ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 28 939
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 509
Sorenta, най-най-най-добронамерено - вманиачаваш се.  Peace
Май има нещо такова,но ако не направя най-доброто някак си после се упреквам,че съм проявила немърливост и то за детенцето си! Но мисля да продължа до към 6тия месец така. Все пак трябва да се изгради и резистентност към микробите.

# 46
  • Мнения: 509
Някой би ли разяснил целта на прането на ръка в 21 век и то в европейска (все пак) държава?  newsm78
Честно, не го разбирам ... Освен като някакъв вид жертвоготовност може би...  Rolling Eyes

Просто съм сигурна , че дрешките особено бельото са добре изплакнати от препарата и няма остатъци,които може да предизвикат кожни раздразнения и алерии на бебката ми.

# 47
  • Мнения: 9 663
Sorenta, разбирам притесненията ти, аз самата също непрекъснато се питам "правилно ли го правя".

Пускай смело дрехите в пералня и слагай нормално количество прах за пране. Пералнята (дори и най-старата и смотана) изплаква по-добре от "на ръка".
Времето, отделено за пране, го отдели за себе си - изпий едно кафе, разцъкай в Интернет или примерно направи си маска на лицето.
Бебето ти със сигурност е и ще е здраво.  Peace

# 48
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Нищо не стерилизирам. То не че има кой знае какво...вода не пие, биберона го  мия с вряла вода. Ако гладя нещо е от естетическа гледна точка. Само дето все още пускам на двете дрехите отделно с бебешки прах. С голямата преди да се роди от умопомрачение изгладих даже чорапчетата...Вече не си причинявам такива неща. А и малката лапа всичко. Докато видя каката е навряла незнайно колко чистите си ръце в устата на бебето    Mr. Green

# 49
  • Мнения: 11 479
Нинив, с теб вървим успоредно  Mr. Green Все се сещам за онзи виц за гледането на първо, второ и трето дете, че ако изяде храната на котката, проблемът си е на котката.

# 50
  • Мнения: 9 663
Нинив, с теб вървим успоредно  Mr. Green Все се сещам за онзи виц за гледането на първо, второ и трето дете, че ако изяде храната на котката, проблемът си е на котката.
Laughing Laughing Laughing

Хранене:
Първото дете – всичко се стерилизира.
Второто дете – от време на време се измива и се следи да не яде от чинийката на котката.
Третото дете – ако изяде котешката храна, това си е проблем на котката.

Дрехи:
Първото дете – купуваш си дрехи за бременни ден след като си видяла двете чертички.
Второто дете – носиш си ежедневните дрехи, докато не ти отеснеят.
Третото дете – дрехите за бременни са твоето ежедневно облекло от години.

Обличане на детето:
Първото дете – переш, изваряваш и подреждаш в гардеробчето по цветове.
Второто дете – переш само дрехите с видими петна.
Третото дете – „Голяма работа, че момче носи розова блуза, нали?“.

Плачът:
Първото дете – само да изкриви устичка, и вече си го взела на ръце.
Второто дете – вземаш го на ръце само ако има опасност виковете му да разбудят първото дете.
Третото дете – учиш първото дете да приспива третото.

Ако биберонът падне:
Първото дете – ще го получи само след изваряване.
Второто дете – измиваш биберона с вода.
Третото дете – избърсваш биберона в полата си и го връщаш на детето.

Памперсите:
Първото дете – сменяш памперса на всеки час, независимо от нуждата.
Второто дете – сменяш на 2-3 часа, и то ако е необходимо.
Третото дете – сменяш, когато околните започнат да се оплакват от миризмата.

Когато детето глътне монета:
Първото дете – втурваш се към спешното и изискваш незабавна рентгенова снимка.
Второто дете – следиш изпражненията, за да видиш кога ще излезе монетата.
Третото дете – удържаш му съответната сума от джобните пари.

