ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 28 945
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 026
Благодаря за новата тема! bouquet Ние на ортопед още не сме ходили, нещо е замотахме, и педиатърката не даде направление както с каката на първия месец. Може би трябва да запазя час на частно, че баща й все ми намила, че са й криви крачетата под коленете. То вярно подбедрицата е леко изкривена, ама какво може да се направи- така си е от раждането, та не е нещо рахит... Ще видим утре на консултацията.  Чудя се да обръщам ли вече количката напред, с комбинирана съм, да си зяпа или още малко да я повозя с лице към мен? И то ще дойде време за носене в раницата...
Според мен в това време е по-добре да е с лице към теб, че все духа и полъхва..

# 61
  • Мнения: 1 026
Благодаря за новата тема, не очаквах,че така бързо ще се разпишем Simple Smile
Браво за зъбчето Simple Smile Ние след още една нощ на будене през 15-30-60мин.все още зъби нямаме -иначе се виждат, но не са пробили.
Кити, да сменим бебетата за една нощ да се наспя Sunglasses
Теди е много активна по принцип и още на 2мес.правеше опити да се обърне, но още не може напълно, остава й ръчичката отдолу.Много обича по корем да стои.На Стели по-бързо и омръзва ,а за обръщане отскоро започна да прави леки опити, но не си дава зор.
Ирен, много бързат бебките  Grinning Моя човек няма още никакви признаци на зъби, освен, че иска да си изяде ръцете  Joy
Давам това, когато се изнерви от зъбите - действа.

http://apteka.framar.bg/30001499/%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BC% … 1-15-%D1%81%D0%BD

# 62
  • Мнения: 1 026
Да ви попитам докога смятате да гладите и стерилизирате?

Гладя само намачканите дрехи.
Стерилизирах в началото, защото Маги имаше проблеми с коремчето. Откогато почна да си лапа ръцете, играчките и завивките спрях да стерилизирам.
Аз приключих и с гладенето и със стерилизирането Grinning

# 63
  • Мнения: 1 026
Вчера нашето Педи показа как да започваме да го забравяме.И таткото беше с нас и аз му казах,че той ще го прави.Док каза във ваничката докато го къпем.Тя му изкара главичката и каза да я поливаме само с водичка без съпунисване.
Да го забелвате ли имаш предвид? Нашия започнахме да го забелваме на 1 навършен месец и на 2 вече беше забелен. БЕЗ КРЪВ, БЕЗ ПЛАЧ, БЕЗ БОЛКА, БЕЗ ДЪРПАНЕ И ОПЪВАНЕ. Както вас са ви посъветвали - във ваната издърпваш леко и поливаш със струя вода и тя върши работата. Аз обаче използвам от душ гела всеки път- не е имало проблем вече 3ти месец  Peace

# 64
  • Мнения: 1 026
Вие как преценихте, че трябва да започнете забелването при момченцата? Моята педиатърка каза след седмия месец и аз не съм правила нищо.
Нашата каза при 1навършен месец - речено сторено - всичко е ок  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 1 420
Нинив, с теб вървим успоредно  Mr. Green Все се сещам за онзи виц за гледането на първо, второ и трето дете, че ако изяде храната на котката, проблемът си е на котката.
Laughing Laughing Laughing

Хранене:
Първото дете – всичко се стерилизира.
Второто дете – от време на време се измива и се следи да не яде от чинийката на котката.
Третото дете – ако изяде котешката храна, това си е проблем на котката.

Дрехи:
Първото дете – купуваш си дрехи за бременни ден след като си видяла двете чертички.
Второто дете – носиш си ежедневните дрехи, докато не ти отеснеят.
Третото дете – дрехите за бременни са твоето ежедневно облекло от години.

Обличане на детето:
Първото дете – переш, изваряваш и подреждаш в гардеробчето по цветове.
Второто дете – переш само дрехите с видими петна.
Третото дете – „Голяма работа, че момче носи розова блуза, нали?“.

Плачът:
Първото дете – само да изкриви устичка, и вече си го взела на ръце.
Второто дете – вземаш го на ръце само ако има опасност виковете му да разбудят първото дете.
Третото дете – учиш първото дете да приспива третото.

Ако биберонът падне:
Първото дете – ще го получи само след изваряване.
Второто дете – измиваш биберона с вода.
Третото дете – избърсваш биберона в полата си и го връщаш на детето.

Памперсите:
Първото дете – сменяш памперса на всеки час, независимо от нуждата.
Второто дете – сменяш на 2-3 часа, и то ако е необходимо.
Третото дете – сменяш, когато околните започнат да се оплакват от миризмата.

Когато детето глътне монета:
Първото дете – втурваш се към спешното и изискваш незабавна рентгенова снимка.
Второто дете – следиш изпражненията, за да видиш кога ще излезе монетата.
Третото дете – удържаш му съответната сума от джобните пари.

Твоето време с децата:
Първото дете – почти непрекъснато се занимаваш с него и следиш неговото развитие.
Второто дете – всеки ден отделяш известно време, за да наблюдаваш голямото дете да не блъска/бие/скубе малкото.
Третото дете – всеки ден отделяш известно време в издирване на тайно ъгълче в дома, в което можеш да се скриеш от децата.
Спазвам горе долу написаното тук. С изключение на това, че имах питбулка която избяга когато първото проходи. Сега имаме папагал, тарантула и костенурка - третото има избор на храна Simple Smile

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Ооо като казвате за куче и косми в къщи си имаме в изобилие от мацата.Тя е бяла с дълъг мек косъм и са просто навсякъде.Със сигурност вече има изяден някой.Последните няколко дена Алекс спи по дванайсет часа и нагоре.Ама после през деня едно мрънкане и реване,че не може да заспи.Днес на обед ще излизам сама 😀 ама на зъболекар.Вие на колко градуса почвате да пускате отопление.В спалнята е около 22-23 и сякаш ми се струва хладничко вече.Вчера през деня го бях облякла с боди къс ръкав,тънла блузчица,отгпре с жилетчица и ританки.Чудя се дали му е достатъчно.Нощем лятно чувалче и отгоре вече е с одеалце.Док каза,че все още няма наченки на зъби,но е видимо как си слага пръстчета в устата и се чеше с тях.З А шишетата ми бяха казали,че е необходимо да се стерилизирате не заради микробите ами за да се премахнат всякакви остатъци от храна.

Последна редакция: ср, 12 окт 2016, 09:18 от maksimka

# 67
  • България
  • Мнения: 3 621
само моите бебета ли се. будят по 10 пъти през нощта?

# 68
  • Мнения: 509
Честита ни нова темичка:)
Ние съща вече ставаме неспокойни след 18:00 и после в 20:00 вече се е уморила от мрънкане и заспива. Днес ме удиви-заспа много трудно в 20 часа и пропусна яденето в 5!естествено аз се събудих да я чакам-явно съм променила и моя режим,но тя се събуди чак за 7:00ч. И не беше гладна много,защото само изяде 80мл и започна да се оглежда наоколо и със триста зора достигнахме до 120те мл ,но след още 30мин си добави до 135ml. Усеща се че е гладна , но все нещо я отвлича. Иначе се развиваме добре,само не разбирам защо ака в маслено зелено и ярко жълто наведнъж.нормална консистенция,редовно и без проблеми или раздразнения,но в тези два цвята.и то от месец два е така. Педи казва че щом има и жълто няма причина за притеснение. Все повече си мисля да не е от ам(ние сме на НАН 1,комфорта го спрях,защото няма колики).Другата седмица сме на ортопед за профилактичния преглед. Някай минавал ли го е? Какво представлява? И така. Май започваме със зъбчетата макар че още не съм забелязала да се показват,но се плюнчи и ако мажеше да си достига и крачетата и тях щеше да напъха в устата си  newsm78

На моя човек първия преглед при ортопед беше още на 1,2-2 месеца. Гледа го на ехограф, но нищо не сме плащали - нали сме с направление, защо сте доплащали newsm78

Сега на 4м. има още един преглед, на който обикновено ги снимали на рентген, но аз няма да разреша - да си го гледа на ехографа и ако нещо го тревожи тогава ще го снимаме. Прегледа ни е на 18сти Simple Smile
Ами нашето педи ни праща чак сега на първи преглед на ортопед,а за невролог каза след 6ти месец и тогава и профилактично кръв и урина.аз на лекаря разчитам да ми каже кога как и колко. А за доплащането даже ако се ходи втори път на преглед при нея си иска по 30лв. Явно ще се сменяме. Хареса ми че тя първо работи с хомеопатия,а не започва директно с аб. Колкото до рентгена категорично и само при реална нужда.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Няколко пъти сме ходили извънредно при нашето педи.Пари не ни е вземала.

# 70
  • Мнения: 178
Как так ще искат пари, нали за човечетата до 18 е безплатно, ти не ходиш ей така щото искаш да се разходиш из бацилите и да висиш 30 мин пред кабинета. Мобе аз да се бъркам но съм ходила и два пъти за една седмица и не ми е искала и лев за каквото и да е, а като се обадя по тел винаги ми обясняеа и казва какво да правя.

# 71
  • Мнения: 1 976
Тъй като на нас вмера ни дадоха направлетие за рентген за крачетата,веднага звъннах на наша близка,която е много добър рентгенолог. Каза да не се притеснявам изобщо. На ехограф почти нищо не можило като хората да се види.
Личните лекари,ако ще сто пъти да водиш при тях детето за един месец,не трябва да искат и стотинка!
Животинска храна имаме най-разнообразна.От кокалчета,през хамстерска,костенурска до храна за разни гущери и жаби,които синът на мъжа ми отглежда в мазето.Няма да остане гладно детето Simple Smile Няма да се чудя,ако и нашата кучка реши да бяга като проходи Огнян.Има прекрасни големи уши за дърпане Simple Smile

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Ох горкото куче.А при нас ще бъде горката маца  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 154
Имали мами които си търсят компания за излизане?Ние сме в Красна поляна ако има някой интерес нека пише  Wink

# 74
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И то ще дойде време за носене в раницата...
Според мен в това време е по-добре да е с лице към теб, че все духа и полъхва..
То ако е в раницата си е обърната към мен, ама за количката вече и се гледа света, не само мен. Дано има още хубави дни, че този дъжд не става за разходки. Моята девойка вече е 7100 кг и 66 см. За ваксина ще опитаме да отидем някой ден като минат сополите...кога ли ще е, не е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт