Сродни Души - Има ли такова нещо?

  • 6 369
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 356
За някои може да е скучно,но ние харесваме еднакви неща,имаме еднакви възгледи и мнение,винаги сме гледали в една посока.Оженихме се на шестия месец,заживяхме след десетина срещи и никога не е имало напасване на чисто битово ниво.Все едно все заедно сме живели.Още на първата ни среща знаех,че ще е той,просто го усетих.Тогава пет дни не се разделихме ,не вярвах че има такава любов.

# 31
  • Мнения: 12 473
За младежи бива това понятие, но за зрели хора...

Именно при зрели хора се получава по-често..Защото са попреминали основните периоди на израстване, промененяне, осъзнаване и тн и си много по-насяно със себе си и съответно с какъв партньор би се чувствал истински в хармония.

Иначе  с това си абсолютно права -

Всичко тече, всичко се променя, хората също, за да продължат да са сродни души означава, че двама души би трябвало да се развиват в тотален синхрон години наред - не мисля, че е възможно, здравословно, нужно.

Възможно е, но наистина е голяма рядкост, познавам такива късметлии, но се намериха на едно духовно ниво и сега и растат и се развиват заедно и чудно семейство имат.
Млади са още де, ще видим след десетилетие дали пак ще са така.

# 32
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Има.

# 33
  • Мнения: 8 872
не, няма. има хора, които си допадат. обикновено са расли в подобна среда и водят сходен начин на живот, имат прилика в културата и се харесват.
това със сродните души е опит да се мистифицира естествения стремеж на хората да имат партньор.
според мен по-точно енергийно си допадат, не е толкова важно кой къде е живял.
Има сродни души, но тук в тази тема се гледа само една страна - партнорство (мъж жена), а сродните души, според мен, могат да са и в други роли.

# 34
  • Мнения: 29
Според мен има сродни души като това не изключва правенето на компромиси и напасването. Точно, защото хората са сродни души, успяват да намерят път един към друг при разногласия и да са отново в хармония, така че напасването се случва натурално.
Не мисля, че има двойки, които са толкова добри, че да успяват да прикрият напрежението или проблемите си през цялото време. Вярвам, че има сродни души и изглеждат щастливи не само за пред хората. Защото сродните души осъзнават, че са във връзка само двамата и нямат нужда да се настъпват или упрекват пред хората, а решават разногласията си сами без излишни публични драми.

# 35
  • Мнения: 46 536
не, няма. има хора, които си допадат. обикновено са расли в подобна среда и водят сходен начин на живот, имат прилика в културата и се харесват.
С мъжа ми сме като деня и нощта. И като модел на семействата, в които сме израсли, и като темперамент, външен вид, хобита, всичко. Въпреки това от ден едно все едно се познавахме.
Аз съм може би най-неромантичния човек на света и никога не съм свързвала сродните души с нещо велико. Просто хора, които си пасват, както вече казаха преди мен, като пъзел.
това със сродните души е опит да се мистифицира естествения стремеж на хората да имат партньор.
Сродни души има и при хора, които са просто приятели. Въобще не е задължително да става дума за връзка.

# 36
  • Мнения: 5 832
Веднъж срещнах сродната си душа. Едва го изтърпях!

# 37
  • Мнения: 12 473
Веднъж срещнах сродната си душа. Едва го изтърпях!

Хаха, това е типично. Най-силно ни дразнят, тези, които са като нас..)
Ама като се заобичаш и това вече се променя..Wink

# 38
  • Мнения: 46 536
Тези, които са като нас според мен няма как да са ни сродни души.
Ако използваме пъзела, даден като пример напред, все едно две абсолютно еднакви парчета. Няма как да стане напасване там.
Сродните души са коренно различни парчета, но поставени едно до друго се свързват идеално.

# 39
  • Мнения: 7 335
Има. Аз съм намерила моята. И да, много по- възможно е да срещнеш сродната си душа, когато си вече зрял. Макар, че може и всичко да е въпрос на късмет.

# 40
  • Мнения: 3 732
Според мен сродна душа е онзи човек, който те усеща без думи, човек на който е нужно само са му мернеш гърба и това да ти е достатъчно-просто да знаеш че го има и е тук. Човек, който те разбира без думи и усеща онова което не е за казване.
Имам трима такива а те дори не знаят че са ми нужни.  Усещат го някак. Една шефка, една външна колежка, един шеф на друг отдел - това са ми. Аз съм доста контактна но все е другия да е доволен. Мисля и премислям всяко действие и дума. А за мен кой ще помисли?
 Нямам ли право понякога и аз да си кажа болката, да говоря без да мисля какво точно и как да кажа?


Мъж сродна душа досега не съм намерила. А ми се иска ...

# 41
  • Мнения: 12 473
Всеки,  с по-силна енергия усеща другия..

# 42
  • Мнения: 17 407
Тези, които са като нас според мен няма как да са ни сродни души.
Ако използваме пъзела, даден като пример напред, все едно две абсолютно еднакви парчета. Няма как да стане напасване там.
Сродните души са коренно различни парчета, но поставени едно до друго се свързват идеално.

Все откъде някъде тръгват нагласите за двете половини на едно цяло.  Ще ме прощавате, но не намирам другаде за уместно (сродни души, все пак) да припомня, че дори ин и ян не са две слепени половинки Simple Smile. Знам, че най-трудно в една връзка е да приемеш другия за цял човек, та на разочарованите диагностици на хорските недостатъци и патологии мога да кажа да поработват над себе си в тази посока.
Simple Smile

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, има. Хора със сходна чувствителност към света и близък житейски опит, когато се срещнат и харесат имат точно това усещане

# 44
  • Мнения: 1 278
Има..!!
Сродната душа най-вече учи..Изневиделица влиза в живота ти,прави бум на емоции и преживявания и така изведнъж всичко свършва.След сродната душа вече си друг човек.Има различия,но много силна връзка.Сродната душа разрушава за да построи....Дори и разделени се усещат един друг.След раздяла със сродна душа вече нищо не е същото.За това идва в живота ни,да ни научи на нещо!! .Аз така го разбирам..

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 10:54 от Хюлия

Общи условия

Активация на акаунт