Белег

  • 14 572
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 095
Контрактубекс е ОК. Тук има уловка, действието на екстрактът от някакъв див лук или нещо подобно започвал да отслабва месец след отваряне, докато на опаковката е упоменато 6 месеца, което е срокът на стабилност на формулата. Източник на тази информация - хирург. Запазвам си правото да не съм разбрала и да предавам грешно обясненията но съм сигурна за сроковете. Мадекасол също много добре регенерира, но него го плозвам повече при херпес на устата, зараства много по-бързо отколкото с мазила съдържащи ацикловир. Но най-много съм доволна от свинската мас с невен, най-неприятна е за апликация, защото правех като превръзка. Съжалявам, че най-големият си белег не го третирах с мас а с другите мазила.

# 16
  • Мнения: 1 602
Здравейте, днес малката ми дъщеричка получи изгаряне на нолето и бузата.
С баба си бутнали без да искат в камината плюшена играчка, малката се рзплакала и умната й баба решила да я извади.  Малкта я гушнала и от топящия се изкуствен матерял полепнал по лицето.
Когато махахме полепеното направо кожичката й падаше 😭
Няма кръв,но е все едно с нож отрязано най горния слой на кожата.
Напрвихме компрес с риванол и сега се вижда ,че започва образуване на коричка.

Въпроса ми е кога най-рано мога да я мажа с крем за белези?
Да изчакам да падне коричката или да не я чакам?

# 17
  • Мнения: 1 095
най-бързото е настърган картоф, но предполагам, че е късно за този съвет.
не знам колко е изгарянето (моето беше от ауспух на мотор), но мен дерматологът ме намаза първо с пиоктанин против инфекции и докато има коричка мазах с бпантен. има едно по-добро в гърция Flogo, не знам дали се намира тук. Като падне коричката може да се маже с крем за задравяване на рани за да се епитализира кожата, това не е белег от разрез. Ако е много е хубаво да я види лекар.

# 18
  • Мнения: 1 602
Благодаря много за бързия отговор.
Не е много, но в моите очи е ужасно.
На бузката има няколко дупчици с големина на кристалчетата на захарта, но на нослето е колкото бобено зърно и около него кожата е побеляла и май и тя ще падне. 
Да го държа ли с лепенка или да го оставя да диша? 

# 19
  • Мнения: 1 095
Не съм медицинско лице да кажа само.
Не знам колко е дълбоко изгарянето, така по големина не знам. Ако е мокра рана трябва да се пази от замърсяване. Има ли течност, мехури? Намазването с пиоктанин беше със стерилна марля и потупване, след изсъхване на горния слой почнах да мажа с бпантен, имах един голям колкото монета 2лв мехур, след като се пукна по инструкции на дерматолога подсуших със стерилна марля пак и повторих пиоктанина на мехура само. И пак след това с бпантен.

# 20
  • Мнения: 1 602
Няма мехур.  Прилича на ожулено.  Ще се опитам да кача снимка

# 21
  • Мнения: 1 095
Ох, не мога да преценя така, това, което ми беше казано, че мокра/сълзяща рана не се маже с крем. С крем се маже суха за да се омекоти коричката и да не се напука преди образуването на здрава кожа под нея основно. После за да се изгради епителен слой.

# 22
  • Мнения: 1 792
Стефи, имаш късмет, че чета тука все още. Отивайте утре (!!!) в Пирогов в клиниката по изгаряния. Това е сериозно изгаряне. Минали сме по този път, изобщо не е шега работа и самолечението не можеш да си представиш до какви последствия може да доведе. Това е лице все пак, цял бивот ли искаш да ходи с белег?

# 23
  • Мнения: 9 695
Още сега заведете детето на лекар. Ако замърсите раната може да се инфектира. Директно в Пирогов.

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 21:59 от Windekind

# 24
  • Мнения: 661
Здравейте, ако все още някой влиза в темата искам да попитам с какво да мажа горна устна остана ми тъмно петно от лазер? На фото епилация съм ходила но никога не съм имала проблем, от лазера ми остана тъмно петно за ужас Sad

# 25
  • Мнения: 11 342
Сега ли те изгориха или отдавна?

Ако е изгорено се маже с нещо мазно. За 3-4 дни ще се напука и махне. Ако е тъмна пигментация, то не е за теб фотоепилацията.

# 26
  • Мнения: 661
Юни месец беше, и от лазерна епилация ме изгориха, преди това 2 или 3 пъти през годините съм ходила на фотоепилация и съм нямала проблем.
Тъмна пигментация е, ще се махне ли изобщо с нещо?
Благодаря за включването.

Общи условия

Активация на акаунт