Искам да кажа ... (91)

  • 70 326
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Аз имам една книжка за сваляне на очила на Норбеков, но я зарязах на половината. Обидно ми се видя, че се отнася с читателя и не ме надъха. А и от известно време вече повече се харесвам с очила, така или иначе. Simple Smile
Ходихме с детето за профилактична карта-искат ги от училище. Имаше малък диоптър досега, но при прегледа при личния лекар с едното око не разпозна нито една цифра с очилата. Даде ни направление за очен лекар и препоръча този Норбеков. Абсолютно непознат ми е и при първоначалния преглед из интернет прочетох противоречива информация.  Confused

Той има упражнения, които може и да помагат, ако си стриктен и се тренираш редовно, но на мен просто подходът му, докато стигна до тях, ме отдръпна и му теглих една. Не, че нещо фрапиращо, може и аз в период да съм била, но нещо не ми беше ОК.

# 121
  • Мнения: 39 612
Стиснати палци и от мен на Жаки. Тези опалянки и аз ще ги правя, но дали да не сложа и малко масло във формичките? Хуск трябва да си набавя. Вчера видях какво е това.
Акаша, добре звучиш, момиче!

# 122
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Изтървала съм ви  ooooh!

Гледам за студ, червено вино и парно си говорите. Че и Коледа някой спомена. Много съм далеч от такива усещания. Гардеробите не са ми приоритет на този етап, само маратонки извадих на децата, че да ги ползват по физическо.
Аз споменах ли, че... свекито ще идва на гости  Mr. Green

# 123
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883

Акаша, добре звучиш, момиче!


Не знам защо така ме усещаш, наистина и добре се чувствам, но и нека все така да е, де! Grinning  Hug

# 124
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Аз споменах ли, че... свекито ще идва на гости  Mr. Green
Аз вчера отказах среща. Свекърва ми звънна да каже, че са на погребение в града ни и да се видим.
Събуди ме, детето и мъжа ги няма и аз просто казах, че ние ще дойдем, като можем.  Embarassed Даже казвам-"имаме планове да дойдем утре"-наистина така беше, но още изчаквах моя мъж да каже окончателно, че да предупредим. И звъня му веднага"ще ходим ли утре при вашите?", а той-"колата сдаде багажа току що, придвижвам се едва едва до сервиза" Отделно детето не знам какво беше разбрало за съботния курс по немски, но с баща ѝ висяли 1 час от уговорената среща сутринта във ВИНС-а. И после решили да се разходят до Златните, Кранево...и колата сдала багажа.
Ама има и по лошо-да бяхме тръгнали днес за гости извън града и да ни остави колата така внезапно.


# 125
  • Мнения: 14 371
Гена, мерси за споделеното мнение, ще поровя в нета 😘
Жаклин - едни палци и от мен за фамилията 👍
Тези опалянки много завъртянки, аз очаквах че са някакви пържени неща, дори нещо като пърленка си представях, не и претенциозни кексчета. Аз белтъци на сняг не умея да "бия", та сложни ми се виждат.
Крем карамела не успях да направя, но баница направих и ми се получи мноого добра Simple Smile

Не са, не са, щом аз се справих  Laughing Както се оказа, аз белтъците не ги разбих на сняг, защото не знам как се бият белтъци на сняг  Laughing Разпениха се там, сложих жълтъците със сиренето и ги опекох. Във формичките капнах малко зехтин. Вероятно не изглеждаха както трябва да изглеждат, обаче бяха много вкусни, едни въздушни такива.

# 126
  • Мнения: 4 303
Изтървала съм ви  ooooh!
Скрит текст:
за студ, червено вино и парно си говорите. Че и Коледа някой спомена. Много съм далеч от такива усещания. Гардеробите не са ми приоритет на този етап, само маратонки извадих на децата, че да ги ползват по физичГледам еско.
Аз споменах ли, че... свекито ще идва на гости  Mr. Green
Ти оплакваш ли се или ни информираш?

# 127
  • Мнения: 6 735
Добро утро от мен bouquet
Тежка седмица ме очаква, след малко ще заведа малката на градина и сядам да проверявам входни нива.
С мъжа ми избираме врати, започва се Grinning

Стиснати палци за всички, които имат нужда Hug

Рецепта за крем карамел има ли някой, че все не ми става крема.

# 128
  • Мнения: 15 079
Добро утро!
Не пия почти никакъв алкохол, изключението е бяло вино 2-3 пъти годишно, не по повод, а при желание Simple Smile
Имам чувството, че предишната седмица е траяла поне 3, а не една, толкова много ангажименти имаше. Тази също се очертава тежка, а уикендът не успях да си почина.

# 129
  • Мнения: 39 612
Добро утро!  newsm59 Моето момче днес става на 8 години. Празникът почна преди малко.
Получи си и подаръкът- лаптоп. Не ме линчувайте! Пожела графичен таблет, но май щеше да остане разочарован, та минахме на друг вариант.
След малко очаквам за закуска 5 хлапака и у дома ще е ето така  bigdance2
Имам закуска, ще им правя пица за обяд. После торта и дружно заминават на училище. След това празникът ще продължи с братовчедки. 

Тарти, не размирисвай темата.  Mr. Green

# 130
  • София
  • Мнения: 23 124
Мари, честит рожденик. Да ти е живо и здраво момчето, и весел празник.  Hug

При нас тегаво вървят нещата с ремонта. В неделя се нанасям с детето. Ще спим на матрак върху замазка, без врата, може би и без отопление. Без тв, интернет и т.н.

Единственото хубаво нещо е, че свекърът ни купи кола и днес мъжът ми ще я докара.  Grinning

# 131
  • Мнения: 5 383
Кате, аз съм майстор на крем карамела. Само да закуси малкото и ще ти я напиша.

# 132
  • София
  • Мнения: 17 368
Честит рожденник, Мари  bouquet

# 133
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Мариат, честит ви рожденик! Да е здрав и взаимно да се слушате bouquet

Нова седмица - натоварена се очертава...

# 134
  • Мнения: 10 874
Рецепта за крем карамел има ли някой, че все не ми става крема.
Ето моята, правя го в купички и рецептата е за 9 такива:

Скрит текст:
1 литър прясно мляко
6 яйца
12 супени лъжици захар + захар за карамелизиране
2 ванилии

Разбиват се яйцата и захарта (баща ми ме е учил, че не бива да се разбиват много, съответно и аз така правя - бъркам ги на ръка не повече от 2-3 минути), след това се прибавят млякото и ванилиите. Захарта се карамелизира в купичките, след което карамелът се разпределя равномерно по стените и дъното на всяка купичка. Изчаква се малко да изстине и се сипва яйчено-млечната смес. Купичките се слагат в тава със студена вода и се пекат около час на 180 градуса.

mariat, да ти е живо и здраво момчето, много късмет, щастие и сбъднати мечти му желая! ura

Общи условия

Активация на акаунт