Коледа 2016 -1 тема

  • 167 383
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде там
  • Мнения: 16 059
Аз не се ли записах тук. Rolling Eyes Не правя много сладки но без меденките на джема и ванилените рохлички не сме останали. Тази година мисля и друго да си харесам.

# 31
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Благодаря ви, момичета! Страхотна библиотека с рецепти. Щях да питам за домашно правени бонбони, но се поразрових - има предостатъчно. Все пак бих се радвала, ако някоя от вас има рецепта за интересни/вкусни бонбони и я сподели.
Една от рецептите - Бонбони "Рафаело", от mari_eta  при мен не се отваря. Дава ми невалиден адрес.

# 32
  • Мнения: X
"Прехвърлям" се от старата тема.....     Laughing   с благодарност       bouquet   за новата!

Тази година нашата Коледа ще е френска.Та отделям рецепти, които ми "звучат" френски....
Обаче, четейки темата, някак ми се прииска да ми замирише на канела, ванилия.....а и е едно мрачно, дъждовно, та след малко може да забъркам едни коледни сладки, ей така, за "начало" и вдъхновение.Не че ми липсва, де ....    Laughing

# 33
  • Мнения: 1 517
Благодаря за темата bouquet bouquet bouquet bouquet

# 34
  • Мнения: 6 031
И аз тук ... ще следя новостите и майсторките на всички вкусни неща за Коледа!

За да не е само запис, слагам една снимка от миналата година:

# 35
  • Мнения: 417
Записвам се и аз при вас Simple Smile Нямам търпение да започне великото коледно печене на сладки изкушения  chef

# 36
# 37
  • Мнения: 1 377
Мерси за новата тема..
Ние всяка година сме на тема Маслени бисквити с мока, канела и джинджифил... любими са ни и се унищожават за отрицателно време







# 38
  • Мнения: 466
Здравейте  Hug  обожаваммм щолен и се замислям дали да се опитам да си го приготвя сама. Не знам нито рецепта, нито какви продукти трябва точно да си взема. И основния въпрос, заслужава ли си да си "играя" да го направя, или да си взема готов от магазина.

# 39
  • София
  • Мнения: 974
mamaSunshine, би ли споделила рецептата за бисквитите?

# 40
  • Мнения: 963
Записвам се да ви следя  Simple Smile Миналата година правих меденки, напуканите какаови бисквитки и едни любими вкъщи ръжени сладки. Тази година ще видим, ще започна да преглеждам рецептите и ще си набележа още нещо.  Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 803
Маслени бисквити всякакви вариации много се тачат в къщи, вече почнах с тях направих портокалова версия на едни лимонови на Джейми Оливър.
Просто стане ли по хладно на човек му се прияждат. Simple Smile
Сега съм намислила да пробвам този пудинг само да ми остане малко време
http://www.jamieoliver.com/recipes/fruit-recipes/gluten-free-christmas-pudding/

# 42
  • Мнения: 1 377
mamaSunshine, би ли споделила рецептата за бисквитите?


Брук да ето я .. мисля че и друг път съм я споделила..

За тестото са ви нужни:
1 ч.ч.пудра захар

1  чаша кафе (приготвено еспресо)

2 пакетчета ванилия

1 с.л сок от лимон, може и лимонова кора

1 ч.л. джинджифил – сух или настърган

щипка сол

2 ч.ч.брашно

1 с.л.канела на прах

1/2 пакетче краве масло

В голяма купа разбийте пудрата захар и маслото до получаването на гладка кремообразна текстура. За постигането на тази текстура е нужно маслото да е добре омекнало, за това предварително го оставете за час – два на стайна температура. Постепенно прибавяйте останалите продукти до получаването на не много твърдо тесто. Да уточня, макар, че в съставките съм го написала – кафето в рецептата е единствената течна съставка, така че да знаете – просто си приготвяте обикновена чаша еспресо. Тъй като ние вкъщи обожаваме да експериментираме на тема кафе, бленда който използвах беше с аромат на лешник, но вие използвайте каквото имате под ръка. В началото тестото ще се меси малко по-трудно тъй като е доста меко наистина. Интересното е че е за предпочитане да се меси с още малко пудра захар, но понякога ми се налага да го доомеся с брашно, но не прекалено. Когато е готово може да го разточите с дебелина не повече от 1 см. Изрязвате формички каквито поискате. Печете в предварително загрята фурна на 160 градуса за около 15-20 мин. Бисквитите няма да се надуят тъй като нямат набухватели в тестото. Ще станат много хрупкави и ухаят на канела и лимон.

Поздрави  bouquet bouquet bouquet

# 43
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За пръв път се вписвам в тази тема, което не означава, че съм без опит в правенето на коледни вкусотии. За съжаление последните години нямам много време, което да посветя на кулинарните експерименти, но и тази година няма да минем без любимите на малките зверчета меденки:


DSC_0297 by Desislava Razsadova, on Flickr

И понеже всички у дома сме фенове на щолена, обмислям тази година да го приготвя аз Simple Smile

# 44

Общи условия

Активация на акаунт