Коледа 2016 -1 тема

  • 167 367
  • 761
  •   1
Отговори
# 525
  • У дома
  • Мнения: 4 203
мамаРаче, благодаря, може и тях да направя, ако остане време bouquet
Жана, ето по тази рецета, има и на първа страница линк, но мисля че нещо не работи, малко ме изненада комбинацията на подправки, но аромата е... а вкуса казаха че е страхотен Heart Eyes Аз ще ги опитам в неделя hahaha

http://culinarywithme.com/бадемови-бисквитки-на-дядо-коледа/

Ето и снимките, леко размазочи, ама толкова си мога Joy Joy
Скрит текст:

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 397
Моля за помощ. Правя меденки по рецептата на Джема. Сложих продуктите на око, защото ги правя не за първи път, но тестото ми сега стана ужасно твърдо и ронливо. Може би сложих малко повече мед за сметка на захарта(кафява мусковадо) и малко повече брашно. Има ли шанс да оправя тестото или да го изхвърлям?

# 527
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
 Thinking ако добавиш още едно яйце много ли ще му е?

# 528
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен по-скоро течност - 2 с.л. мляко... Малко ще е кофти да го месиш, като сложиш течността накрая, но когато съм бъркала или слагала повече сухи съставки, съм правила така и става.
Не го хвърляй според мен. Wink

# 529
  • Sofia
  • Мнения: 397
Благодаря ви, момичета, ще пробвам.

# 530
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да кажа по темата - правих Стар Уорс сладки, които попринцип не са коледни, но тъй като тази година излиза пореден Стар Уорс на 16.12., го поствам тук. Simple Smile  Станаха нещо като меденки (имат 2 с.л. мед), но са леко твърдички и обмисля уикенда да слепя няколко за проба.

mi_sy, успех и честит рожден ден на малкото ти човече.  bouquet

# 531
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Записвам се с въпрос, колко дни преди коледа мога да направя линцерови сладки?

# 532
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Веднага можеш да ги направиш. Аз миналата година направих около 6-7.12, но ги хапвахме до около 20.01. Дори през януари ни харесваха повече.

# 533
  • Мнения: 2 687
Аз направих за първи път ваниловите кравайчета,станаха страхотни,не ми се чупеха.
Направих също бадемов сладкиш,но то това не е много коледно... макар че и кравайчетата не знам какво им е коледното  newsm78 за мен коледно е канела, меденки с глазура, щолен Simple Smile
ще правя линцеровите,както и меденки Simple Smile

# 534
  • София
  • Мнения: 10 847
Направих Английски коледен пудинг.



Получиха се 2 броя. Напраих ги във форми. Ще забъркам още една смес, за да напрая и в марля. Много е лесен за приготяне, само че се вари дълго. На вкус ще разбера как е, чак на Коледа.

# 535
  • Мнения: 4 097
Изглежда много вкусен 😊

# 536
  • Мнения: 2 472
Момичета, страхотни сте!
Имам много елементарен въпрос:  на мини щоленчетата е упоменато, че се слагат сушени плодове 50 гр.  Можете ли да ми кажете какви плодове?   Благодаря ви!

# 537
  • Мнения: 2 817
Момичета, страхотни сте!
Имам много елементарен въпрос:  на мини щоленчетата е упоменато, че се слагат сушени плодове 50 гр.  Можете ли да ми кажете какви плодове?   Благодаря ви!

Аз сложих кайсии и череши. Сложете каквото имате и каквото ви харесва-

# 538
  • Мнения: 1 029
Момичета, дайте идея как да запазя меденките твърди /на Джемма/.
Детето обича меки, а бащата твърди. Първата доза е в метална кутия и омекват.
Сега искам още една доза да направя, на да са твърди- Какво ще кажете за хартиена кисия?

# 539
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Момичета, дайте идея как да запазя меденките твърди /на Джемма/.
Детето обича меки, а бащата твърди. Първата доза е в метална кутия и омекват.
Сега искам още една доза да направя, на да са твърди- Какво ще кажете за хартиена кисия?

Рискуваш да му счупиш зъбите на човека!
Ако ги попрепечеш, няма да омекнат толкова.

Общи условия

Активация на акаунт