Грижи за косата - Тема 98

  • 107 863
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 051
Маслата едва ли биха засилили косопада, по-скоро коса, която е била готова да окапе е изпада изведнъж, заради масажа.  Peace Аз многократно съм писала в темите за косата,
Скрит текст:
че благодарение на маслата почти нямам сезонен косопад, а също преборих видимо оредяване в областта на челото. От зоя.бг си поръчах една голяма разфасовка от масла против косопад и рициново масло и ги редувам за маслен масаж поне веднъж, а ако успея и два пъти в седмицата:
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … %D0%BC%D0%BB.7019

http://www.zoya.bg/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D … %D0%BC%D0%BB.6896
 
Също бих искала да похваля шампоаните за растеж на Медисютикълс и Напура, като първите сякаш повече ми допадат. Около 2 месеца ползвам и ампулите на Алфапарф:

Тези: https://www.zlatnaribka.com/kosopad-vsichki-produkti/alfaparf-ko … r-hair-loss-10-ml

и тези: https://www.zlatnaribka.com/kosopad-vsichki-produkti/alfaparf-ko … super-serum-10-ml

Нанасях ги по 3 пъти в седмицата, като те са икономични и една ампула ми стигаше за 3 нанасяния, само по скалпа. Омазняват малко повече корените обаче.

Наблюдавам доста нови растежи, а и самата коса расте с нормални темпове, които преди не забелязвах, т.е. сякаш се беше застопорила и не мърдаше на дължина.  Peace
Досега, точно така си обяснявах положението и аз. ... благодаря за останалата информация, намирам я за много полезна. Hug

# 76
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
mimeime   Peace

# 77
  • Мнения: 642
МОмичета при мен е голляяям проблем Grinning Естествения ми цвят е тъмно кестеняв но се боядисах към русо не мнго русо но косата ми изгуби блясъка си и еластичността си , имам гъста коса но много суха нацъфтяла отгоре до долу суха надолу мазна в корените. Препоръчайте ми балсами и шампоани Sad

# 78
  • София
  • Мнения: 10 858
Много се зарадвах да прочета положителните ви мнения за шампоана на Меди, защото точно вчера го получих  Mr. Green Ще боря косопада с него и спрея за стимулиране.

Лейди, благодаря и за препоръките за масла, запаметих си ги  Hug

Жани, а на теб благодаря за отзивите за ампулките на Алфапарф. Те са малко лаконични в резюметата на продуктите си, затова и ги избягвам, но щом казвате, че са добри, запаметявам и тях  bouquet

# 79
  • Мнения: X
Вивче,  Hug
Аз винаги съм била скептична към продуктите на Алфапарф, малко тип дрогерийни са ми, обаче тези ампули много приятно ме изненадаха, имат ефект.
Аз пък ще чакам мнението ти за шампоана на Медисютикълс  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 760
Здравейте, момичета! Много се извинявам, ако въпросът ми  не е за тук  Embarassed
Трябва ми мнение за една маша, ако някой случайно я ползва и има наблюдения, ще се радвам да сподели, без значение дали тук или на лични съобщения  Praynig
http://beautybg.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8/twister-25-mm-black

Благодаря предварително!!!

# 81
  • Мнения: 3
Привет, първа съм в новата тема! Искам да питам ползвал ли е някой черния Керастаз, отзиви?
Тази серия се казва Хроноложист и е за всякакъв тип коси. Тя е най- високия клас от гамата на Керастаз и съответно е уникална. Маската може да се нанася и в корена без да омазнява

# 82
  • Мнения: 3
Аз косопада го преборих с домашни маски. Зехтин, мед, пъд. яйца, лук. Лука го дават за оредяване. Ако няма, може да не се слага.
Колко време слага лука и наистина ли ти се сгъстява косата, забеляза ли бърз растеж от него?

Ами само 4 пъти, но освен сгъстяване на косъма, наблюдавам на оредялото място няколко наболи косъма. Миналата седмица пропуснах и ще видя дали днес пак ще имам време да го правя.
После мия два пъти с шампоан. Не мирише, но някак миризмата на лук леко остава на кожата и при изпотяване аз си усещам миризмата. Карам да ме душат и да ми кажат дали мириша и казват, че не мириша.
Майка ми пребори кръгов косопад с чесън за 2 месеца, но миризмата и след миене оставаше. Не силна, но имаше. Но нямаше избор, трябваше да си оправи оплешивяването.
Косопада не може да се пребори само с шампоан. Обикновено е необходимо да се третира с по- концентрирани серуми или ампули. препоръчвам ви керастаз, като активната съставка е Аминексил.

