Хрема

  • 31 205
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 999
JT, една хрема стандартно продължава 10-14 дни, с лечение и без лечение. Ще мине, само хрема да е.

14 дни?  Shocked леле!

Да се заредя с търпение освен..

# 16
  • Мнения: 6 764
След две доста продължителни хреми (на 2г6м) е моята дъщеря, успях да ги спра с Низита унгвент. Редовно издухване и мазане като се стараете възможно най-навътре да успеете да намажете с Низита. Ако не може да си издуха носа, почиствайте с аспиратор (тип Маример), защото с клечка за нос е неефективно и опасно.
Капки за нос Виброцил също действат добре при нея. Но се слагат след издухване или почистване с аспиратор. На пълен нос, е неефективно. Олинт ползвам в краен случай за много запушен нос, особено вечер ако не може да спи.

# 17
  • Мнения: 15 555
Вяра - Н , Отривин и Олинт имат една и съща активна съставка:  ксилометазолин хидрохлорид.
При бистра и обилна хрема помагат, просто исках да кажа, че няма голяма разлика между двете.  Peace
Всичко, което съдържа ксилометазолин е добре да се слага само в острата фаза на много обилен, бистър и воднист секрет и не повече от три дни. Ако се слага както трябва не вреди толкова и наистина помага поне да може да поспи малко детето /когато хремата е задна това иначе е почти невъзможно/.

Не споря  Peace
Споделям от какво съм и от какво не съм доволна. Отривинът помага прочиства носа й и спира секрета за известно време, като това дава възможност да спи спокойно през нощта, а Олинта втечнява сополите още повече и се започва едно кашляне, давене и повръщане по цяла нощ. Нямам идея дали при всички деца действа така - при дъщеря ми така действаше

След две доста продължителни хреми (на 2г6м) е моята дъщеря, успях да ги спра с Низита унгвент. Редовно издухване и мазане като се стараете възможно най-навътре да успеете да намажете с Низита. Ако не може да си издуха носа, почиствайте с аспиратор (тип Маример), защото с клечка за нос е неефективно и опасно.
Капки за нос Виброцил също действат добре при нея. Но се слагат след издухване или почистване с аспиратор. На пълен нос, е неефективно. Олинт ползвам в краен случай за много запушен нос, особено вечер ако не може да спи.

Низита също съм ползвала - доволна бях. Виброцила твърдо го спрях. Два пъти го пробвах и него - той спича секрета, който става буквално на камък, а сополите започват да се стичат отзад по гърлото и отново се стига до кашляне, давене и повръщане

Ако толкова много ви притеснява състава на Отривина може да го ползвате само вечер преди лягане, за да може детето да спи

За хомеопатия съм чувала за Коризалия - аз лично не съм доволна от нея, но има и доволни  Peace

А относно самата хрема - аз лично много съм се наплашила от нея. Дъщеря ми беше на 2 месеца, когато ни приеха в Токуда заради хремата - понеже се давеше жестоко. И добре, че бяхме там, защото така се задави, че ми посиня в ръцете и само бързата намеса на сестрите успя да я спаси. От тогава не гледам никак пренебрежително на хремата даже напротив - приемам си я съвсем сериозно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 832
И сина ми е много често с хрема. Последно използвам капки Грип стоп. Правя промивки със Стеримар. Давам му, и когато е бистра хремата шуслерови соли №3 и №8. Когато минат 3-4 дни добавят и №4. Ако секрета се сгъсти и стане белезникав шуслерови соли №6 и №10. Малко повече от месец му давам и профилактично Цинабсин 3 х 1 таблетка. На моменти, когато пак се появи хремата започнах и 3 х 2 таблетки. Но от шуслеровите соли и цинабсина не виждам подобрение. Грип стоп последно капех 5 дни и спря хремата. Лошото е, че се изкъпа в морето през Септемврийските празници и носа отново му потече след само две седмици. Направо и аз съм се видяла в чудо с тази хрема.
Съвсем скоро чух, че една майка давала шуслерова сол №8 и много често пръска физиологичен разтвор - през час.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
Разтвор сребърна вода в шише със спрей и 4-5 капки прополис, пръскане по 4-5 пъти дневно! Peace
От години борим всякакъв вид хреми само така, минава за 2 дни. Също Шуслерови соли 3 и 4. Не пречи да опитате. Peace

# 20
  • Мнения: 438
Много разходки на чист въздух, особено като е хубаво времето и проветрявайте вкъщи много. Предполагам много мами са забелязали как навън текват по силно сополите, точно това е здравословно. Също много течности и чайове. Успех.

# 21
  • Мнения: 512
За задна хрема на нас ни помогна Гентазон.

# 22
  • Мнения: 61
Днес се борим с аспиратор и  отривин действително по добре се изчиства нослето с аспиратора .Хомеопатия никога не съм ползвала.Разходки правим постоянно,когато времето го позволява. Последните няколко дни големи ветрове,голямо нещо изобщо не е за на вън.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ксилометазолин на толкова малко дете...
И моята дъщеря прави задни хреми с давещи кашлици по цяла нощ. Продължаваха с месеци като по-малка,
изолирали сме златисти стафилококи, не съм лекувала с аб, защото знам, че не помага.
Синът ми пък все с течащи хреми, но винаги с много отити като следствие.
На дъщерята спрей с морска вода и като започнат кащлиците инхалатора с физ. разтвор. Страшно помага.
На сина-  същия спрей с бейбивак. На 5 г е, но заради налягането в ушите не го карам да се издухва.
Коларгол, адреналин, всякакви подобни са много вредни за лигавицата на носа в дългосрочен план.
Слагала съм от дъжд на вятър виброцил.  
Хрема нямат само по два месеца лятото, когато не са на градина и училище.

да са живи и здрави децата покрай твоите деца, ето затова дъщеря ми ходи на градина 20 дни от 200. Стафилококи, които не са лекувани, защото било вредно с аб, нон стоп сополиви...
е, да Англия.
Всяко нещо като е умерено - става. Като се мине в едната крайност - само антибиотик или само хомеопатия, според мен става страшно.

От отривина сме доволни, разбира се не на 2 годишно дете.
Това с черните капки го пробвах наскоро, те не са ли просто сребро, разтворено, което дори сам си приготвяш? Аз това "забърках" и ефект имаше така да се каже, не съм слагала друго този път, но и сме нямали жълт сопол.
С жълт сопол и нищо друго (като темп и прочие) НЕ я водя на градина, защото това е бактерия. Бих желала и другите хора да не го правят, но няма как - те и с температура си ги водят (ако не ги хване сестрата), камо ли сопол   Tired

Но ние видяхме по лошия начин какво се случва от просто хрема, просто сопол и малко бактерийка...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Разтвор сребърна вода в шише със спрей и 4-5 капки прополис, пръскане по 4-5 пъти дневно! Peace
От години борим всякакъв вид хреми само така, минава за 2 дни. Също Шуслерови соли 3 и 4. Не пречи да опитате. Peace

На едно шишенце слагаш 4-5 капки прополис ли? Моля те, напиши по-точно, защото искам да пробвам. Благодаря предварително!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Aз съм пробвала 10мл физ.р-р и 5к клеева тинктура - нулев ефект. Има обаче и доволни.
И сребърна вода съм слагала - пак нищо.
Не пречи обаче да се опита, при някои деца помага.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 289
На едно шишенце слагаш 4-5 капки прополис ли? Моля те, напиши по-точно, защото искам да пробвам. Благодаря предварително!
Едно шишенце като това:
Скрит текст:
пълня със сребърна вода и капвам клеева тинктура /от аптеката/ 5 капки. Пръскам 4-5-6 пъти дневно, понякога малко люти и започвам да кихам, но бързо отминава. Разтвора го сменям на 3 дни да речем, като измивам шишето и накрайника хубаво преди да ги напълня. Някои си правят вкъщи прополис със спирт ако е много силен намалете капките до поносимост.
  Пак казвам от години борим всички хреми само с този разтвор, действа и на мен, и на детето от малко, и на мъжа ми.Не очаквайте след един ден да ви мине и да си мислите...ето не действа. Изисква се постоянство, някои сополи са по упорити, но факт, че жълти,зелени, бели, прозрачни всичко се е излекувало, затова и от сърце препоръчвам на всички близки и приятели, както и във форума. Съчетавам със соли 3, през 5-10 мин първите 2-3 часа.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 832
Разтвора на сребърната вода как приготвяш? Какво съотношение вода - сребърна вода?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Тя се продава готова в аптеките, едно шишенце струва 2-3 лева.

Аз започнах Шуслеровите соли, номера 3 и 4 и дали е случайност или наистина подействаха, но овладяхме задната хрема в началото още. Някой, ако е ползвал, нека напише колко време да ги давам още?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето една доста подробна статия
http://www.lechitel.net/%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0 … 0%be%d0%b2%d0%b5/

Доколкото разбрах не се разрежда сребърната вода. В 10 мл сребърна вода се слагат 5к клеева тинктура и капките са готови.
Чудя се този вариант, предвид че има вирусоцидно и бактерицидно действие, дали не мога да ги ползвам профилактично? Примерно по 1-2 к. всеки ден след училище?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт