Сродни Души - Има ли такова нещо?

  • 6 377
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 626
Скрит текст:
Да, има! Не вярвах, че има такова нещо, докато не го срещнах на 40 и кусур години. Точно както човечето го описа - еднакви възгледи, еднакви мнения по почти всички въпроси,
довършваме си изреченията, няма напрежение между нас, можем да си говорим с дни и нощи, и дори когато си мълчим, пак ни е пълно и хубаво.

Трудно ми е да го опиша с думи, този човек го усещам като едно продължение на самата себе си. Никога преди не съм се чувствала така и това за сродната душа ми се струваше литературна измислица.

Винаги съм смятал, че ако не мога да си завършвам изреченията, по-добре да не ги започвам.
============================================
Абе Божидаре, ти имаш повече пуснати теми, отколкото мнения, бе човек Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
За мен има такова нещо, вярвам в това. Трудно е да се намери такъв човек, с когото да си създаден един за друг, всичко е до късмет.

# 17
  • Мнения: 17 409
Що пък да са създадени един за друг? Аз никога не съм мислила за кого съм създадена.

# 18
  • Мнения: 3 792
Джеймс, аз изреченията чудесно мога и сама да си ги завършвам. Имам предвид, че е невероятно усещането да общуваш с човек, с който сте подобни, харесвате се, допълвате се, имате винаги за какво да говорите, Такъв човек може да извади най-доброто у теб, да те стимулира да се развиваш и вървиш напред, да обменяте идеи, да те кара да бъде по-добра версия на самия теб.

Няма нужда да ми вкарваш сарказъм, ако не разбираш за какво говоря.

# 19
  • Мнения: 12 473
Разбира се че има сродни души, както и души-близнаци и тн., но изобщо не е задължително да сте в любовна връзка.
Когато се случи, обаче наистина е извънземно и отвъд всички разбирания и представи.

https://www.spisanie8.bg/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0 … %D0%B0%D0%BA.html

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Да,има такова нещо.
Намерила съм сродната си душа.

# 21
  • сф
  • Мнения: 394
не, няма. има хора, които си допадат. обикновено са расли в подобна среда и водят сходен начин на живот, имат прилика в културата и се харесват.
това със сродните души е опит да се мистифицира естествения стремеж на хората да имат партньор.

# 22
  • Мнения: 17 409
Предлагам да го гледаме откъм земята туй така наречено извънземно, точно поради тези причини.
 
има хора, които си допадат. обикновено са расли в подобна среда и водят сходен начин на живот, имат прилика в културата и се харесват.
това със сродните души е опит да се мистифицира естествения стремеж на хората да имат партньор.

# 23
  • Мнения: 12 864
Здравейте. Според вас има ли сродни души? Хора създадени един за друг или всичко е напасване на характери, обич и приемане?Темата е породена от идеята, че има връзки сякаш без проблеми и конфликти. Отстрани погледнато хората са в хармония и се разбират с лекота, но дали е само външно?
Убедена съм, че има сродни души, защото съм омъжена за моята сродна душа. Но помисли си: даже със себе си, винаги ли си в мир? Никога ли не се чудиш защо си направила това или онова и как е трябвало да кажеш нещо друго или да реагираш различно?

Колкото и  да са близки и да си пасват двама души, те имат все пак различни идеи, не може мислите им да са като изкопирани, или за даден проблем и на двамата да им хрумва еднакво решение, или винаги и двамата да са в еднакво добро настроение. Точно това е въпросът: да могат да се разберат в тези ситуации, когато мислят различно. Всеки да може да се постави на мястото на другия и да търси начин, не причина.

Другото нещо е, да се харесват толкова много, че това да продължава години и години, и тогава пак да се харесват, даже и повече от преди.

# 24
  • Мнения: 202
Срещнах моята сродна душа и го изпуснах. Не знам до колко е вярно, че сродните души не могат да останат заедно завинаги, но чувството е страхотно. Както някой беше написал разбирате се с поглед, еднакви мнения по най-различни теми, въпроси. Буквално си запълвате изреченията един на друг, тоест знае какво иска да каже другия. И аз лично имах чувството, че този човек го познавам от супер много време (а не беше много времето). А и винаги когато не бях в настроение, някак си винаги усещаше и ми пишеше или ми звънеше и ме питаше какво е станало или какво се случва. Така и обратното, аз съм усещала. Не знам дали е сродна душа, или просто не знам “съвпадение”, но си мисля, че винаги ще го помня.

# 25
  • Мнения: 15 356
Здравейте. Според вас има ли сродни души? Хора създадени един за друг или всичко е напасване на характери, обич и приемане?Темата е породена от идеята, че има връзки сякаш без проблеми и конфликти. Отстрани погледнато хората са в хармония и се разбират с лекота, но дали е само външно?
Има,и точно както го описваш е .И навън и вкъщи сме си така.Още в първата минута си паснахме.

# 26
  • Мнения: 12 473
То не е до нямане на конфликти или разминавания, а в начина по който реагираш и ги приемаш. Споделяш, изговаряш, намирате общо компромисно решение.

# 27
  • Мнения: 17 409
Да усещаш някого свое продължение, да ти довършва мислите и изреченията, да го изпуснеш. Всичко това е показателно, че си го хванал, колкото и буквално да звуча.
Не всеки иска да се усеща издължен или удължител, продължител, мотиватор и генератор на идеи за просперитета на другия. Аз от такава сродна душа не просто бих избягала, въобще не я отразявам.

# 28
  • Мнения: X
Звучи ми много неприятно това със сродните души. Не искам да ме продължават, допълват и да съм извънземна. Искам да съм просто нормална. За младежи бива това понятие, но за зрели хора... Всичко тече, всичко се променя, хората също, за да продължат да са сродни души означава, че двама души би трябвало да се развиват в тотален синхрон години наред - не мисля, че е възможно, здравословно, нужно.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
За мен нещата са комплексни.
С ММ сме адски различни. И като темперамент, и като светоусещане, като отношения с околните, абе много различни. Но с годините сме се напаснали един към друг, като парчета от пъзел, както каза някой. И пак с годините се е превърнал в моята сродна душа- изчистили сме различията до степен да живеем добре заедно, възприемаме все повече нещата еднакво, мислим еднакво, четем си мислите, усещаме си настроенията.

Общи условия

Активация на акаунт