Великобритания - Тема 66 Много Есенно Зимно Коледна

  • 74 976
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Детето септември, ако има навършени 4 годинки, тръгва на училище. От 9ам до 3пм. През останалото време може да ползвате услугите на детски клуб или childminder, ако не намерите part time job. В Лондон е много скъпо, трябва да си направите сметката.

# 61
  • Мнения: 2 352
Аз да попитам с моето какво става в такъв случай? Август навърши 4г. Догодина кой клас е?

# 62
  • Мнения: 67
Опааа,почивам днес GrinningПри нас застудя много и ходих да купувам ботички или ботушки на ученичката.Студено й е вече с ученическите обувчици с каишка.Като гледам сварила и да ги ожули прилично.Ми,натресох се в първият срешнат магазин пред очите ми-Маталан.Ботичките много украсени,капси,туй-онуй.Засилих се и грабнах едни ботушки.Зиморничава ми е,моята,знам си-от джапанки минава на ботуши hahahaКасиерката толкова надута,с един чип нос ама право нагоре.С такава досада и нежелание ме обслужи WhistlingАз пък не й казах ,че от три неща забрави да маркира ботушките.Ми не й казах-като ми се надува!!!Иначе ми маркирала 2 торбички Twisted EvilНикога не си премълчавам ако ми върнат повече пари или нещо не ми маркират.Ама тя си го заслужи.Та имаме си нови ботушки:))) bowuu
    На работа някакви счупени машини,та нас от агенцията ни изпратиха още в 3ч. да си ходим.Ааааа,чудесно!Отидох и си купих яке Mr. Green Mr. Green Mr. GreenС малката избрахме разни коледни украси,венец,ангелчета....Магазините са вече коледни тук-таме.Още не ме е завладяло онова коледното чувство,то се усеща и във въздуха:))))За днес ,моите ми поръчаха шоколадово брауни и нещо си като солети със сусам да било hahaha

# 63
  • UK
  • Мнения: 727
Аз да попитам с моето какво става в такъв случай? Август навърши 4г. Догодина кой клас е?
Децата, които навършиха 4г през август са вече ученици и в момента са reception class. Така че идеалният вариант щеше да бъде да тръгне с тях.

# 64
  • Мнения: 165
E добре,да приемем че заминаваме на пролет.През април малкия навършва 4г.Как ще тръгне научилище,като нито говори език,всичко ще му е ново...Няма ли стреса да е прекалено голям? Rolling Eyes

# 65
  • UK
  • Мнения: 727
Ще тръгне на училище септември, т.е. ще е на 4г и 5мес. Децата се адаптират бързо, не се притеснявай. Как по друг намин ще научи английски, ако не в училище? Освен това е задължително да ходи на училище след като има навършени години и живее в УК

# 66
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
E добре,да приемем че заминаваме на пролет.През април малкия навършва 4г.Как ще тръгне научилище,като нито говори език,всичко ще му е ново...Няма ли стреса да е прекалено голям? Rolling Eyes
Самият факт, че емигрирате, е стрес за цялото семейство. Нали си чувала приказката, който го е страх от мечки, не ходи в гората  Hug
Децата се адаптират по-бързо от нас, възрастните. Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно свиква.
Ако мъжът ти е тук, още от сега да подава документи за училище, за да не изпуснете срока. Ако подадете напролет, няма да имате голям избор от училища, обикновено местата в предпочитаните училища са запълнени.
Моят син го доведохме в края на август и след две седмици тръгна в reception class (това преди много години!), дори за Да и Не кимаше по български  Laughing Отне им малко време на учителките да го разберат, но и ние въобще не се бяхме сетили за това различие  ooooh!

# 67
  • Мнения: 18 542
Някой търсеше джаджа дето събира топлата и студената вода от разделените кранчета.
http://www.retromixer.com/copy-of-home-21

# 68
  • Мнения: 872
Някой търсеше джаджа дето събира топлата и студената вода от разделените кранчета.
http://www.retromixer.com/copy-of-home-21
Благодаря  Simple Smile

 MimsSsy, колкото са по-малки,толкова по-бързо се адаптират и по-бързо свикват с езика, особено като тръгнат на училище или на градина.

