Маслен радиатор

  • 15 238
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 610
Отоплявала съм се с какво ли не....

 Новите конвекторни  печки са супер, а се и монтират на стената и не заемат място....

Ние ползваме стенен конвектор с електронно регулиране на елдом:
http://www.eldominvest.com/bg/category/20.html
 ПС: Не съм убедена че разликата в парите които които ще даде за Адакс ще ги избие от по-голяма енергийна ефективност.


Това е супер предложение ...  Peace имам такъв и добре отоплява дори и като основен източник за отопление.
 
----------------------------------------------------------------------------
Спрете с остарелите навиците за сушене на дрехи .... ooooh!   
Толкова е вредно, особено за детето.  smile3541

Вечер се спи на хладно и температурата трябва да е поносимо студена за да сте здрави и отпочинали.
Спите ли на топло, ангините и главоболието ще са ви първи приятелки... А ако сушите и прекрасните си дрешки, бронхитчето ще си е редовно у вас като домашен любимец, а алергията като роднина....

# 16
  • Мнения: 5 995
Наистина се получи интересен диалог.Включих се,за да кажа,че дамата питаше духалка или радиатор. Не питаше какво да купя,което ще е най икономично. Тогава отговорът би бил -климатик.

# 17
  • Мнения: 896
Напълно съм съгласна, просто си изказвам мнението понеже преди 2 години имахме същата дилема Ползвахме конвекторна печка с механично регулиране. Или ни беше топло или студено, не може да се настрои на подходяща температура предполагам че и от там идват високите сметки на тези уреди. Ако има и радиатори с електронно регулиране ще е добре

# 18
  • Мнения: X
Включих се,за да кажа,че дамата питаше духалка или радиатор.
Радиатор!
Много хубави насоки сте дали относно сушене.
mamamari, маманет, W, vanqivanova  Peace

# 19
  • Мнения: 69 195
Само да кажа, че масления радиатор не мирише на нищо. Може да намирисва леко, ако има полепнал прах по него и като се включи, се усеща. Иначе - не. Безшумен е...за разлика от духалката, въпреки, че имам такава на ровента и има и безшумна степен.

Не разбрах логиката, конвектора като нагрява околните предмети, това как ми помага да почувствам топлината по-добре?

# 20
  • Мнения: 896
Нещо бъркаш печките. Нямаме предвид тези които нагряват околните предмети, а тези които си имат 2 реотана. Нямат вентилатор и са си напълно безшумни. Отопляват стаята на същия принцип като радиаторите за централно парно. Само че вместо топла вода, ползват ток.

# 21
  • Мнения: 69 195
Значи са като маслен радиатор Whistling

# 22
  • Мнения: X
Нещо бъркаш печките. Нямаме предвид тези които нагряват околните предмети, а тези които си имат 2 реотана. Нямат вентилатор и са си напълно безшумни. Отопляват стаята на същия принцип като радиаторите за централно парно. Само че вместо топла вода, ползват ток.
vanqivanova,
Нали целта на отоплителните уреди е да нагряват околните предмети,
т.е. да отдават топлина?
Значи са като маслен радиатор Whistling
"Реотан", нагревател за маслен радиатор:

Е, има уреди, които затоплят само живи организми, но в случая не е предмет на диалог.

Последна редакция: нд, 16 окт 2016, 19:09 от Анонимен

# 23
  • София
  • Мнения: 429
Първото ни дете го отгледахме с маслен радиатор на Siemens.  Все още го ползваме в междинния период, докато пуснат парното. Няма такова нещо като да мирише! Да, ако не го избършете от праха мирише на прах, като всяка друга печка.

Хубавото на масления радиатор е, че след като достигне желаната температура, не изстива бързо,  а остава дълго време топъл, за разлика от конвекторите, които като достигнат зададена температура просто спират да работят. А тези, които са лъчисти, това е съвсем друго нещо. Като минус мога да дам мястото, което заема.

