Похапване на дет. площадка?

  • 2 363
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
            Много е разпространено това тъпчене на детето със солети и др. докато си играе.  Аз не го възприемам, защото дъщеря  ми се дразни и пожелава да опита всичко.  Не я храня пред други деца, за да не ги дразня.
 Споделете мнение.

Ами ако се е случило да е часа на похапването й - да, бих й дала и то без дасе съобразявам с никой друг. Друг е въпросът, че винаги бих дала и на децата, които се навъртат наоколо да опитат.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ПО принцип- не, но ако огладнее много взимам кисело мляко или банан

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Не - нито на площадката, нито по разходки - единствено сок или вода взимам. Ядене на крак не одобрявам - докато тича и скача може да се задави, ръцете му са мръсни.  Той и не се присеща да иска - като сме излезли за игра - играем Grinning.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Не ви ли е жал за децата ви, когато гледат как другите се тъпчат с чипс и шоколад, а на тях им е забранено?
Аз не мога да забраня на дъщеря ми да яде нещо, когато другите около нея го правят. Струва ми се жестоко. Но пък рядко ходя на площадка именно поради тази причина - не одобрявам яденето на нездравословни храни, особено преди вечеря.

# 19
  • Мнения: 1 858
Не ви ли е жал за децата ви, когато гледат как другите се тъпчат с чипс и шоколад, а на тях им е забранено?

E това е тънката работа. Като отидеш там да се съобразиш с това, че не на всички деца им е позволено да ядат всичко. В повечето случаи обаче майките си купуват на децата и канят всички наред да хапнат. Ако детето на някоя майка не може да яде нещо а иска ела да видиш какво става. Смятам , че площадката е за игра а не за хапване, хапването вкъщи.

# 20
  • Мнения: 1 581
Ако излизаме следобяд, винаги нося нещо за хапване, обикновено го изяжда по пътя на връщане, когато вече се е уморил и много е огладнял. Имаме антибактериално гелче за чистене на ръцете. Досега не съм се замисляла за другите деца, случвало се е да дойде детенце и да си вземе от на Виктор бисквитите - не ми е изглеждало проблем. Даже веднъж и от сока му си пийна едно дете  Laughing
Сега се замислих, че може наистина майката да не дава да се яде "нещото". Може да звучи тъпо и егоистично, обаче ми се струва, че това си е нейн проблем, защо аз трябва да се грижа за здравословното хранене на нейното дете  Thinking  Да намери начин да се оправи. Мойто като има еди-какви си гумени ботуши и сега нейното ако поиска същите - що съм му купила такива ботуши...  Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 39 770
Лятото Дияна става късно, у нас не иска да закусва. Реве за пясъчника. И естествено, че 1во ще хапне един кроасан, и ще играе после. Сок се взима задължително, или минерална вода.
И понеже има кафе до площадката се почва "искам солетки", само с бонбоните и сладките неща леко я ограничавам.
И като й купя нещо, обикновено я карам да черпи децата, не за да дразня майките.

# 22
  • Мнения: 1 645
Не, не го храня Naughty,само вода му нося.
Допускам само ако сме на кафе и той седи на масата,иначе не давам.
Аз между другото не одобрявам храненето между основните хранения,защото след това отказва да яде.
За това давам много рядко.

# 23
  • Мнения: 369
Не, не го храня Naughty,само вода му нося.
Допускам само ако сме на кафе и той седи на масата,иначе не давам.
Аз между другото не одобрявам храненето между основните хранения,защото след това отказва да яде.
За това давам много рядко.

Ако сме на кафе седнали може да си похапва нешо за да седи мирно , но по принцип нашето кафе е към до към  11ч а обядваме  към 13ч. Така че има време да огладнее.А вода и сокче задължително носим с нас.

# 24
  • Мнения: 1 077
също като козуначко-афродита.

Против съм яденето да е между другото. (макар Ида да може да яде по всяко време  Mr. Green) На детската площадка се играе, не се ръфа това-онова.
Против съм разни хора да тикат в ръцете на детето ми бонбони, дето си ги друскат по джобовете.
Против съм всякакви чипсове, снаксове... Уви, баща ми не може да схване, та се налага малката да му обяснява, че не давам да и купува такива неща. И му се и кара! Mr. Green Мани, явно съм страшна манипулаторка...
Обаче... след ясла детето гладно, не мога да я прибера, за да я нахраня... и какво правим... Thinking - или изяжда нечии солети, и аз купувам още едни... или сядаме някъде и тя яде я пилешко, я картофи... пак лошо... така че половин пакет солети след ясла спасяват положението до 7ч.  Rolling Eyes

И чипсът, и крокито, и вафлите са по-скоро гадни, откровено казано, отколкото особено вкусни. А за шоколадът... трябва да си ценител, а не да ръфаш наред... и пак не е за деца, както кафето, например.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ако големият ми син си поиска нещо за хапване (малката още не си иска  Laughing), му го купувам и го поощрявам да почерпи останалите деца. Не съм се сещала, че майките могат да се дразнят от това. Една ще се обиди, ако черпя детето й, друга ако не го почерпя, аз пък ще се обидя ако някой ме критикува за носенето на храна на площадката. Не може да се угоди на всички  Peace

# 26
  • Мнения: 14 654
давам на детето си да яде по време на разходка,ако поиска,,няма да го лишавам,само защото сме навън и някой да не види.другите майки на площадката правят по същия начин и никой на никого не се сърди.ако детето иска да хапне нещо-не виждам причина да му отказвам,независимо дали е време за обяд или не

# 27
  • Мнения: 6 390
да
плодове и вода имаме винаги със себе си  Wink понякога и плодово мляко даже носиме, не ми се прибира, като излезем след слетобедния сън със сумати играчки и оставаме до вечерта  Whistling Laughing

# 28
  • Мнения: 101
Нося само солети и то само когато не е закусила добре и знам,че няма да издържи до основното ядене.Сокове пие много - и вкъщи,и навън.Късмет имам,че не взима от други деца нищо за ядене - срам ли е,какво ли... eat

# 29
  • Мнения: 9 990
......... Да намери начин да се оправи. Мойто като има еди-какви си гумени ботуши и сега нейното ако поиска същите - що съм му купила такива ботуши...  Naughty

Естествено-моето се заглежда и в баничките на големите, които закусват на крак по улицата и все ме пита какво хапват и че иска и тя....Аз съм на принципа-позволеното не е толкова сладко-разрешавам и тя не налита.Така ми е по-лесно да обясня например, че ще и купя едикакво си по-късно-знае, че наистина ще го получи, а същевременно преди това си изяжда обяда. Hug

Общи условия

Активация на акаунт