Искам да кажа ... (91)

  • 70 292
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 993
Добро утро, днес се насам юнашки, двет  часа непробудно! Друго си е, сега напарво летя:)
Да се похваля, че от седмица Жаки спи сама след обяд, а снощи и вечерта. Иначе се приспивахме поне по 40 минути, обикновено кака и. Ама сега в някои от дните е на уроци и Жаки ще не ще си легна с играчките. И тя порастна вече. Понякога така ми се иска още едно:) Мъжът ми не ше да чуе, каза че ще за ине поне до 2- та година и очите му нямало да видим:) Е, то и аз не настоявам, но ми идват такива мисли:)

За виното розе мога да пия по една две чашки.

# 31
  • Мнения: 3 609
Добро утро и благодаря на Лили за новата тема.
Лятото пия Совиньон блан, заради лекия приятен вкус и нежното бълбукане по езика..не зная как да го обясня по-точно. Открих една българска изба- Синтика с чуден совиньон блан (Ла поези), но да се открие такава бутилка( освен в един софийски ресторант) си е мисия невъзможна.
Като леко захладнее включвам розе. Там нямам любимци, каквото има.
Червено вино мога да пия единствено зимата на голям студ. Обикновено Каберне или Мерло. От българските Вила Ямбол имат хубаво червено вино. Обичам и Божоле, младо, френско вино, което повечето хора не харесват, но то излиза само в началото на зимата и още е раничко.

Преди няколко години бяхме купували домашно мерло с аромат на малини. Ама не десертно и сладко, като на Тръстена малиновото, което по мое мнение е ужасно, а хубаво, плътно мерло с много лек малинов аромат, беше божествено. Искам и сега да купя, но не знам от къде. Някоя от вас знае ли да се продава хубаво, домашно вино?
Сега съм намалила консумацията на вино, иначе други алкохоли не пия.

Днес съм на пита,т.е пак на Орисване на бебе на моя много добра приятелка. Малко се притеснявам, че времето е такова..скапано, студено, има настинки доста, ама ще гледам да не се навирам много в бебе бонбоната!

# 32
  • Мнения: 14 312
Марипоса, благодаря! Кауфланд нямаме, за това нападнах кварталните домашни потреби. Алуминиеви форми нямаше, взех метални и хартиени. Ще пробвам в металните. Ама голям смях - жената ми дава първо хартиените. Викам, ама то няма ли да се разтече? И тя ме пита колко е гъсто. Че, казвам, от къде да знам, не съм го заджуркала още... И аз един пишман готвач  Laughing... Взех Линд 70% нали е добре?

Мари, утре ще споделя какво е станало, защото сме на гости довечера и ще ги пека там. Ама ще взема и торта някаква за десерт за всеки случай  Mr. Green

Даунче, касиерките са си за черпене  Laughing Последно миналата година ми искаха лична карта в дискотека. Исках да почерпя охранителя едно пиене  Laughing

# 33
  • Мнения: 748
Аз не съм голям фен на виното, но съм много разочарована от избата на Шестака в Мелник. Вярно че беше преди десетина години и може нещата да са се променили, но не вярвам. Бяхме там на екскурзия. Колегите бяха ходили предната година и много хвалеха избата. И на следващата година много ентусиазирани започваме да се катерим нагоре в зверски дъжд и кал (шофьорът на автобуса каза, че не може да се качи до там). Посрещат ни много добре, дават ни да дегустираме кой колкото иска без пари и цялата група започва да купува за вкъщи. Като се прибрахме се оказа, че ни бяха наляли съвсем различно вино от това, което дегустирахме.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ей, ше му се и времето... Това правителство
откак избра Цецка слънцето се скри. Виновни са!  Mr. Green

Как сега да слагам зимни якета на децата ?! Палтото
на щерката умаляло... роклА и яке ... найс. Като
на "годен циганин брат му" ще сме... карай да върви.

# 35
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Всякакво вино пия, само да не е сладко.

Снощи имахме гости, тази вечер чакаме други.  Party Вчера ходихме по офиси за щори и преградата ще е японска стена. Решихме твърдо, че ще е това, сега трябва да отидем до още някоя и друга фирма и да решим къде точно да поръчаме.

# 36
  • Мнения: 10 512
Изплашихте ме с този грип дето има сега и като оставих детето на урок врътнах до борсата в Дружба, натоварих чувалче моркови и щайга ябълки и пак започвам ударно сокчетата, а и той ще е доволен, че досега само с плодове го мъчихме да яде.
Гардеробите - само моя и май не се получи много добре. Слънцетл ме излъга и оставих доста тънки дрехи. Обувки затворени не съм си извадила още, сега си намокрих балеринките, а другите са ми перфорирани и ще влиза вода. Днес и аз трябва да намеря пликове, нк не знам дали ще успея.

# 37
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Алечка, ауууу как Линд ще прахосваш  Laughing Аз взимам някакво Нестле, там.

Егати, миризливото време е навън. Евил, на каква сватба ще ходите, не знам. От 7 сме будни, мъж ми замина на работа, аз закуска направих, после добруджанки пекох  и едно постно зеле сготвих, а не минава това време. Откачиха вкъщи и двамата  Crazy Много мразя да е такова смотано и ветровито Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 4 199
И мен ме ошашка новината за този нов ентеровирус, че тази година почти без пропуск нещо ни прихваща, включително и морски такъв и почивката мина в лежане и повръщане и на трима ни. А за този пише че е нов, че миенето на ръцете не помагало, обаче да сме правели превенция. Каква обаче по-точно, статията мълчи.

И аз днес ще се качвам до тавана да подменям дрехи с голяяяма неохота...

# 39
  • Мнения: 14 312
Мариписа, ами аз от къде да знам  Laughing Пише черен, и аз черен, на другите пишеше с повече какао само  Laughing Laughing Laughing 5 минути се чудих, взех Линд и си викам, това суфле златно ще излезе... Ама нищо, да стане за гостито, пък другия път с обикновен шоколад

# 40
  • Мнения: 870
Пия  много рядко, но твърдо.
Не знам дали знаете, но бирата никак не е препоръчителна за мъжете, не си обяснявам що я лансират изобщо като мъжко питие . Ясно е, че не се отразява добре  в дългосрочен план при редовна консумация.  Съдържа  фитоестрогени. Прави меки патки и солидни шкембета.  Wink За справка бозавите нальокани англичани и секви там.  Иначе, видиш ли, мъжете знаели защо   Outta Joint

# 41
  • Някъде там
  • Мнения: 16 080
Аз суфлето го правя с шоколада за готвене.
Имам чувството че нарочно пускат вируси,че да си продават лекарствата.
На мен девойките ми сготвиха. Grinning по точно приготвиха го и го бутнахме в фурната.Месо с зеленчуци.И после нещо сладко искали да правят като научат. Simple Smile
Екс,аз съм от Пазарджик.Мислех че знаеш.
Това за шаржа ми хареса.Само да видя как ще го снимам че не е много по снимането. Grinning

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Освен за шкембето, прекаляването с бира, особено при мъжете, е опасно и за подагра, особено в комбинация с някои видове мезе.

Аз помързелувах малко сутринта, пуснах един тутманик в пекарната, изпратих малката на пеене и след малко слизам на магазина, където трябва да довърша още няколко десетки входни нива, а между другото и да продавам Wink

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Кристин,
Скрит текст:
зазимяваме, щото няма желаещи зимъска да се топят, въпреки нагревателите  Whistling.Виж,ако поимвахме минерална вода....ех,друго щеше да е,ама тц-само чешмяна, която се нагрява до 35-36 градуса.А и ние сме в планината,бая хладничко си е  Mr. Green
Пия вино-бяло-совиньон и шардоне,розе и червено-каберне най-вече. Предпочитам чилийски и аржентински, понякога и български.Рядко-бира, сухо мартини.
Наспахме се царската с младежа, друго си е парното да притопля къщата  Peace.Котката ми е във възторг  hahaha,обикаля от радиатор на радиатор и ги тества  Heart Eyes.
Ще не ще моят син довечера ще ходи на бабин дом. Аз съм мома и смятам да се възползвам  Party.Разбира се, преди да го заведа ще го утеша с едно Хепи  Crazy.
Сакапаното време ме отказва от спортния следобяд, ще се завивам презглава  Mr. Green.
евил и Захир, разсипахте се от сватби и погачи, не вЪ й срам  Crossing Arms.Весело да ви е,момичета  Hug!
Една пилешка супа сложих да къкри  chef.
Дрехи и ботуши поизвадих... ooooh!

# 44
  • Мнения: 12 473
Давиз, сори..Не знает.. bouquet

Заредих се чудесно на йогата и сега си забърках чудно табуле за обяд..И слънцето изгря, не се тревожете.. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт