Детоксикацията на д-р Михайлов - тема 14

  • 78 340
  • 662
  •   1
Отговори
# 375
  • под дъгата
  • Мнения: 89
* Сиренце *, с детоксикация и препоръките на д-р Михайлов преди години отслабнах и поддържах кг. Просто начин на живот Simple Smile Успех!
Аз съм -3,5 кг сутринта- може би щях да съм с повече, но го отдавам на месечното неразположение.... Смятам да се захранвам 3 дни по предложение на съфорумка
Цитат
...захранването трябва да продълважа колкото гладуването (дори да е тридневно) или на половина, което в нашия случай е по-скоро 2 дни.
За себе си вече съм сигурна в това. Един ден захранване е много малко!
Помислете си, колко често сте чели за подути кореми, болки още в деня на захранването и после."

"Идеята за тридневното захранване се породи спонтанно у мен, защото аз често прецаквам захранването (само един ден, ако го прецакам, какво толкова ?!), когато знам че е 3 дни мобилизацията ми е по-добра. Странна работа .
Ето я моята идея за захранване, базирана на някои прочетени схеми:

1 ден:

Сутрин: Чай с мед

Към 10: Плод

Обед: Суров зеленчук (салата от зеле, моркови, домати, краставици - неподправени )

Следобед: Плод

Вечеря: суров зеленчук

Чая си върви (аз напоследък се зарибих по зеления)


2 ден

Между тези хранения включваме и сурови ядки. Другото остава непроменено.
Идеята ми е поне 2 дни след гладуването, да не преработваме термично храната.
Като в 3-тия ден ми се струва подходящо да включим овесените ядки/трици и варения картоф, съответно на закуска и обяд/вечеря. Картофа сварен без сол (ако можете да го погълнете така), на супа с малко магданоз. Разделя се на 2 порции за обяд и вечеря. Това е т.н. Ангелска супа. Суровите ядки си остават, като могат дори да заместят овесените на закуска.

Успех, момичета!

# 376
  • Мнения: 329
БубаЛина, точно начин на живот. Преди година и нещо купих книгите му,като тази за отслабването сега й дойде момента...след 3 бременостти.
Аз днес съм гладна, на обяд ядох ориз със зеленчуци,5 маслини ,краставица и домат...То в интерес на истината цял ден изпитвам глад.Не е силен,но бях забравила това чувство. В интерес на истината ми харесва,явно съм се извратила  хахах За част от секундата ми идват идеи да хапна неща и казвам не

# 377
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, вие само на пълнолуние ли правите детокс?

# 378
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Да,детокс е само на пълнолуние. На другите фази на луната се правят плодово-оризови дни или просто лунна диета-вижте на 1 стр.

# 379
  • София
  • Мнения: 864
Ехо, има ли някой който детоксикира сега, на това пълнолуние, което приключва днес?

# 380
  • Мнения: 235
Аааз... Само че, днес вече ми е захранването. С детокса свалих 35 кг след първата бременност и понеже действа безотказно, сега след втората бременност пак го правя. Този път имам да свалям '' само '' 15 кг. Освен това се отървах от сенната хрема с него, още преди 10 години.

# 381
  • Мнения: 1 294
JoniJ, а само тридневен детокс ли правиш или детоксикираш и през останалите фази на луната? Имаш страхотни постижения, браво!
Bunni, аз този месец използвах само пълнолуние, че нещо се убърках с датите.

# 382
  • Мнения: 235
Правя тридневен детокс на пълволуние. На останалите фази на луната-плодово-оризов ден.
Опитвала съм и много други диети и режими, но аз открих, че това е моя начин. Всички останали, прекалено много ме ангажират с готвене, а и изключват неща, които обичам.
Успех на всички!

# 383
  • София
  • Мнения: 864
Браво момичета. Аз започвам да правя редовно детоксите.
Днес лека по лека се захранвам и така както не ми се ядеше май апетита ми се завръща.хаха
Но ще устискам.
Този детокс беше предимно на диня. Много е яко!

# 384
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, когато правите оризово-плодовите дни спазвате ли часовете на фазата или гледате самият ден, в който е фазата..... ако ме разбрахте....

# 385
  • Мнения: 235
Ами днес е плодово-оризов ден,на другите три фази на Луната се прави. Не спазвам час, днес-цял ден. Д-р Михайлов много пъти е писал, че се спазва денят, а не часът. Много хора се бъркат с часовете, за това изместват деня на пълнолунието и не гладуват в правилния ден.

# 386
  • Мнения: 1 294
Аз например на пълнолуние правя ако е възможно 3 дни детокс с английска сол и плодове или сокове, а в останалите 3 фази на луната, както и днес, същото, но само за един ден. Днес например съм на круши, вода и едно чосто кафе.

# 387
  • Мнения: 235
Здравейтеее

Да напомня, че утре започва детоксикацията. Който е решил да прави, да се снабди от днес с английска сол и дини.

# 388
  • София
  • Мнения: 864
Simple Smile
Като преди това изкарах няколко дена на плодове, 2 на вода и сега се включвам и със английската сол. Голямо чистене пада този път:wink:

# 389
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Добро утро!
Бройте и мен този месец 🙂
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт