Коледа 2016 -1 тема

  • 167 568
  • 761
  •   1
Отговори
# 360
# 361
  • Мнения: 112
Благодаря. Наистина прочетох последните 5-6 страници само. Успех със сладкоправенето .

# 362
  • Мнения: 3 451
Приятелят ми яде сирене почти със всичко, е днес установи че и ванилените рохлички били много вкусни със сирене  chef

# 363
  • София
  • Мнения: 11 750
Здравейте Hug

Аз искам да попитам колко най-късно бих могла да приготвя АКК? Защото все не ми остава време да се снабдя с всички необходими продукти,и питам,за да мога да си поставя някакъв краен срок Embarassed

Разполагам с една форма за торта и една форма за кекс.Ето такива:
................................

[/spoiler]

Точно тази форма за кейк много ми трябва. Търся и не намирам, а ти от къде си я намерила, хм...Широка е и е дълбока и е точно за един от кейковете  от joyofbaking Cream Cheese Pound Cake  , Chocolate  Angel Cake. Благодаря ако ми отговориш.  Simple Smile

# 364
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Заповядай Hug
http://reno.bg/forma-za-keks-luigi-ferrero-fr-1177n.html

# 365
  • София
  • Мнения: 11 750
Благодаря, поръчвам си я. Hug

# 366
  • Мнения: 69 275
Здравейте,нова съм и имам голям мерак за Коледа.Вчера ходих в Lidl и си купих много неща за декорация и други щуротийки.И сега имам много глупав въпрос:Как се работи с този готов айсинг в пакетче,който го продават.Пише,че се слага пакетчето за 5 мин в гореща вода и после?
Още веднъж съжалявам за въпроса

Сутринта тъкмо отворих розовия и украсявахме с детето. Слагаш го в гореща вода, защото иначе е твърдо и после с четчица разстилаш върху сладките. Аз го затоплих с пакета, после си отсипах малко в ниска чашка и оттам с четката действах. Стават красиви сладките Peace Успех...

# 367
  • Мнения: 448
Здравейте,нова съм и имам голям мерак за Коледа.Вчера ходих в Lidl и си купих много неща за декорация и други щуротийки.И сега имам много глупав въпрос:Как се работи с този готов айсинг в пакетче,който го продават.Пише,че се слага пакетчето за 5 мин в гореща вода и после?
Още веднъж съжалявам за въпроса

Сутринта тъкмо отворих розовия и украсявахме с детето. Слагаш го в гореща вода, защото иначе е твърдо и после с четчица разстилаш върху сладките. Аз го затоплих с пакета, после си отсипах малко в ниска чашка и оттам с четката действах. Стават красиви сладките Peace Успех...
Благодаря ти много,захващам се за работа Party

# 368
  • Мнения: 69 275
Моля, моля...няма за какво Laughing
Малко късно видях въпроса ти, помислих, да не съм закъсняла с отговора...Пиши как са станали после Peace Защото нашите ги опаткахме Laughing ..почти...


Масленото тесто бърка ли му се, ако стои повечко часове в хладилника?
Сутринта забърках две дози - първата с готова смес за коледни сладки от Лидл, но ми се видя малко, та забърках и втора топка от 350г. брашно, пудра захар, масло, яйце и ванилия. Та втората я оставих в хладилника....ще стане ли за разточване? Rolling Eyes

# 369
  • Мнения: 2 825
teta75, според мен ще стане, ако е твърдо малко го поразмачкай и от топлината на ръцете ще се оправи.

# 370
  • Мнения: 69 275
Да, твърдичко е доста. Благодаря ти за включването Hug Чудех се дали ако го оставя за утре сутрин, сладките ще станат или трябва сега да ги правя Confused Rolling Eyes
Просто, като се скри слънцето, и нещо нямам настроение да точа, режа, пека и украсявам.

# 371
  • Мнения: 6 932
На масленото тесто нищо няма да му стане до утре в хладилник. Peace Ако е трудно за работа, го остави за малко на стайна температура и тогава разточвай.
п.п. Дори може да се замразява във фризер.

# 372
  • Мнения: 69 275
На масленото тесто нищо няма да му стане до утре в хладилник. Peace Ако е трудно за работа, го остави за малко на стайна температура и тогава разточвай.
п.п. Дори може да се замразява във фризер.

Сърдечно благодаря bouquet Да, ще го извадя по-раничко утре да намекне, и ще действаме с детето, че той е основния майстор, аз съм само чирак Laughing

# 373
  • София
  • Мнения: 11 750
На масленото тесто нищо няма да му стане до утре в хладилник. Peace Ако е трудно за работа, го остави за малко на стайна температура и тогава разточвай.
п.п. Дори може да се замразява във фризер.

Сърдечно благодаря bouquet Да, ще го извадя по-раничко утре да намекне, и ще действаме с детето, че той е основния майстор, аз съм само чирак Laughing


Но не го чакай много, защото ще започне да лепи по плота и отново трябва да го изстудяваш, то се работи студено и бързо. Аз съм ги замразила разни теста във фризера, по-късно ще ги работя, декември чак.

# 374
  • Мнения: 69 275
Не лепне тестото, аз като пишман сладкарка се справих без проблем. Медено ми е лепнело заради меда, но това не Rolling Eyes
Купих силиконова подложка от Лидл, може и от това да е Laughing Laughing
Няма да го чакам съвсем да се разтече де, но просто сега е на камък в хладилника, затова казах, че ще го изчакам да поотпусне Peace Утре сутринта опретваме ръкави със синковеца chef
Благодаря bouquet

Общи условия

Активация на акаунт