Самоделни бижута 5

  • 101 590
  • 279
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 988
utro77, защото това са камъни, които си събираме от разходки. Реално не ги използвам, украсявам си саксиите, просто ми беше интересно.

# 211
  • Мнения: 8 952
D_e_s_i_t_o, понеже писа, че са полускъпоценни и затова предположих, че може да работиш направо с полирани от магазина.

# 212
  • Мнения: 10 379
Ако са по-големи камъчетата, предполагам, че може да се полират и на шлайф. Не знам доколко е оправдан труда, купувала съм си от магазин за левче такива полирани камъни, бяха много евтини.

# 213
  • Мнения: 36 489
Аз даже мисля да ходя на екскурзия да събирам ахати по Арда - има хора на които се плаща (като гидове), които водят туристи по такива находища и те сами си взимат каквото си харесат.
Затова и на мен би ми харесало да си ги полирам сама. Като цена (на уреда и материалте) ще се справя, но това непрекъснато ручане (денонощно няколко седмици) и мръсотията правят нещата трудни. Дори пералнята (както моята, така и на съседите) ме дразни, а какво ли остава за търкалящи се камъни.

# 214
  • Мнения: 10 379
Моите камъни са най-обикновени, по едно време много ги продаваха по левчетата. Ахатите са едни от най-твърдите камъни, ще видиш зор да ги полираш. Също е важно каква шарка имат - има както много красиви, така и по-обикновени. На мен някой ми беше подарил едни ахати, с големина на яйце, но нямаха и грам шарки на тях

# 215
  • Мнения: 36 489
Може шарката да е вътре - ако се разреже ще се види (но и това е трудна работа). Продават се такива комплекти за деца - няколко друзи на полускъпоценни камъни; целта е да се разчупят с чук и вътре е интересното. Веднъж купих един от любопитство - голямо млатене трябва, не е като орех Wink

# 216
  • Мнения: 8 952
Аз даже мисля да ходя на екскурзия да събирам ахати по Арда - има хора на които се плаща (като гидове), които водят туристи по такива находища и те сами си взимат каквото си харесат.
Затова и на мен би ми харесало да си ги полирам сама. Като цена (на уреда и материалте) ще се справя, но това непрекъснато ручане (денонощно няколко седмици) и мръсотията правят нещата трудни. Дори пералнята (както моята, така и на съседите) ме дразни, а какво ли остава за търкалящи се камъни.

pppqqq , ще се радвам да споделиш, ако отидеш наистина или ако научиш повече подробности за подобни разходки!
Дъщеря ми се е вманиачила по полускъпоценните камъни. Има колекция от над 100, енциклопедии разни. Със сигурност супер много ще се впечатли от подобна екскурзия, където може сама да си събере.

# 217
  • Мнения: 41
Здравейте,
аз съм малко непохватна и знам че има много кусури, но като за първи опит съм доволна. Simple Smile

# 218
  • Мнения: 6 939
Много е нежно Simple Smile продължавай с опитите.

# 219
  • Мнения: 41
Много е нежно Simple Smile продължавай с опитите.

Много благодаря! Честно казано съм много горда, защото очаквах изобщо да не се справя. Много са ми леви ръцете. Обаче ще си ги нося с кеф лятото, въпреки че са леко криви. Simple Smile

# 220
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Вземете малко прочетете за перлите и кристалната им решетка. Не е препоръчително да са "нанизани " на тел

# 221
  • Мнения: 41
Вземете малко прочетете за перлите и кристалната им решетка. Не е препоръчително да са "нанизани " на тел

Предполагам че е така, благодаря за информацията. Идеята взех от YouTube и беше възможно най-лесното за изпълнение нещо, което да опитам с минимум материали. Дори перлите са обикновени стъклени, защото не посмях да тероризирам естествени перли.

# 222
  • Мнения: 31 719
Здравейте,
Върти ми се една идея в главата. Да си направя медальон по поръчка.
Снимка на символа имам.
Да ми предложите някои хора, сайтове от които сте доволни.

# 223
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Вземете малко прочетете за перлите и кристалната им решетка. Не е препоръчително да са "нанизани " на тел
Здравейте! Може ли да споделите с какви материали е по добре да се работи, когато трябва да изработим нещо с перли?

# 224
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Трябва да са на корда, и да не се допират една в друга ( за това ако погледнете перлените бижута ще видите, че има възли между тях. Целта е ако една перла "се разболее" да не зарази другите около нея.

Общи условия

Активация на акаунт