Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 44

  • 79 635
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 738
Аз попитах за зачервяването и сърбежа дали е под веждите, защото на мен за първи път ми се случи това лято. Лющеше се кожата под веждите и беше засегната малка част от клепача. Парене, сърбеж, а след това зачервяване и излющване. Така и не разбрах от какво беше. Помислих че е от потта. Още веднъж ми се случи есента, но отмина за ден.
Първия път имах и леко парене в очите. Позволих си еднократно от капките на мъжа ми за очи, а над клепача се мазах 3 дни с Тридерм. Бях на село в почивните дни и имах налично мазило, та опитах. То си е и кортикостероид и антигъбично и антибиотично. Вярно, за 3 дни ми мина, но така и не разбрах от какво е.
Прочетох после, че можело да има себореен дерматит в тази област, точно под веждите.

# 61
  • Мнения: 6 946
Получавали ли сте неврити като бонус?  От две седмици имам симптоми на мигрена(рязка силна болка и дразнимост към звук и светлина), но всъщност и друг път съм го получавала и знам, че е възпаление на нерв-болките ми са в дясното слепоочие. Появи се след кратка настинка с хрема и температура. Личната лекарка ми изписа Милгама като съм към края на приема, но не забелязвам подобрение. Днес пък кожата на шията ми(от левия край) е със свръхчувствителност-изпитах болка дори от впръскването на парфюм. Другата седмица смятам вече да посетя невролог, но сега се зачетох в една статия и към "предразполагащи заболявания"  са включени автоимунни и хипотиреоидизъм. Пише също, че лабораторните изследвания за диагностициране включват антинуклеарни антитела за автоимунни заболявания.

# 62
  • Мнения: 11 738
Две седмици са малко за действие на Милгамата. На мен обикновено ми предписват за 30-40 дни.

# 63
  • Мнения: 6 946
Изписа ми я личната с уговорката, че ако до 10дни няма подобрение, трябва да посетя невролог, той вече може да реши да удължи приема. Проблемът е, че главоболието си продължава всеки ден. Единствено забелязах, че беше спряло през уикенда, т.е. може би има нужда от почивка от компютър  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 20 172
Получавали ли сте неврити като бонус?
Уцели ме точно по болното място, в буквалният смисъл.
Изкарах една страхотна криза с ужасни болки в кръста и краката преди две седмици и повече, и още не мога да се оправя, въпреки инжекциите и хапчетата които продължава да пия. Радикулит е за сега диагнозата.

Иначе мигрената ме мъчи сигурно 20 години, но като направих 40 чувствително се разредиха пристъпите, основно са преди цикъл.
Абе иди все пак на невролог да те види, ако не ти мине.

# 65
  • Мнения: 684
Ох, напоследък ми е много напрегнато, гневно, депресивно... чак душата ме боли от болка...
Кожата и косата ми станаха мазни, коремът ме боли.
Симптоми като за хипо, а в последните години ТСХ винаги е било към 1... newsm78
Имам час за ендокринолог във вторник.
 Confused

# 66
  • ново
  • Мнения: 5 966
Аз също правя неврити и то винаги по това време на годината. Миналата година беше седалищен нерв възпален, сега се надявам да се опазя. Случвало ми се е дори зъбите да ме болят.

# 67
  • Мнения: 6 946
И как се справяш с тях?
Lemy, би ли споделила какво приемаш и по какъв начин те диагностицира лекарят?

# 68
  • ново
  • Мнения: 5 966
Poliii, пия милгама и обезболяващи докато болката намалее, правя упражнения и ходя на масаж.

# 69
  • Мнения: 20 172
Lemy, би ли споделила какво приемаш и по какъв начин те диагностицира лекарят?
С преглед и рентгенова снимка.
Казаха, ако не ми мине или по нататък пак се появи, евентуално ЯМР.
Първо бяха инжекции Дипрофос и Мелбек, след това хапчета Мелбек, накрая Габаневрал. И Милгама н и Мидокалм през цялото време.
Дане си решила да се самолекуваш, недей.  Peace

# 70
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте момичета, не съм писала повече от година в темата, нещата си бяха наред при мен и гледах да не мисля за Хашимото ...
Днес пусках на децата изследвания в лабораторията и седнах да ме боцнат и мен, да припомня -с Хашимото съм от 2г и половина, АТ с космически ст-ти, ТСХ в нормите, досега беше около 2.6-2.9 и бях на проследяване без терапия

Каква изненада - днес е вече 4.4 ТСХ...
С ужасни болки съм в кръста, имам си по принцип там една  протрузия, и се обостря при влажно време, обаче сега прекали това обостряне и едва го изтърпявам ...

С две думи въпросът ми -може ли тая болка да е повлияла на ТСХ , или просто свърши хубавия период на ремисията и няма мърдане от хапчето ...
Това са цифрите от днес :

ФТ3 4.13 (2.25-6)
ФТ4 12.43(9.15-23.86)
ТСХ 4.42 (0.35-5)

# 71
  • Мнения: 6 946
Ами не, малко ще се отклоня от темата Simple Smile питам понеже тук във форума има тема за главоболието по инициатива на Credoweb, в която невролози отговарят на запитвания и аз реших да се възползвам. Отговори ми д-р Ирен Петрова от Александровска, че препоръчва като терапия освен милгама и нестероидни противовъзпалителни средства "като афламил", отворих му листовката на този афламил, прочететох да не се приема, ако се планира бременност, макар да не е уточнен период в бъдещето  Simple Smile и се филмирах. Ей затова те питам за лекарствата, няма да се самолекувам Wink
Благодаря ви за отговорите!

# 72
  • Мнения: 11 738
Афламилчето е много добро и много добре ми понасяше на мен. Два пъти съм го пила при невралгия. И на стомаха ми понесе, че повечето като ги пиеш, за едно помагат, на друго вредят.

Г-ца Д., не съм доктор и ще споделя как бих подходила аз. Бих се консултирала с ендокринолог дали може да се даде отсрочка за терапия (ако каже че трябва), примерно до Нова година. Мажеш, лекуваш по някакъв начин болното място, доколкото е възможно да облекчиш болките. Като отшумят нещата, а и точно ще захладнее хубаво, надявам се, пускаш пак само ТСХ и ако отново е 4 и нагоре, може да обсъдите да започнеш ниска доза тироксин.
ФТ4 и ФТ3 не са с лоши стойности според мен и може да се изчака.  Simple Smile

# 73
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Merelenda, благодаря ... Все си мисля, че ТСХ се е повишило от възпалението, защото това си е такова(исках да го чуя от още някой) -на кръстната област и единия крак, предстои ми физиотерапия, след нея болките се обострят още, ще изчакам да минат и те и тогава ще пусна пак ТСХ .

Мисля си, че ендото веднага ще предложи поне 25мг хормон , а като цяло се чувствам добре, като изключим сега болките, говоря за типичните щитовидни неразположения ...

Афламил на мен не ми помогна днес за болката.

# 74
  • Мнения: 20 172
И Алфамила и Мелбека са НСПВ и са много силни лекарства, не знам как така ги предписват по интернет, абсурдно е направо за мен ooooh!
Иди на лекар, за да се разбере какво точно ти е.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 10:01 от Lemy

Общи условия

Активация на акаунт