# 69
  • Мнения: 24
Здравейте мами:)
Отскоро се замислям да заминем за Лондон с моето детенце, тя е на 4 годинки с ДЦП, може да ходи, и всичко друго като другите деца, не говори все още... Тук за момента не виждам подобрение с нея, седим си на едно ниво, пък за там съм чувала че има добри възможности за отглеждане на такива "специални дечица".
Тъ питането към Вас ми е, какви са ми възможностите, има ли така наречени дневни центрове като тук, или на училище ще трябва да ходи(специализирано ). Общо взето нищо не ми е ясно:(
Надявам се някоя от вас да е наясно ако има позната мама в моето положение.
Благодаря Ви:)
Хубав и успешен ден!

# 70
  • Мнения: 872
marinka876,не съм много сигурна как точно стоят нещата с училищата за деца със специални потребности. Знам,че до нашето училище има друго училище за деца с увреждания, но тези деца са наистина много увредени ментално и физически. В ресепшън класа на дъщеря ми има дете в инвалидна количка,учи наравно с другите деца,но ментални проблеми няма. Факт е обаче,че се полагат много грижи за хората с увреждания.Създадени са им всякакви удобства и никой не ги гледа странно.

# 71
  • UK
  • Мнения: 4 311
Здравейте, леле, изтървала съм новата тема!

Моят син миналата година като пристигнахме беше на 4 г 3м и веднага започна в ресепшън клас. По-доволна не мога и да бъда от училището. Колкото по-рано, толкова по-добре, по-малко ще има за наваксване. Например в ресепшън учиха буквите, числата, дните от седмицата, сезоните, частите на растенията, сяха семенца и си гледаха в саксийки, все неща, които и англоговорящите деца в класа не знаеха и това, че той не знаеше езика, не му попречи да ги научи. Иначе всичко се учи чрез игра в ресепшън клас и училището много наподобява детската градина в България.

Аз искам да питам нещо друго, имам възрастна двойка съседи на 90 г, с които много се сближихме, с бабата често си говорим и си разменяме писъмца, картички и бележки, помагаме с каквото можем предвид възрастта им и здравето им. Днес разбрах, че дядото е починал. Не смея да притеснявам бабата все още, но искам някак да изкажа съболезнованията си, не знам какъв е етикетът в такива  случаи и как се прави, не искам да звъня на вратата, може би картичка да и пусна или нещо подобно, и кога би било удобно, тъй като случаят е съвсем пресен. Ако можете да ми кажете нещо по този повод.

Българи познати тук имам много и често се чувам с доста от тях, но близка съм само с едно момиче. Другите просто не са моя тип компания за прекарване на време, маса и мероприятия, но пък си помагаме при нужда и поддържаме добри отношения с всички.

# 72
  • Мнения: 199
Здравей, мисля че ще се справите, щом мъжа ти има работа, а и ти професия. Ако си добра, само от българите ще си направиш клиентела. От уста на уста е най- добрата реклама. Не знам за парт-тайм, трябва да договориш това със собственика на салона. Според мен мислете за град различен от Лондон, там е неоправдано скъпо и не си струва. Ние се преместихме и не съжаляваме, успех! Peace
За детето не знам, моята е още малка, другите ще споделят.

Би ли споделила куде живеете? Може и на ЛС! Благодаря!

# 73
  • Мнения: 1 924
В Бирмингам живея, не го препоръчвам Laughing. Бих предпочела малко и зелено градче, без много пакистанци, бангладеши и т.н, но засега сме тук. Лондон е много красив град и понякога ми липсва, въпреки че като ходим на гости на свекървата и се чудя как съм издържала на ритъма на живот в града. Сега ми е доста по-спокойно. Wink

Някой има ли лични впечатления от яслите с Монтесори метод на обучение ? bouquet

# 74
  • London
  • Мнения: 292
Здравейте, леле, изтървала съм новата тема!



Аз искам да питам нещо друго, имам възрастна двойка съседи на 90 г, с които много се сближихме, с бабата често си говорим и си разменяме писъмца, картички и бележки, помагаме с каквото можем предвид възрастта им и здравето им. Днес разбрах, че дядото е починал. Не смея да притеснявам бабата все още, но искам някак да изкажа съболезнованията си, не знам какъв е етикетът в такива  случаи и как се прави, не искам да звъня на вратата, може би картичка да и пусна или нещо подобно, и кога би било удобно, тъй като случаят е съвсем пресен. Ако можете да ми кажете нещо по този повод.


Има картички за целта.
Sympathy Card се казват, има ги във всеки магазин или където продават картички.
Обаче, аз лично ползвах готови темплейти за текст, че са малко трики.

Общи условия

Активация на акаунт