Твоето време с децата:
Първото дете – почти непрекъснато се занимаваш с него и следиш неговото развитие.
Второто дете – всеки ден отделяш известно време, за да наблюдаваш голямото дете да не блъска/бие/скубе малкото.
Третото дете – всеки ден отделяш известно време в издирване на тайно ъгълче в дома, в което можеш да се скриеш от децата.

# 51
  • София
  • Мнения: 344
Не пера на ръка нищо. Ако не издържи в пералнята отива на боклука. Взех си хубав бебешки прах, който ми препоръчаха приятелки с бебета с проблемна кожа.
Явно и аз се престаравам със стерилизацията. Мия с бебешко веро и гореща вода, стерилизирам и суша на специален бебешки сушилник. Аз също гладя с пара и доскоро гладих дрешките лице и опаки. Не се смейте, но аз все още гладя и чорапките Simple Smile
Няма никои да убеждавам за не забелването. Ние с таткото така сме решили на база прочетеното, а и факта, че съпругът   ми не е забелван като бебе.

# 52
  • Мнения: 11 479
Така, така - твърдо съм в коловоза на второто дете  Mr. Green
Мотае ми се из главата, че съм чела, че гладенето с пара било по-вредно, отколкото липсата на гладене - влагата от парата спомагала за развиването на микроорганизми. Проверете го де, не гарантирам, че са ми верни спомените.

# 53
  • София
  • Мнения: 344
Така, така - твърдо съм в коловоза на второто дете  Mr. Green
Мотае ми се из главата, че съм чела, че гладенето с пара било по-вредно, отколкото липсата на гладене - влагата от парата спомагала за развиването на микроорганизми. Проверете го де, не гарантирам, че са ми верни спомените.
Това и аз съм го чела, но то важи ако прибереш веднага дрехите след като ги изгладиш, а аз ги оставям да се климатизират Simple Smile

# 54
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И аз твърдо спазвам това за второто дете.Трето няма да има, че съм дърта вече ама щях да бъда точно както си трябва- по учебник-ама тоя цитирания Wink

# 55
  • Мнения: 3 213
Толкова съм свикнала със стерилизатора, че вече го включвам автоматично. Сега ме замислихте дали изобщо има смисъл да продължавам.  Thinking И моите са вечно с ръчички в устата или дъвчат някоя не особено стерилна играчка.  Grinning Дрехите им пера отделно с бебешки прах, после ги мятам в сушилнята без да се вглеждам в етикетите дали може, гладя само при необходимост някоя пелена излязла на хармоника примерно...за ужас на свеки, която от как се помни глади винаги всичко включително спалното бельо.
Моята педиатърка не е привърженичка на забелваето и много се колебая какво решение да взема. newsm78

Сорента Дрехите нито се изпират, нито се изплакват по-добре на ръка. Някой жестоко те е заблудил. Ако се притесняваш, слагай по-малко прах или изплаквай 2 пъти - има си програма само за изплакване (върна ме в ранните ми студентски години  Laughing).

# 56
  • Мнения: 3 213
Прегледа е безплатен, тъй като е с направление (иначе 40лева), а ако искаш да го гледат с ехограф, което е препоръчително доплащаш 20 лева. Ние ходихме в Детско здраве на Ами Буе.

Егати безплатното здравеопазване, заклевам се... ooooh!

