

# 43
  • Мнения: 683
Таня, как правиш капките с тинктура и по колко капиш?

Дари през деня няма сополи, снощи малко хърчеше, но сякаш поспряха. Оставям с надеждата, че е от зъбки. Нямаме нито един, обаче и не напипвам пробило, не знам как ги виждате тия неща  Laughing педито вчера ми каза да й дам Нурофен даже и да няма Т два дни сутрин и вечер, обаче аз не съм привърженик на безцелно даване и засега не дадох. Снощи имаше малко Т 37,5. Иначе е жизнена., само че отказва храна.  Но ние с баща й кашляше като магарета.  Confused

Дари все оше не пълзи и не сяда сама.

Като гледам повечето сте на кухня. Как дават храната, колко едра имам превид? Напоследък сякаш пак си търси по-пасирана консистенция. А като гледам в разни групи в ФБ 8-9 месечни хапват бисквити, манджа със ситно нарязани продукти, ориз със нещо си не пасирано.  newsm78

# 44
  • Мнения: X
Да оздравявате бързо- и мами и бебчовци!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт