Грижи за косата - Тема 98

  • 112 044
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Шотландия
  • Мнения: 2 864
Здравейте, искам да намеря начин лесно да оформям по някакъв начин косата си (изключваме преси и други топлинни обработки). Исками се да стават някакви чупки, но пък не ми се стои и с ролки, което ще трябва да е всеки ден. Знам, че сигурно ще кажете само в мечтите ти, но все си мисля, че може би ще има някакъв вариант, както открих къната и билковите бои и върнах косата си пак към живот след страхотен косопад поради хормонални нарушения, които още ги има, така се надявам и на нещо такова за намупване на косата Simple Smile

Въртящата четка не е ли пак топлинна обработка - тя е вид сешоар, мисля?

Падме, може с лента около главата, може с ластичета, както ти е описала Галеона. Гледай тук Аз съм пробвала и с лента (не шал, както е във видеото, а с еластична лента, с която се прибира косата иначе) , и с ластичета, в зависимост от дължината на косата и двете стават.

# 376
  • Мнения: 5 925
Благодаря ви момичета за мненията как да използвам кокосовото масло.  bouquet
Да споделя моят първи опит - нанесох го леко разтопено /беше смесено всъщност и течно и полутечно/ по дължините, но започнах от около 4-5 см. от корените. Спах с него и на другия ден се изкъпах следобед, т.е. около 15 часа беше на косата ми. Очаквах чудеса и супер лъскава коса, но по-скоро косата ми остана същата, даже и някак сякаш по-суха. Може би е нормално, но за първи път ползвам масло за косата си и нямам идея какво трябваше да очаквам.  Simple Smile

# 377
  • Мнения: 1 431
Магнолия,намокри ли косата преди да нанесеш маслото?На някои момичета на суха коса кокосовото масло има този "ефект"-допълнително изсушаване

# 378
  • Мнения: 5 925
Магнолия,намокри ли косата преди да нанесеш маслото?На някои момичета на суха коса кокосовото масло има този "ефект"-допълнително изсушаване

Не, директно на суха коса го нанесох. Значи е възможно и това да е причината за засушаването.

# 379
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 5 241
Аз си направих домашния елиснайзър, стоях един час. Сякаш съм доволна, но от един път е трудно да преценя. Вие как го нанасяте, със четка за боядисване ли?

# 380
  • Мнения: 1 431
Не, директно на суха коса го нанесох. Значи е възможно и това да е причината за засушаването.
Пробвай другия път леко да намокрил и виж как ще ти се отрази по-добре Peace

# 381
  • Мнения: 5 925
Не, директно на суха коса го нанесох. Значи е възможно и това да е причината за засушаването.
Пробвай другия път леко да намокрил и виж как ще ти се отрази по-добре Peace

 bouquet
Ще пробвам и на влажна коса. Да видим след като аз обичам кокос дали и косата ми го обича  Simple Smile

# 382
  • Мнения: 37 256
Аз си направих домашния елиснайзър, стоях един час. Сякаш съм доволна, но от един път е трудно да преценя. Вие как го нанасяте, със четка за боядисване ли?

плескам с ръка върху влажна коса  Laughing

# 383
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 5 241
Ауууууу

# 384
  • Мнения: 37 256
в еластизайзера няма нищо, което да не можеш после да си намажеш на д-то или да измиеш със сапун  Joy

# 385
  • Мнения: 7 916
 Laughing
Аз направо си потапям връхчетата в съда, в който съм забъркала бъркоча.

# 386
  • Мнения: 891
Който има дълга коса на етажи, може лесно да си освежи връхчетата.  Party



# 387
  • Мнения: 118
Здравейте, някой ползвал ли е  Спрей за ултра блясък с масла от макадамия и безсмъртна моринга CHI Miss Universe Style Iluminate и Плодово мляко и подхранващите маски на Milk shake? Tърся отзиви и според вас дали ще е ок да ползвам млякото и после да пръскам от ултра блясъка на Chi или няма смисъл?

# 388
  • Мнения: 7 916
"безсмъртна моринга"?  Laughing ох, какво ли няма да измислят вече  Joy

# 389
  • Мнения: 1 431
Lovelife,аз имам млякото на Milk shake,мъча го от почти година,на моята коса видим ефект няма,освен че мирише хубаво.Косата ми не е третирана Peace

Общи условия

Активация на акаунт