Сродни Души - Има ли такова нещо?

  • 6 360
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте. Според вас има ли сродни души? Хора създадени един за друг или всичко е напасване на характери, обич и приемане?Темата е породена от идеята, че има връзки сякаш без проблеми и конфликти. Отстрани погледнато хората са в хармония и се разбират с лекота, но дали е само външно?

# 1
  • Мнения: X
Разбира се, че има хора пасващи си един с друг като парчета пъзел. Не е казано, обаче, че са от противоположният пол или че трябва да сте във сексуална връзка с тях. Може да са приятели, родители, роднини...

# 2
  • Мнения: 68
Разбира се, че има хора пасващи си един с друг като парчета пъзел. Не е казано, обаче, че са от противоположният пол или че трябва да сте във сексуална връзка с тях. Може да са приятели, родители, роднини...
.   Говоря за връзки,а не просто хора с еднакви интереси и възгледи. За човек, с който живееш и имаш връзка имам в предвид.

# 3
  • Мнения: 31 669
Не мисля, че има.

# 4
  • Мнения: X
Разбира се, че има хора пасващи си един с друг като парчета пъзел. Не е казано, обаче, че са от противоположният пол или че трябва да сте във сексуална връзка с тях. Може да са приятели, родители, роднини...
.   Говоря за връзки,а не просто хора с еднакви интереси и възгледи. За човек, с който живееш и имаш връзка имам в предвид.


Тоест питаш дали истинската любов съществува.

# 5
  • Мнения: 238
Не вярвам в идеалните неща. Особено на ниво междучовешки отношения. Всеки, който е поживял повечко, би трябвало да е излязъл от този филм за Единствения, Неповторимия, Предопределения и т.н. партньор.
Адам и Ева буквално са били създадени един за друг, но толкова оплескали нещата, че ги изгонили от рая. Хубава притча, която метафорично ни показва, че съвършената, вечно розова и възвишена връзка просто не съществува.

# 6
# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Здравейте. Според вас има ли сродни души? Хора създадени един за друг или всичко е напасване на характери, обич и приемане?Темата е породена от идеята, че има връзки сякаш без проблеми и конфликти. Отстрани погледнато хората са в хармония и се разбират с лекота, но дали е само външно?

Няма такова животно. Привличане физическо, емоционално, сходни ценности и цели и оттам насетне, напасване.
Отстрани си е отстрани. То за пред хора и доста неща се преглъщат...

# 8
  • Мнения: 920
Не вярвам в идеалните неща. Особено на ниво междучовешки отношения. Всеки, който е поживял повечко, би трябвало да е излязъл от този филм за Единствения, Неповторимия, Предопределения и т.н. партньор.
Адам и Ева буквално са били създадени един за друг, но толкова оплескали нещата, че ги изгонили от рая. Хубава притча, която метафорично ни показва, че съвършената, вечно розова и възвишена връзка просто не съществува.
Никъде не се говори за идеални неща, а за хармонични връзки.
Идеята да се дадат за пример Адам и Ева е много неподходяща.

Сродни души има. Във връзката им нещата се получават леко, без напрежение, без напъване. Взаимоотношенията им наистина са хармонични, спокойни и балансирани.

# 9
  • Мнения: 7 572
Аз не вярвам .
Има хора, с които си пасваш повече като характер, темперамент  и т.н. , но чак “сродни души” не мисля .
Според мен си зависи много и от човека - какво излъчваш и съответно какъв типаж хора привличаш.

# 10
  • Мнения: 46 511
Питането ми е породено от факта, че такива хора също се разделят, а теоретично не би трябвало...
Няма такова правило. Дори не е задължително да са двойка.
Но може би е добре да уточните какво разбирате под израза "сродна душа".
Аз под сродна душа разбирам точно човек, с когото си пасвам и се разбираме без думи, довършваме си изреченията така да се каже и с когото усещаме живота по еднакъв начин.
Но не вярвам, че има хора, които през целия си живот са вечно усмихнати. Всеки си има своите трудни дни, независимо дали са свързани със здраве, работа или нещо друго. Това, че може да се сдърпат в някакъв момент, не значи, че не са сродни души, а че са просто нормални човешки същества.

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 01:21 от Не се сърди, човече

# 11
  • Мнения: 2 925
О, има, разбира се! Краставите магарета се надушват през 9 дола в десети. Simple Smile
Животът не е безконфликтен. Въпросът е кой колко е готов да даде и какви компромиси да направи.

# 12
  • Мнения: X
Питането ми е породено от факта, че такива хора също се разделят, а теоретично не би трябвало...
Няма такова правило. Дори не е задължително да са двойка.
Но може би е добре да уточните какво разбирате под израза "сродна душа".
Аз под сродна душа разбирам точно човек, с когото си пасвам и се разбираме без думи, довършваме си изреченията така да се каже и с когото усещаме живота по еднакъв начин.
Но не вярвам, че има хора, които през целия си живот са вечно усмихнати. Всеки си има своите трудни дни, независимо дали са свързани със здраве, работа или нещо друго. Това, че може да се сдърпат в някакъв момент, не значи, че не са сродни души, а че са просто нормални човешки същества.

Абсолютно си права. Аз и съпругът ми сме точно крастави магарета и сме буквално на един акъл. Така добре се допълваме, имаме еднакви интереси, очаквания от живота, мечти и планове. Но! В ежедневието се случва да се спречкаме, най-вече за дребни битовизми. Не си крещим и не се сърдим един на друг, по-скоро аз ще измрънкам, че пак е разхвърлял (например).
Не вярвам в приказки и в принцове, мисля че просто сме достатъчно зрели, за да се нагаждаме един към друг и за да откриваме заедно малките радости в живота. Както и като всяка нормална двойка, понякога да ни дразни нещо в другия.

# 13
  • Мнения: 3 769
Да, има! Не вярвах, че има такова нещо, докато не го срещнах на 40 и кусур години. Точно както човечето го описа - еднакви възгледи, еднакви мнения по почти всички въпроси, довършваме си изреченията, няма напрежение между нас, можем да си говорим с дни и нощи, и дори когато си мълчим, пак ни е пълно и хубаво.

Трудно ми е да го опиша с думи, този човек го усещам като едно продължение на самата себе си. Никога преди не съм се чувствала така и това за сродната душа ми се струваше литературна измислица.

# 14
  • Мнения: 17 407
Здравейте. Според вас има ли сродни души? Хора създадени един за друг или всичко е напасване на характери, обич и приемане?Темата е породена от идеята, че има връзки сякаш без проблеми и конфликти. Отстрани погледнато хората са в хармония и се разбират с лекота, но дали е само външно?

Има, да. Да не забравяме, че все пак са два отделни индивида със своите особености. Не може без напасване, въпросът е как става това - ето ти я и хармонията, дето ѝ се чудиш. За мен сродната душа не е точно сходен характер. Не само да приемеш другия, какъвто е, но даже и да го харесваш цял. Удачно е това с пъзела, защото - да, той не е като теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт