Къде бъркаме, детето на 3 години става все по- агресивно

  • 17 971
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
А аз разбрах, че искате по-бързо да преминете през периода с удрянето.

# 106
  • Мнения: 94
Да, разбира се. Колкото повече се пише виждам, че това е само проявление, но ние трябва да решим някакъв по- голям проблем.

# 107
  • Мнения: X
Е, стига де, това не е проблем, просто е период.
 Hug

# 108
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Може да е период  Peace Какъв срок даваш на детето да го израсте? А и родителите през това време би трябвало да не седят безучастни, а да правят нещата така, че хем да не се фокусират върху действията на детето, за да не ги превърнат в стереотип, хем да му показват системно и редовно, че това не бива да се прави. Трудно е, трябва да се намери причината.

# 109
  • Мнения: 94
Ами и аз не знам, толкова изчетох от вчера до днес (настрана от всичко изчетено за 3те години от как е родена), че вече съм тотално объркана  Cry (а, аз по принцип не съм такъв човек безхарактерен). За това утре ще се свържа с каквото съм намерила като психолози и да видим другата седмица евентуално дали някой ще ни даде "пенкилер" Simple Smile

# 110
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За себе си стигам до извода, че освен, че явно обясняваме повече от нужното не постигаме внушението кога спира играта и кога започваме сериозната част. Тоест играли сме си, играли сме си, но е време да се спи и тя просто продължава да отиграва някакви неща, които прерастват в лигавщина, което накрая завършва с викане от моя страна, рев от нейна, извиняване, гушкане и на другия ден отново. Явно трябва да поработим над това как да става този преход, за да разбира кога играта е свършила и да не започва да се лигави.
Мотането преди сън, излизане по работа и всичко, което не засяга детето пряко, т.е. не е в негов интерес, продължава доста време. Просто започвай маалко по-рано с приготвянето, а ако случайно си изтървала момента на лягане и детето е криво, помагай му в събличането и обличането.

У дома всяка сутрин може да се чуе - "Хайде, съблечи се! Не е време за игра! Защо взе сега тази играчка? Обличай се!" и т.н.
Вечер е същата работа. newsm78 Предполагам, че после ще пращам детето да се къпе и мие зъбите само преди лягане и аз ще търча да го юркам я пред стаята, я пред банята. И така докато порасне и спре да ми пука. hahaha

# 111
  • Мнения: 94
Преди, когато ходех на работа със стриктно работно време правехме точно това- ставахме посред нощите в 6 сутрин, за да не закъснявам, да не се изнервяме и да не викам и подвиквам. Вечер беше същото- за да успее да е в кревата в 9 започвахме цялата церемония още 7, за да няма викове, крясъци, тръшкане и тн. Може би просто вечерното трябва да го върнем пак в 7 да се започва, а не като сега в 8.20. И сега цяла вечер се сдържам и като видя, че часът е вече 21.10 и започвам на repeat "хайде това, хайде онова".

# 112
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мария, ако детето тръгне на градина, вече в 8 и нещо ще преплита очи за сън. Не, че ще ви се разминат драмите, ама поне детето бързо ще заспива. Joy

# 113
  • Мнения: 94
Събота и неделя циркът е пълен, не слагаме за следобеден сън, защото иначе не заспива до 23.30 минимум дори и за 30 мин да дремне следобед. Така че, сега палим свещи като тръгне на забавачката и другите запланувани мероприятия да я изморяват достатъчно.

# 114
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Събота и неделя циркът е пълен, не слагаме за следобеден сън, защото иначе не заспива до 23.30 минимум дори и за 30 мин да дремне следобед. Така че, сега палим свещи като тръгне на забавачката и другите запланувани мероприятия да я изморяват достатъчно.
Имай предвид, че с тръгването на градина може детето да се изнерви. Тогава си дай наистина търпение, докато мине този етап. Peace

# 115
  • Мнения: 5 259
Аналогия. Въобще не говоря за вода.
Въобще не говори за физическите нужди за детето.
Защото аз мога да извъртя примера с това, че детето иска да пие от препарата за килими и маха, ръкомаха и се тръшка.

Давам пример с потребност, защото смятам, че става дума за потребност. Не с искане. Децата може да искат много неща, но те да не съвпадат с това, от което имат нужда.
Така че първо да разграничим нужди от желания.
Да пие от препарата не е потребност и затова не би се вписало в примера. Храната и водата са потребности.