# 83
  • Мнения: 3
МОмичета при мен е голляяям проблем Grinning Естествения ми цвят е тъмно кестеняв но се боядисах към русо не мнго русо но косата ми изгуби блясъка си и еластичността си , имам гъста коса но много суха нацъфтяла отгоре до долу суха надолу мазна в корените. Препоръчайте ми балсами и шампоани Sad
Има много марки продукти и някои от тях предлагат серии точно за такъв проблем- мазен скалп  и сухи краища. Понеже съм фенка на Керастаз, се сещам за Дивалент шампоан, като той решава проблема с омазняването, а  не го потиска. Балсам може да ползвате всеки един, който е за хидратация, но при нанасянето малко по далеч от корена. Внимавайте с боядисването на косата, защото повечето продукти дехидратират косъма. Лореал създадоха Смартбонд, едно олио, което се добавя към боята или обезцветителя, като косата след процедурата (независимо дали е изрусяване, кичури или боядисване) остава в състоянието, което е била и преди това. Така, че внимавайте с фризьора и продуктите, които ползвате.

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 22:03 от bubanka

# 84
  • Мнения: 125
Записвам се и аз в темата
Имам нужда от съвет, имам гъста коса с твърд косъм, и ми е много обемна и бухнала, от няколко месеца правя домашни маски със зехтин, жълтък, мед. Вчера се намазах и с кокосово масло и след като я измих с бадемово масло. Но пак ми е бухнала. Иначе шампоана ми е на Глис с кератин. Моля да ми препоръчате нещо с което самият косъм да стане по мек и по прибрана да ми стои косата
И аз имах същия проблем. Трудно се справях и винаги бях като разплетен дамаджан. Маските не ги спирай, имат благотворен ефект във времето. Аз се справих с един шампоан-балсам препоръчан от фризьорка- Redist 40 Miracle Oils. Ефекта при мен беше забележителен. Лесно разресване, нула статично електричество,мекота,блясък. Косата ми стои подредена и изобщо всичко,което може да се поиска от един шампоан. От 2 години спрях преси и маши, което също намали бухването и стърчащите краища. С това мога да съм полезна. Дано и ти откриеш подходящия продукт за теб! Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2
Лично аз имах голям проблем с косата...сърбежи и косопад..купих си хубав шампоан на марката Klorane стимулиращ и укрепващ с хинин и витамин B плюс балсама. След измиване слагам лосион на Fitoval. Засега се чувствам отлично! Grinning

# 86
  • Мнения: 42
Имам въпрос относно четките за коса . Искам да си купя . засега съм се спряла на Tangle Teezer Elite . Но виждам,че има и други на Macadamia,Dessata също днес видях,че в Лили има подобни. май преди съм виждала от този тип четки и в ДМ. Въпросите ми са: заслужават ли си тези четки и ако да от коя сте доволни. И вярно ли е това , че от тези четки косата не се къса или все пак има някакво късане ?

# 87
  • Мнения: 978
Имам въпрос относно четките за коса . Искам да си купя . засега съм се спряла на Tangle Teezer Elite . Но виждам,че има и други на Macadamia,Dessata също днес видях,че в Лили има подобни. май преди съм виждала от този тип четки и в ДМ. Въпросите ми са: заслужават ли си тези четки и ако да от коя сте доволни. И вярно ли е това , че от тези четки косата не се къса или все пак има някакво късане ?
Не съм ползвала четка на тангъл , обаче Макадамията са я хвалили доста пъти . В момента ползвам четка и гребен на Херкулес.

# 88
  • Мнения: 1 764
Аз ползвам също подобен вид четка, марката се води Sibel. Нищо съществено, не си давай парите. Гребен с едри "зъби" , ще ти свърши същата работа.

# 89
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Имам въпрос относно четките за коса . Искам да си купя . засега съм се спряла на Tangle Teezer Elite . Но виждам,че има и други на Macadamia,Dessata също днес видях,че в Лили има подобни. май преди съм виждала от този тип четки и в ДМ. Въпросите ми са: заслужават ли си тези четки и ако да от коя сте доволни. И вярно ли е това , че от тези четки косата не се къса или все пак има някакво късане ?
От доста време съм с такъв тип четки,започнах с Макадами и през годините купих и други подобни....но макадамията си остава най добра за мен Peace
http://tediata.blogspot.bg/2013/09/macadamia-no-tangle-styler-brush.html

Общи условия

Активация на акаунт