Ако търсите  вариант за временно отопление може да се използва електрически нагревател за радиатор, които не заема никакво място и става всъщност маслен, ако разбира се имате монтирани радиатори във вкъщи. Wink
Така изглежда:

Скрит текст:



# 24
  • Мнения: 738
Преди да си купим климатик 3 години бяхме с такъв.Апартамента е южен спалята не е много голяма.Правеше си 20 градуса(на толкова обичаме да стоим) и гореше 75лв ток на месец зимата (+бойлер).Слагах по някоя тениска която е влажна от прането на него(под наблюдение) и не миришеше на нищо от него Simple Smile Ако обаче имате детенце е опасно защото си пари Simple Smile
http://www.technomarket.bg/otoplitelni-uredi/tesy-cb-2512-e01r-c … 2512e01r-09008431

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 4 797
Според мен духалката и масления радиатор не са вариант за отопление. Ползвали сме такъв радиатор - топло ти е около него, иначе не. В момента се отопляваме с 2 бр. лъчисти конвектори на Теси. Взехме ги за вилата, но останаха у нас за сега. По-доволни сме.  Peace За съжаление не мога да намеря точния модел, отоплява с цялата площ отпред и затопля много бързо.

# 26
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Преди години топлихме кухнята с маслен радиатор, като работеше на възможния минимум и вътре беше сауна. Не мирише на нищо, стоеше между готварската печка и един шкаф.
Миналата година ни се повреди климатика посред зима и докато сложим нов, около месец и половина отоплявахме 17 кв.м. дневна с него. Отново работеше само на първа степен и топлеше доста добре. Иначе, да, харчи, но е в пъти по-добре от духалка.
Ако дилемата ти е духалка или маслен радиатор, аз съм ЗА второто. Освен това има и сушилки, които се окачват на радиатора и можеш да доизсушиш някоя и друга дрешка.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 490
    Аз пък съм доволна от маслените радиатори.Бързо затоплят и на ниска степен  поддържат приятна температура.С два, един с 12 ребра и един с девет си топлим където ни е нужно.Вярно е ,че гълта ток колкото духалка, но пък няма опасност да се стопи или изпуши, както преди време имаше нещастен случай с духалка.И си остава топлото и като се спре радиатора.Плюс това си имат програматор ,който може да го включва и изключва при достигане на определена температура.С 9 ребра топля цял хол 24 кв.м.Но аз лично повече от 18-20 градуса не мога да търпя.Не миришат на нищо, освен ако не пръсна парфюм или освежител за въздух върху него.

# 28
  • Мнения: 8 997
Майка ми има маслен радиатор и го пускаме зимата като ходим там само нощем. Не мирише на нищо, топли много, а е от малките, 6-7 ребра най-много да е. Има си програматор, който поддържа температурата. Колко харчи, не мога да кажа.

# 29
  • Мнения: 69 195
   Аз пък съм доволна от маслените радиатори.Бързо затоплят и на ниска степен  поддържат приятна температура.С два, един с 12 ребра и един с девет си топлим където ни е нужно.Вярно е ,че гълта ток колкото духалка, но пък няма опасност да се стопи или изпуши, както преди време имаше нещастен случай с духалка.И си остава топлото и като се спре радиатора.Плюс това си имат програматор ,който може да го включва и изключва при достигане на определена температура.С 9 ребра топля цял хол 24 кв.м.Но аз лично повече от 18-20 градуса не мога да търпя.Не миришат на нищо, освен ако не пръсна парфюм или освежител за въздух върху него.

+ 1

В детската имаме маслен радиатор. Безшумен, поддържа топло през целия ден и през нощта, без да е необходимо постоянно да включваш и изключваш. На първа степен, и то не до край го пускам и си решавам проблема.
Имам идея да го заменя в бъдеще с японски климатик втора ръка, но още не съм решила окончателно обзавеждането и не мога да реша къде точно да поставя климатика. Притеснявам се от шума, защото това все пак е стая и за спане Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт