майката или бебето

  • 2 009
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 220
Майката!

# 16
Майката!
Да споделя че моята майка е била пред този въпрос-или тя или аз!Баща ми казал майка ми да спасят защото в къщи я чакали други две деца.Но слава богу  Praynig лекарите са били свестни и са спасили и двете ни  Hug

# 17
  • Мнения: 5 468
Това е много гаден избор. Чак не гласувах, за да не ме постави Господ пред такова изпитание и избор. Питала съм мъжа ми, какво ще каже, ако се случи така, преди да родя и той отговори, че мен ще предпочете да спасят, но сега като познаваме вече Гери и не казваме с лека ръка - майката... Знам ли... и моят живот ми е мил и нейния два пъти повече...
Разбира се, ако майката има друго дете, за предпочитане е да се спаси тя.
В днешно време не трябва да се поставят роднините ни пред подобна дилема ooooh! Praynig.

# 18
  • Мнения: 7 474
Дано не се налага никой да избира, но моя избор е майката!

# 19
  • Мнения: 6 155
Бебето!
Другото си е егоизъм.
Дано на никой не му се налага да прави подобен избор  Praynig Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 6 798
Винаги се спасява майката. Така че никой няма да ме пита мене ако се наложи. Но ако с дъщеря ми все пак ме бяха питали щях да кажа - спасете нея. Обаче вече имам дете и ако със седваща бременност ми се зададе такъв въпрос ще кажа спасете мен, защото не мога да оставя детето сираче... Confused

# 21
  • Мнения: 7 837
Ей такива теми много обичах да чета като бременна   Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 39 770
Да се надявам никога да не бъда в това положение. Ако попадна в такава ситуация и зависи от мен, бих си спасила бебето.
Обаче ако се остави на другите да решават, най-вероятно ще спасят майката.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Знам, че майката е с приоритет, за лекарите!

Майката, но да не дава Бог  Praynig да трябва да се избира...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Майката. Не говоря за себе си конкретно, а изобщо за казуса.

# 25
  • Мнения: 2 274
Много празнично... Crazy

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
 Laughing Laughing Laughing
Това беше основния довод на мъжа ми когато ме убеждаваше да не правим деца, не искал да му зададат този въпрос, много го беше страх  Laughing Laughing Laughing. Три години го убеждавах да опитаме все пак.
Само в легендите и митовете спасяват бебето и то става велик човек. Иначе спасяват който могат. Това да не е кобила или крава със заседнало теленце, (тях не ги шият след секцио Sad ), борят се и за двамата а който има по-добри шансове той оцелява, не е въпрос на избор. Избор си представям преди един век например, когато има само един лекар при родилката и бебето има спешна нужда от отпушване на трахеята или масаж или каквото там за поддържане на дишането в първия момент, и същевременно майката губи бурзо кръв и също има нужда от спешни грижи, тогава майката или бащата могат да кажат гледайте бебето, или доктора да се засуети около майката и да изпусне бебето. В днешно време, в болница, надявам се да има кой да погледне и единия и другия  Peace... 

# 27
  • Мнения: 356
Да се надявам никога да не бъда в това положение. Ако попадна в такава ситуация и зависи от мен, бих си спасила бебето.
Обаче ако се остави на другите да решават, най-вероятно ще спасят майката.

И аз смятам така

# 28
  • Мнения: 1 666
Да не дава Господ да се налага да избирам! Praynig
Затова и не гласувах...

# 29
  • Мнения: 1 489
майката.
особено, ако има вече едно или повече деца.
да не дава господ такава ситуация
Peace

Общи условия

Активация на акаунт