не мога да разбера малко или много внимание и отделяме
Проблемът може да не е по скалата много или малко, а да е в естеството на вниманието. Внимание е много общо, всеки си го разбира по различен начин.
Очевидно е, че се разминавате в посланията си. С чудене едва ли ще ви просветне, защото понякога никак не е очевидно.

Препоръчвам ти Ани Коцева, защото са ми я препоръчвали на мен. Нямам лични впечатление обаче. Просто единственото име, което ми е препоръчвано и го споделям.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 23:57 от Юнa

# 116
  • Мнения: 94
Благодаря! Ще се поразровя в нета за нея.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 475
Това, че детето не иска да ляга, когато ти му дадеш команда, не е нито странно, нито необичайно. Както и това, че не разбира кога играта е свършила. Дори десетгодишният ми син се сърди, ако рязко прекъсна забавлението му.
При нас пък разправията с малкия е за банята - уговаряме се кога ще влезем, напомням веднъж - съгласен е и после като дойде момента - реве и не иска. Еми не му се моля, не му и викам - разбрали сме се, съгласил се е, отиваме. Понякога реве, понякога мрънка, най-често му минава за секунди Simple Smile
Дъщеря ти ще започва да отстоява желанията си все повече, не се впечатлявай толкова, това все пак е нещо хубаво.
Фокусирайте се върху агресията, не позволявай и да се изморява много - изпреварвай събитията, ако можеш, периодът все ще отмине.

# 118
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Напълно съм съгласна с мненията, че подобно поведение, по-скоро изблици трябва да се пресекат в зародиш. Многото обяснения досаждат на детето, особено на тази възраст след второто изречение то чува буквално "бля бля". Детето всичко си "записва" и колкото повече време минава, толкова по-трудно ще е за вас да покажете, че това поведение е недопустимо, и то много ясно и категорично. При всяко дете подхода е различен, но за недопустимо поведение и при директна опасност, хващане за ръката и много рязко "НЕ" вършат работа мисля при почти всички деца. Детето не знае кое поведение е приемливо и кое не, ние трябва да му покажем, а подхода зависи от родителя и от темперамента на самото дете. Силно съм против на отвръщане на удар с удар, на какво ще го научите? Като удряш тя удрят и толкова. Но еднократен шамар за обида подкрепям, защото мисля, че децата схващат много по-бързо от напоително четене на конско, вече обясних защо. Аз лично през живота си нито един шамар не съм изяла и станах човек, така че в никой случай не подкрепям шамара за възпитателна мярка, но опрделено мисля че при някои деца и ситуации еднократно оцеферване върши чудеса.
Подкрепям консултация с психолог, ако се притеснявате че нещата се задълбочават и не намирате правилния подход. Но моят съвет е да отидете първо самостоятелно и след това да решите дали изобщо да водите детето.

# 119
  • тук и там
  • Мнения: 11 766
Запишете детето на градина.Моят син също има такива изблици,но аз знам причината-бабите!!!Ние живеем във чужбина и през лятото се прибираме само във БГ със децата.Е-тогава го гледат бабите и става пълно разглезване.След два месеца във Бг,прекарани ежедневно със тях и моят се биеше.Посягаше на нас,но и на другите деца.Причината е много проста-бабите толерираха такова поведение.В смисъл-когато посегне,минаваше със едно"Недей,бабе-не е добре да се удря,ще те накажа" и това е-или го вземат на ръце и го махат от точката на конликта (детската площадка) за две минути,докато спре да реве и пак там.В смисъл,че той самият не виждаше на практика някакви последствия от действията си.Започна ясла веднага тук,като три дни ходих със него.И там посягаше да бие децата,като поиска играчка със която във момента си играе друго дете.Момичетата обясняваха че е на този които първи си я е избрал да играе и след малко ще може да си поиграе сам,като не стане и се сдърпат и двамата се втурнат по едно и също време и се сдърпат,играчката се взема.Децата,агресивни към други без причина или със,се карат да се прегърнат и целунат и се извинят един на друг,ако не искат-наказани за малко.Стоят 5-10 минути отстрани.И аз имах притеснения във началото,въпреки че ми беше ясно че ще премине като се адаптира пак към новите условия(във къщи,само със мама и тати и на яслата ,където ВЕЧЕ НЕ ВСИЧКО е позволено както при баба)но всичко си дойде на мястото-във яслата поне не е агресивен,във къщи си позволява от време на време да удари,но все по-рядко.Децата лесно се адаптират и научават как да се държат,особенно когато попаднат във среда,където не се чувстват защитени от баба,мама или тати. Peace

Последна редакция: ср, 12 окт 2016, 08:04 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт