Хрема

  • 31 200
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 289
Ма разбира се, че можеш! Аз си пръскам чат пат профилактино, ако е влезло нещо да го стопира още в носа. Laughing
Сребърната вода не се разрежда, освен ако се пие. PeaceИначе по другите дупки се капе чиста.

HighSpeed браво на вас! Продължавай и с двете, докато спре хремата, а 3-ката изобщо не я спирай, тя е и за имунитет 3х1 дневно. Аз с 3-ката и инфлуцида като почна от септември та до април все смучем. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 860
Вчера забърках сребърната вода с прополиса, пък ще видим. Взех обаче от бебешкия прополис на водната основа Апимед, сложих 10 капки на 14 мл сребърна вода, някак си така ми дойде  Wink Пръскам с пулверизаторче от Тантум протект.
Дано има ефект, че ми гъргори отзад вече 4-5 дена с тенденция да се запушва все повече носа... и сигурно ще текнат скоро и проклетите сополи  ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Лелеее не ти ли люти? Ма той щом е бебешки сигурно е слаб, иначе да си се разтичала до сега Laughing.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Защо да люти? Аз често съм слагала прополис (5к в 5 мл вода) и на мен и на децата, никой не е казал да му люти.  newsm78 Виж мед в носа веднъж ме излъгаха да си сложа и никога няма да повторя - няма такава болка!  smile3516 Иначе много ефикасно.

# 34
  • София
  • Мнения: 860
Това е воден разтвор на прополис, не спиртен - затова не люти  Party
Само се чудя дали не е твърде слаб...

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Като казвам прополис имам предвид клеева тинктура, което си е съвсем спиртен разтвор, но разреден разбира се.

# 36
  • Мнения: 210
Да се включа и аз по темата,че в чудо се видях с тези задни хреми!  Shocked Цял месец беше така,не се повлия от никакви капки,като самият секрет е бистър...От инхалатора бяга,не мога да го удържа Sad Стигнахме до антибиотик,силно се зачерви гърлото ,възпалиха се ушите,та дори и той не оправи положението,сега пие друг...Кашля от секретите...Някакви съвети?Мерси!На 2,4г. е!

# 37
  • София
  • Мнения: 5 289
Ако е воден ясно що не люти, но клеевата тинктура от аптеката люти и то яко, ако се прекали.

# 38
  • София
  • Мнения: 860
О, да, то затова е тинктура - спиртен разтвор - аз съм го пила по няколко капки във вода.
Иначе става дума за сина ми, на 3 и половина, не съм се изразила ясно - той е със задната хрема.
Направих му и мед с лимони, лайм, канела и джинджифил по една лъжичка на ден, пие и коластра - дано да удържим положението тоя път...

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз профилактично давам мед с прополис и пчелен прашец от октомври до април. Трета зима го давам и съм страшно доволна от ефекта.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз профилактично давам мед с прополис и пчелен прашец от октомври до април. Трета зима го давам и съм страшно доволна от ефекта.
В какво съотношение?

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз профилактично давам мед с прополис и пчелен прашец от октомври до април. Трета зима го давам и съм страшно доволна от ефекта.
В какво съотношение?
От 1 голям буркан мед изваждам няколко лъжици, колкото да има място за прашеца. Слагам в буркана 1 кутийка (50 гр) пчелен прашец и 1 шишенце прополисов безалкохолен разтвор. Бъркам и обръщам буркана 7-10 дни докато се разтвори прашеца. Давам по 1ч.л. дневно профилактично, като са болни по 2-3ч.л. За по-големи деца и възрастни по 1 с.л.
Безалкохолен разтвор на прополис се намира малко по-трудно от тинктурата, но по специализираните медарски магазини има обикновено. Предупреждавам, че не е приятно на вкус. Моите са свикнали отдавна, но по-капризно дете може и да го откаже в чист вид. Нищо не пречи да се разтваря в сок или хладък чай (не горещ обаче).
На който не му се занимава да го бърка и да го чака, със същия успех може да дава всеки ден по 1ч. кисело мляко с 1с.л. мед, 1 ч.л. пчелен прашец и толкова капки прополис (тук вече може и тинктура да ползвате) на колкото години е детето. Даже е и вкусно.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 289
Много е хубаво това, но аз пчелен прашец немога да преглътна, както и прополиса Sick.
Аз смесвам сусамов тахан и мед, и мажа на филии. Laughing

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Хм... пчелния прашец в кисело мляко няма никакъв вкус (аз поне не усещам).  newsm78 Виж прополиса е откровено неприятен, но пък много полезен. На мен прополис най-безболезнено ми е с вода - разтварям 20к в 20-30 мл вода, стискам зъби и ги глътвам наведнъж.  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 1 832
На три години и три месеца е.

Общи условия

Активация на акаунт