Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 4

  • 233 737
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 152

Лелеееее, добре че не си  ми насреща  - това   box това bash или това  #2gunfire.......избирай!


избрах си  Drunk Drunk cheers

И впрочем, предпочитам да съм Виновник кат` става дума за вкусна домашна мръФка (без всякакви отрови) - нека домочадието се "трови" истински

е сега съм с мързеливи пълнени чушки с ориз и наденица



е и нещо изкусително и за ценители


и


сушени свински бузи тип кайзер пастърма



# 106
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 540
Като си рекъл Бате Дверски  ха, НАЗДРАВЕ  cheers cheers

ама обещаваш повече да не ми създаваш проблеми, нали?  

А дано, ама надали! То шило в торба не стои, май.... Joy

Айде, сипи една чушчица сега .....молиМ, че станах пак ей тъй   Rolling Eyes

# 107
  • Русе
  • Мнения: 8 803
Оххх, пред това вече и аз не мога да се сдържа.....  Crazy
Всички рецепти за домашни мръФки съм си ги записала, почваме скоро да ги пробваме!  bouquet

# 108
  • Мнения: 2 152
Оххх, пред това вече и аз не мога да се сдържа.....  Crazy
Всички рецепти за домашни мръФки съм си ги записала, почваме скоро да ги пробваме!  bouquet

почвайте ги мръФките - сега им идва времето, не че не ги правя и през лятото...

айде и да не ми мислите само като месоядно



едни лесни бухти за закуска


# 109
  • Мнения: 1 265
ЗДРАВЕЙТЕ ПРИЯТЕЛИ КУЛИНАРИ  smile3525

midkoo - добре завърнал се при нас  Hug chef; че то Батето сам поддържаше мъжкия фронт ама как ?! ДЗВЕРСКИ А? - мезенца в чревца и марля, ветроляви, усукани, овъргаляни  Mr. Green #2gunfire
tutulina- и на теб отново дошла  bouquet Hug Внучката върви по стъпките на баба  bouquet
vanillla- терина влиза в списъка с рецепти  #Crazy
Ayradyss - благодаря, наистина е руска тортата; открих я в техен сайт. Аз ще си взема крем Брюле (две купички даже Heart Eyes), че у дома е на почит крем карамела
пеп-4o - разходи се насам-натам, накупи сиренца и сега показваш вкуснотии newsm44
зиче - рече и отсече - направи я "Вкусна "торта"- крок-мосю" chef chef; аз на гевреците още им се каня
иланг-иланг - недей да "гравитираш около кухнята" ами прескачай и около нас Grinning
Тайна - от твоите снимки винаги огладнявам  newsm78

У дома днес завърши успешно "диетата" със спагети Карбонара  #2gunfire Mr. Green и
днешната закуска - пълнен френски фляб и леко запечен
 

брюкселско зеле със сирена на фурна

и датски кюфтета, които не се сетих да снимам.

Желая на всички спокойна вечер

# 110
  • София
  • Мнения: 15 512
Снощната вечеря.Моите бяха на тиган.Пържих и праз с яйца и сирене, но нямат вид.


И отпреди няколко дни.

Кекс, остатъка прибран  в пликче.Другото внука топъл го изяде.


Пилешка супа.


Мусака.


Пилешки мръвки.


И ризото и картофено пюре без снимка.

Изрових едно апаратче Никон, ново е, но внука му счупи обектива, та сега снимам с него, но без обектива нищо не става.И вечерните не стават, а като пусна светкавицата, всичко излиза бяло.

# 111
# 112
  • Мнения: 22 867

Няма да изброявам, че по много вкусотии ми залепнаха очите! Гледах, гледах, очи пълни, уста празна! Ама тъй то в таз тема! bouquet chef bouquet chef bouquet

tutulina, радвам се да те видя! По-често наобикаляй, де! bouquet

Тайне, вкусно е въпреки счупения обектив! Heart Eyes bouquet

Вкъщи мусака с пиле и ориз по рецептата на Жоро Бордовски, отдавна си я харесваме,


карфиол на фурна,


желирана тортичка,


и следобедните мекички.


Лелее, докато пиша, Merelenda ме подпряла с куп изкушения! Heart Eyes chef bouquet

# 113
  • София
  • Мнения: 3 534
Честит празник!
На именниците- да е честито името им! Simple Smile

# 114
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 540
                                  ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ИМЕНИЦИТЕ!
              ДА СТЕ  ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА ИМАТЕ КЪСМЕТ И МНОГО УСПЕХИ!


         и гладен и нахранен да е човек, тук погледне ли .....започва да преглъща

                                                от мен обери хладилник

 

               питка със сирене                                                  щрудел



хубав ден    Hug



# 115
  • Мнения: 2 152
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именници!
Честит празник на строители и всички други, които празнуват днеска!




# 116
  • Мнения: 1 265
                            ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ
                 БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И НЕКА ИМА МИР И ЛЮБОВ В ДОМА ВИ

tutulina - тази манджа "обери/почисти хладилника" - най я обичам. понякога стават страхотни вкуснотии chef newsm78
labrex - никога не съм правила/яла мусака с ориз  Shocked; но ако дадеш рецептата мога и да опитам. Сега ще се подсладя с парченце торта, а мекичките ги грабвам за закуска -много ги обичам
Merelenda - чайот?! Интересна рецепта - при нас има нещо подобно но е топчесто newsm78 - и сигурно не е чайот (кога ли ще разбера какво е?! newsm78
Тайна - снимките са си много добре, ястията още повече  chef bouquet

Ние у дома - кашкавалени принцеси


паниран шницел с картофено пюре



 

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 22:56 от sem22

# 117
  • Мнения: 9 156
Сем, много апетиттни тия принцеси и сутринта май ще направя чудните кашкавалени.... на Жоро аз  Heart Eyes
: Merelenda, тази година се бях наканила, че ще имаме чайот собствено производство, но милото ме излъга  Mr. Green изхвърлил ми разсада. Много ти харесвам месните менюта, нали знаеш  Heart Eyes
Тутулинка,  много леко си ги минала ламите този път  Laughing никакъв истински мръвчок, милите те  Hug И браво на Нански!  bouquet
Мидко, радвам се да те видя в темата  chef
vanillla, ти си от моята кръвна група  Heart Eyes

у нас имаше супа от воденички



маслени бисквитки с шоколад, пак и отново  Laughing



и трюфел бисквитки



свинско филе печено и гъбен сос


# 118
  • Мнения: 22 867
labrex - никога не съм правила/яла мусака с ориз  Shocked; но ако дадеш рецептата мога и да опитам.

sem22, ето рецептата на Жоро. У нас обичаме пиле с ориз, и мусаката ни хареса. Peace

Отмъквам една принцеса, точно такива отдавна не съм правила. Heart Eyes bouquet

# 119
  • Мнения: 11 782
sem22, метни една снимка да го видим.

Пепчо, нашия късно засаден, много са малки плодовете му все още. Комшийката даде няколко за проба. Много са издържливи поне и не се развалят лесно.

Общи условия

Активация на акаунт