# 57
  • Мнения: 1 976
Аз вай директно съм прескочила на третото дете Simple Smile
Обаче пера отделно бебешките неща и гладя. Само бебешките, най-вече заради разни буболечици и гадинки,които се врат в прането,докато съхне. Не стерилизирам,но ако бяхве на АМ,щях да стерилизирам от млякото.
За забелването - твърдо съм против. Много съм изчела покрай баткото. Той даже е опериран о фимоза,но не по моя вина,а физиология. Добре че не дърпах и тем подобни,че по-голяма беля щях да му докарам. От забелване има повече в последствие оперирани момченца. Зараства и става по-лошо. Ако някой е в чуденка дали да,дали не - да чете мненията на д-р Оги (професор Бранков). Даже наскоро се конслтирах с него,че има още малко неотлепено на баткоо и той каза нищо да не пипам и всичко ще се случи естествено съвсем скоро. Ясно защо Simple Smile.
Сега също няма нищо да пипам. Природата си знае работата. Само при миене съвсем леко,колкото позволява,издърпвам,нищо повече.
Днес бяхме на консултация. 800 гр и 3 см,т.е 7кг и 68см е вече човечето. Като питах за увеличаване на вит. Д и едва ли не ми се скараха,че давам само една капка Вигантол. Нестига,че изобщо не ми казаха да давам вит.Д,ами защо 1 капка с тази фонтнела и този растеж. Докторът и сестрата са познати на таткоо и не исках да вдигам скандали,затова замълчах иначе щяхя яко да го отнесат. Така или иначе аз на тях не разчитам,те са да мерят,бият ваксини и да дават направления. Отложихве ваксините. Баткото беше болен,сега мен ме боли гърло.
Ще се върна на темата за как се гледа първо,второ,трето ... Цялат къща и вичко е покрито с мънички кучешки косми. Колкото и да чистиш,пазиш и т.н. няма спасение,а и аз май не търся Simple Smile Кучката я къпехме по-често преди да родя,отколкото сега. Няма време,а и сигурно,защото вече не ми спи на главата и не ми мирише Grinning Ако пусна майка ми да дойде,ще изпадне в потлес,шок и т.н. Като ходим при нея винаги сме с кучката,защото тя неможе сама и майка ми след това три дни чисти. Иначе много я обича,но да не й е в къщата Simple Smile Та така с хигиената я караме ние. Чакам да дойде момента с изяждането на храната на кучето и милото да се оправя. Иначе тя мре за Огнян,а и маю той за нея. Явно си имат приказка.

# 58
  • Мнения: 1 976
Да добавя за микробите. Природата не случайно е дала инстинкта първото действие,което човек извършва с ръцете си дае пъхането на всичко в устата.Така микробите и "чистия" нов човек се учат да съжитлстват в мири любов Wink

# 59
  • Мнения: 1 026
Честита ни нова темичка:)
Ние съща вече ставаме неспокойни след 18:00 и после в 20:00 вече се е уморила от мрънкане и заспива. Днес ме удиви-заспа много трудно в 20 часа и пропусна яденето в 5!естествено аз се събудих да я чакам-явно съм променила и моя режим,но тя се събуди чак за 7:00ч. И не беше гладна много,защото само изяде 80мл и започна да се оглежда наоколо и със триста зора достигнахме до 120те мл ,но след още 30мин си добави до 135ml. Усеща се че е гладна , но все нещо я отвлича. Иначе се развиваме добре,само не разбирам защо ака в маслено зелено и ярко жълто наведнъж.нормална консистенция,редовно и без проблеми или раздразнения,но в тези два цвята.и то от месец два е така. Педи казва че щом има и жълто няма причина за притеснение. Все повече си мисля да не е от ам(ние сме на НАН 1,комфорта го спрях,защото няма колики).Другата седмица сме на ортопед за профилактичния преглед. Някай минавал ли го е? Какво представлява? И така. Май започваме със зъбчетата макар че още не съм забелязала да се показват,но се плюнчи и ако мажеше да си достига и крачетата и тях щеше да напъха в устата си  newsm78

На моя човек първия преглед при ортопед беше още на 1,2-2 месеца. Гледа го на ехограф, но нищо не сме плащали - нали сме с направление, защо сте доплащали newsm78

Сега на 4м. има още един преглед, на който обикновено ги снимали на рентген, но аз няма да разреша - да си го гледа на ехографа и ако нещо го тревожи тогава ще го снимаме. Прегледа ни е на 18сти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт