Сродни Души - Има ли такова нещо?

  • 6 370
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 743
Случва се. Бях във връзка с такъв човек, разбирахме се без думи, никакви битови разправии, еднакви цели и идеи, всичко.  Между другото нямахме обща база, съвсем различни култури, възпитание и житейски опит. Много лесно се живее така, когато го срещнеш, е страшно изкушаващо да останете заедно завинаги. В нашия случай просто не успяхме да се влюбим един в друг, него го теглеше сърцето нанякъде, мен наникъде, но определено навън. Неприятно.

# 46
  • Мнения: 46 539
Все откъде някъде тръгват нагласите за двете половини на едно цяло.  Ще ме прощавате, но не намирам другаде за уместно (сродни души, все пак) да припомня, че дори ин и ян не са две слепени половинки Simple Smile. Знам, че най-трудно в една връзка е да приемеш другия за цял човек, та на разочарованите диагностици на хорските недостатъци и патологии мога да кажа да поработват над себе си в тази посока.
Simple Smile
Никъде не съм писала, че образуват едно цяло или че са половинки. Напротив, смятам, че са 2 различни, самостоятелни единици. Просто казвам, че си пасват идеално като форма.

# 47
  • Мнения: 3 318
Сетих се за една сцена от приятели по темата. Джоуи и Чандлър си говориха
Джоуи : Мислиш ли че ще постъпя един ден като баща си (в този епизод се разбра че баща му има любовница)
Чандлър : Сигурен съм че един ден ще намериш перфектната жена, и ще можеш да й кажеш "Съжалявам, но съм женен"
Grinning

# 48
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 417
Мисля, че има. Усещането е сякаш винаги си познавал този човек, но не е задължително да те "тресне" като прозрение. Но чувството за близост е почти моментално. И симпатията, също. Можем да си говорим за всичко, без притеснения. И никога не ни е скучно. Темите ни са безкрайни. Имаме почти идентично светоусещане, но различен темперамент. Спорили сме по много теми, но някак конструктивно.
Чувството е все едно имам едно душевно огледало насреща си. Понякога е стряскащо... Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 38 589
Не, няма. Не вярвам. Няма кой да ми пасне точно така. А и аз не искам.

# 50
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 417
Приятно е, даже бих казала, прекрасно. 😊

# 51
  • Мнения: 2 526
Според мен има. Не е необходимо обаче винаги да е от срещуположния пол. Имам приятелка, с която само докато се погледнем и знаем какво мисли другата. (Буквално сме си като сестри). Телепатията също я владеем Joy и страшно много пъти ни се случва да се наберем по едно и също време и да не можем да се чуем.

Имам и такъв колега в работата, с който буквално телепатично се усещаме, задаваме едни и същи въпроси по едно и също време и както се шегува той - сме като един човек разделен на две. Избягваме обаче да работим по проекти заедно, защото винаги сме на едно мнение, а в работата ни не е лошо да си критичен. Странното е, че не помня за нито един от двамата кога и как точно сме се запознали. Сякаш е било толкова отдавна.

# 52
  • Мнения: 17 407
Има много хора, за които като си помисля и ми се обаждат или ги срещам случайно, но съм много далеч от идеята за сродните души, че как мислим, че какво, че що. Мисля, че в темата иде реч точно за партньорските отношения.

# 53
  • Мнения: 192
Сродните души не са хора, при които всичко е еднакво и нямат поводи за спорове или различни гледни точки. Това е човекът до теб, който те кара да “израстнеш” и с който комуникацията протича по съвсем различен начин. Отношения, при които всеки запазва своята индивидуалност, но и сте едно цяло, и развивате това “цяло”.

И да, според мен съществуват. И съм срещнала моята сродна душа. Наистина с Него разбрах, защо с всички преди това не се е получавало. Просто е трябвало да дойде подходящия момент, в който да се срещнем 🙂

# 54
  • Мнения: 4 961
Когато срещнах бившият си съпруг, бяхме много различни характери, но пък с еднакви възгледи за основни неща.
Бяхме млади и с годините се нагодихме.
След години само по тон и поглед, всеки усещаше настроението .
"Сродни души" , може и да има, но аз не съм срещала такива.
И сред близките ми познанства няма. Но има 1-2 любови, които са устояли на времето, въпреки трудностите в годините и още като ги видиш греят и любовта им един към друг личи.

# 55
  • Мнения: X
Ако става дума за  отношения между мъж и жена, силно се надявам да има, но аз моята сродна душа не съм я срещнала. Май наистина всичко е до напасване и търпимост, доскоро си мислех, че съм срещнала човека за мен, но при един спор ми наговори такива грозни неща. И да попитам, вие как бихте реагирали, ако човекът до вас има рожден ден, купили сте му подарък, а той и една бонбона не ви почерпи. Казах си аз каквото ми беше на сърце, а в отговор чух думите-Ти за една бонбона ли си? Толкова много неща съм ти дал. Знам, че изглежда дребнаво, но наистина ми стана криво и затова, че ми натяква какво ми бил дал.

# 56
  • Мнения: 12 473
Бонбоните от тези, които си му подарила ли?

Ако е така - малко тъпо, да.
Иначе, защо да е длъжен да черпи и тн. Може да има хиляди причини, да пропусне и тн.

# 57
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 417
Ако става дума за  отношения между мъж и жена, силно се надявам да има, но аз моята сродна душа не съм я срещнала. Май наистина всичко е до напасване и търпимост, доскоро си мислех, че съм срещнала човека за мен, но при един спор ми наговори такива грозни неща. И да попитам, вие как бихте реагирали, ако човекът до вас има рожден ден, купили сте му подарък, а той и една бонбона не ви почерпи. Казах си аз каквото ми беше на сърце, а в отговор чух думите-Ти за една бонбона ли си? Толкова много неща съм ти дал. Знам, че изглежда дребнаво, но наистина ми стана криво и затова, че ми натяква какво ми бил дал.

Честно казано никога не бих се впечатлила от нещо такова, когато става дума за човек, който ми е много близък и обичам. (Не става дума само за плътска любов, а и за обичта, която изпитвам към моята предполагаема сродна душа.) Всичко се получава естествено.

# 58
  • Мнения: 4 961
Ако става дума за  отношения между мъж и жена, силно се надявам да има, но аз моята сродна душа не съм я срещнала. Май наистина всичко е до напасване и търпимост, доскоро си мислех, че съм срещнала човека за мен, но при един спор ми наговори такива грозни неща. И да попитам, вие как бихте реагирали, ако човекът до вас има рожден ден, купили сте му подарък, а той и една бонбона не ви почерпи.

Никак!
Да купя подарък е мой избор. Уважавам човека и искам да го зарадвам.
Но отношението към мен ако е такова, което ме кара да се чувствам зле..
Променям.
Живота е кратък. Не се натрапвам, И обичам да се усмихвам.

# 59
  • Мнения: 17 407
Ако става дума за  отношения между мъж и жена, силно се надявам да има, но аз моята сродна душа не съм я срещнала. Май наистина всичко е до напасване и търпимост, доскоро си мислех, че съм срещнала човека за мен, но при един спор ми наговори такива грозни неща. И да попитам, вие как бихте реагирали, ако човекът до вас има рожден ден, купили сте му подарък, а той и една бонбона не ви почерпи. Казах си аз каквото ми беше на сърце, а в отговор чух думите-Ти за една бонбона ли си? Толкова много неща съм ти дал. Знам, че изглежда дребнаво, но наистина ми стана криво и затова, че ми натяква какво ми бил дал.

То зависи и как си го казала, но като те чета тук - и да си я намериш душата, все тая, щом очакваш да ти се отвръща. Подари и ще получиш - да, ама не.

Общи условия

Активация на акаунт