Искам да кажа ... (91)

  • 70 374
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 775
Алина, честито ходещи краченца! Сега как е? Пуска ли се сам? Търси ли помощ?
Марипоса, правя мъфините на пепчо. Вътре с черен и бял шоколад.

# 76
  • Мнения: 14 404
Алина, браво! Усмивчо просто си е имал собствено мнение по въпроса Simple Smile

Метнах опалянките да се пекат. Добре беше да прочета предварително, че белтъци на сняг означава белтъците да станат пухкави и да не се отделят от съда, а не просто да се разпенят, ама нищо  Laughing Все ще стават за ядене.

# 77
  • Мнения: 10 711
Добро утро!
2 пъти през ноща се будих и сутринта в 8 на строежа срещу нас почнаха да коват кофража - блъскане, тропане, така ще е...
Мъжът ми както обикновенно направил закуска, кафета, чайчета, та закусихме и почвам по задачи - кеф готвене, кеф чистене, кеф български и математика 😜  Решила съм да направя крем карамел, всички много го уважаваме Simple Smile
Алина, браво на Деян, направихте ли пощрапулника 😀

# 78
  • Някъде там
  • Мнения: 16 322
Добро утро.
Честити ви ходещи крачета Алина.да го водят по собствени правилни пътеки към хубав  успешен и щастлив живот!
Никак не е лесно да се пази леглото,поне от моя гледна точка.Като съм натоварена с много работа все мрънкам, че само за мен няма почивка..а сега ми се струва че лежа от години.Нямам угодия ей. Laughing
Времето е хубаво грее слънце и е приятно и ако се справят с домашната ще излезем на кратка разходка до острова.
Обяд си имаме,за вечеря ще е нещо на бързо и от утре мама поема щафетата.Аз ще го раздавам принцеса. Grinning
Мен комшиите ме събудиха в 6 както обикновено.Тия хора не спят че да работят а са на по 75 години.в 7 режеха дърва вече. #Cussing out Тормозят си и щерката и зетя да идват да им работят.И са като консервна фабрика.Правят по хиляди буркани цяло лято... Grinning

# 79
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Ооо, Алина, браво на детето! Това си е новина, сигурно вече си се начакала. Нашите момичета късно проходиха - голямо чакане беше, спомням си. Едната на година, 5 месеца и 3 седмици, а другата на година и 4 месеца.

Искам дави кажа, че вчера ходих с приятелки до Пирот - екскурзийка с пазаруване и разходки до разни манастири. Темски манастир много ми хареса и още повече пътуването до него - чудно красива природа, а есента я беше разкрасила още повече. Другият беше Суковски - нищо особено.
Но искам да кажа за пазаруването - аз купих 4 вида колбаси и всичките са по-вкусни от нашите, а цените са същите. Купих също фантастични толумбички и прословутите кори за баница. Приятелките ми купуваха всичко, от което имат нужда - по-хубаво и в повечето случаи по-евтино е. Мен обаче ме шашна най-вече друго: едно лекарство, което купувам тук, струваше там 2,5 пъти по- евтино, произведено от същата фирма. Като цяло всички лекарства са по-евтини - наполовина или 2/3 от цената. Съжалих, че си обмених само 50 лв. Само с разликата в цената на лекарството си платих екскурзията. Така че ако имате една свободна събота, разходете се, няма да съжалявате.

# 80
  • Мнения: 10 711
Ох, аз пропуснах да ви се "похваля", че кръста ме пристяга, още не се е защипало както трябва, но като се движа боли... Миналата седмица мъжът ми, тази аз. Трябва да се мажа с нещо и да си взема хапчета или инжекция 😢
Светалчо, с какво пътувахте?

# 81
  • Мнения: 4 785
Добро утро и от мен! Пия си кафето и се разсънвам, това и събота, и неделя да сме си вкъщи не се е случвало от доста време. Вчера се качихме до хижа Алеко следобед да снимаме (с колата, да не мислите, че съм правила преход  Mr. Green), набелязах какво да снимам, стигаме горе - забравила съм фотоапарата включен и батерия нъцки. Не, не това беше най-гадното - да ти се появи лисица, която седи и ПОЗИРА на метър от вас, която застана на най-добрите фонове и не мърда, а вие сте до нея! Аз с котките ми, които са домашни не мога да постигна подобно послушание. Беше поръчкова тази лисица, а аз... аз бях с овесен на врата фотоапарат и исках да си изям ушите от яд.  Tired

Сега мисля да дооправя едни дрехи, които ще подаря, все си ги пазех - любими, запазени, но няма да ми станат никога, това са дрехи, когато бях 50-51 кг. (на 168 височина), сега съм 58, имам 3 кг. за сваляне, това ми е оптималното тегло, защото на 50 кг. си бях кльощава и се опитвах да кача. Сега пък се опитвам да сваля  Crazy Няма златна среда ей.

Алина, честито прохождане на малкия!

# 82
  • Мнения: 1 972
Много хора ходят с цел пазар в Македония и Сърбия. И за зъболечение също Peace Цените са в пъти по-ниски. А преди 15 години беше точно обратното.

# 83
  • Мнения: 4 785
Ние също сме ходили няколко пъти вече на пазар там, месото им няма нищо общо с нашето, много е хубаво. Обаче местните ни казаха, че пазара събота и неделя е с повишени цени, заради българите, през седмицата пак го имало, но било още по-евтино  Wink Не сме пробвали още, за да потвърдим.
А във фризерът ни, този на майка ми и на свекърва ми, има кори за баница, наистина са много хубави, харесали сме си едни и си взимаме от тях и ги слагаме във фризера като ни трябва - вадим. Коледната и новогодишната баница от няколко години са със сръбски кори.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро ви утро!
Алина, браво на сладура.

Чудна беше сватбата, а булката прекрасна.

Прибрах си ремаркетата, пълна къща сме пак.
Не си чувам мислите. Трябва да се поокорорча
и да се стягам да водя щерката на детски РД.

# 85
  • Мнения: 9 023
Алина, честито ходещи краченца! Сега как е? Пуска ли се сам? Търси ли помощ?
Марипоса, правя мъфините на пепчо. Вътре с черен и бял шоколад.

Пусна се и тръгна все едно ходи от месеци.
На прощапулника хвана топката.
Да, Светалчо, отчаках си, носих го този 13 килограмов човек, откъснаха ми се ръцете, водих го по лекари, рехабилитации, нагревки и тръгна.
Важното е, че всичко е наред. Благодаря ви.

# 86
  • Мнения: 39 775
Браво. Браво на детето.
Аз направих 27 броя мъфина. Изчистих, наготвих, похапнах. Остават ми леки ангажименти- гладене, къпане и сушене на косата. Поседното ми е най- омразното.
A, снимки от сватбата?

# 87
  • Мнения: 39 775
Кристинннннн, ти ли беше давала рецепта за коледни мъфини- с много ядки, моркови, кокосови стърготини?
Ако си ти, или някой друг се припознае, дали може да даде отново рецептата, моля!

# 88
  • Мнения: 22 543
Добър ден и от мен. Simple Smile

Алина, честито прохождане. Simple Smile

евил, дай някоя снимка да видим.
Много обичам сватби, походихме си в последните 6-7г.

Ние бяхме на разходка, хубаво време, леко прохладно. После си взехме едно пиле на грил, чудно беше.
Взех и билети за концерт и довечера ще ходим на закриването на Лауреатски дни Катя Попова. Яд ме е, че съм изпуснала всички останали концерти, но хич и не съм видяла афиши по центъра.

Снощи правих едни сиренки, страхотни станаха. Но трябва доза и половина, за да излязат 2тави.
Сега ми се яда баклава, но домашна. Не съм си правила досега и мисля да пробвам. Само трябва да си взема и шам фъстък.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Мааацки,разсипвате се от готвене и шетня  Rolling Eyes.
Снощи прекарах ч-у-д-н-и-ч-к-о  Heart Eyes.Прибрах се в 4, синковецът ме прозвъни в 10 ч. да ходя да го прибирам  от бабиндом Crossing Arms и в 12 ч. бях на спорт  Crazy.Луда жена. Имам да пришетвам и аз,амаааа е отложимо  Whistling.
ММ 100 пъти звъня като разбра, че ще обикаляме с другарки  hahaha. Припари му под гъзеца да не отърве таз хубава булка  Mr. Green.
В края на следващия месец ме калесват за ходене до Одрин...да взема да попрочета какво се пазарува там  newsm78. След 10 дни с мама ще обикаляме из  Прага, най-накрая  Hug.
Грее слънце, ама е студенко  Crossing Arms.

Общи условия

Активация на акаунт