Избор на автобусна фирма до Прага

  • 1 750
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте пътешественици, в края на ноември ни предстои пътуване до Прага,избрахме да е с автобус,но не можем да изберем с коя фирма да пътуваме до там,търсим максимална сигурност и комфорт по време на пътуването пред вид разстоянието.Моля за мнения и съвет ?! Rolling Eyes newsm78 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 715
При всички случаи няма да ви е твърде комфортно, понеже това са 20 часа път. Също и компанията, с която ще пътувате, може да бъде съставена на до 90% от роми, което невинаги е особено приятно.

Аз самата съм пътувала най-много с Груп ООД, но знам, че много мои познати са недоволни от тях - стари били автобусите, малко било мястото между седалките... Честно казано, мен това никога не ме е бъркало, защото имам голяма вяра на шофьорите им (преди време пътувах почти всеки месец по тая линия и ги знам всички). С Ивкони е същата работа, също и с Арда Тур (като качество на автобусите, а на Ивкони им нямам НИКАКВА вяра, без значение дали трябва да ме закарат до съседния квартал, или до Прага).

Онова, което ще ви посъветвам, е да съобразите часовете на тръгване и пристигане и така да изберете фирмата според нуждите си. Повечето са що-годе сходни като качество. Единственото, което съм чувала да се коментира, е че фирма Рачич била страхотна (явно и тя е турска, както и част от горните) - предлагали кафе, чай, кроасанчета, минерална вода безплатно, някакви такива неща. Никога не съм пътувала с тях и източникът ми не е абсолютно достоверен, така че не мога да гарантирам. Ако сега трябва да тръгна натам, отново ще ползвам Груп, които категорично отговарят на изискванията ви за сигурност (всякакви ситуации сме имали, шофьорите си знаят работата), но автобусът НЕ е лукс и ако държите на това, е добре да видите други фирми.
НЕ препоръчвам Ивкони. За тях мога да пиша до утре и пак ще има приключения за разказване.

# 2
  • Мнения: 19
Здравей, миналата година декември пътувахме със съпругата ми с Ивкони, като проблеми по пътя не сме срещали. Автобусите не са лукс, но цената беше добра. От София до Прага бяхме 15 човека в буса и беше добре, широко и спокойно, но навръщане Прага - София беше фул макс и беше кофти 18часово преживяване.. за жена ми разбира се.. аз търпя Grinning
Наша позната ползва автобуси "Метро" и каза, че е доста доволна.

# 3
  • Мнения: 24
Здравейте и благодаря за мненията.С Метро съм пътувала до Турция и съм доволна. За Ивкони също имам лош собствен опит и мога да кажа същото,НИКОГА повече на път с тях.Тъй като ние ще тръгваме от Варна,проверих също и фирма Болкън Хорн, това е директна линия Варна-Лондон ,минават и през Прага,май за сега на тях се спираме,но няма никаква информация за тях в нета от хора ползвали услугите им. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт