Коледа 2016 -1 тема

  • 167 385
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 713
Аз имам едно предложение: ако може в първия пост на новата тема да се включат и рецептите на Марчева, защото са интересни и лесни. Благодаря! bouquet

# 736
  • Мнения: 2 687
Да попитам за съвет и благодаря! Нямам висока кутия, а направих елха от меденки звезди. Дали е ок да съхранявам на стъклен поднос отгоре завита с прозрачноопаковъчно фолио или да я режа и прибирам в метални кутии, за да оцелее до коледното ни пътуване, като вторият вариант ми е тъжен, ама ако мухлясат ще ми е по тъжно.

# 737
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Роца, извинявай, но си обърках цитата и лошо ми излезе, няма да се връщам да го оправям, но ме прочети и кажи ....
marcheva, според мен, може да използваш тъмно порто. За мен лично, то има малко по-плътен вкус от бялото, така че може да даде допълнителна "дълбочина" на бисквитките, но не вярвам да промени вкуса им изначално. Може и да ги направи малко по-тъмни.
В интерес на истината, оригиналната рецепта е с бяло вино, но понеже ме мързеше да отварям бутилка само заради това, заместих с порто (което беше отворено  Laughing). Така че, може да пробваш и с бяло вино.

# 738
  • Мнения: 580
В Плевен вали сняг. Аз съм вкъщи и започвам с меденките.

# 739
  • Мнения: 56
Arino, от моят опит  мисля , че няма проблем  да направиш това със фолиото.Даже моите подаръци съм ги опаковала дни преди да ги предам на получателите- стоят в неотоплена стая върху  подложки опаковани със целофан  - имало е случаи  на стояли сладки около  20 дни - нищо им няма. Меденката е сладка, която зависи от влажността на въздуха - ако е валежно време тя стои  мекичка и сочна, ако е сухо лятно време или на климатик , не става - изсъхва много бързо - тогава правя маслени сладки.Нека да кажат и други знаещи , но лично според мен няма проблем ако не е в кутия- аз правя купища  меденки , защото имам много приятели  , а нямам  толкова кутии:) стоят в подноси завити с кауфландски торбички.Поздрави!

# 740
  • София
  • Мнения: 11 704
..............................
marcheva, според мен, може да използваш тъмно порто. За мен лично, то има малко по-плътен вкус от бялото, така че може да даде допълнителна "дълбочина" на бисквитките, но не вярвам да промени вкуса им изначално. Може и да ги направи малко по-тъмни.
В интерес на истината, оригиналната рецепта е с бяло вино, но понеже ме мързеше да отварям бутилка само заради това, заместих с порто (което беше отворено  Laughing). Така че, може да пробваш и с бяло вино.
Благодаря ти! Портото ще ги направи по-тъмни, ама какво от това. Бяло вино за толкова количество и аз няма да отворя. Ще взема да ги спретна и тях. То толкова бисквитки вече ми станаха, като че ли само тях ще ядем... Simple Smile Но днес ще спретна едни нов вид, без брашно, а само с разбити белтъци на сняг, нещо подобно са като Напуканите сладки, ще ви ги покажа. Страшно са елементарни  и лесни. Малко по-късно ще ги видите.
Фортунка, трудно е да ми се качват рецептите на първа страница, кой ще ги издирва.. Аз ще ги пускам тук, не ми е проблем.  bouquet

# 741
  • София
  • Мнения: 11 703
Пак аз с моите въпроси... Embarassed
Разглеждах рецептата за меденки на Джули от Наталина.Направи ми впечатление,че за шоколадовата глазура се ползва цяло яйце/жълтък и белтък/,какао и вода и съответно не преминава през термична обработка.Това доколко е безопасно,предвид факта,че не ползвам домашни яйца?
Същото май важи и за белтъчната глазура...

marcheva14 благодаря!

# 742
  • Мнения: X
love, може ли рецепта за шоколадовите плочки с ядки и плодове. Благодаря предварително.
"Рецептата" е супер лесна....     Laughing
Взимаш любимия си шоколад, любимите си сушени плодове и любимите си ядки.
Разтопяваш шоколада на водна баня и го разстилаш на не много тънък пласт върху хартия.Отгоре нареждаш нарязаните плодове и натрошените ядки.
Стяга в хладилника.Начупваш на парчета/плочки.
Варианти:шоколада може да се разлее във формички, по-оригинално е.
Може като го разлееш и леко стегне, да го нарежеш на правилни квадрати/правоъгълници, преди да отиде в хладилника.
Имам форма къщичка, ако ми остане време преди Коледа, мисля да направя шоколадови къщички.    Simple Smile

# 743
  • Мнения: 5
Ето и от мен една статийка, която аз съм писала и мисля, че може да ви бъде полезна с рецепти за Бъдни вечер. Simple Smile
http://www.kuhnq.com/12-retsepti-za-badni-vecher/

Весели празници! Simple Smile

# 744
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ето и от мен една статийка, която аз съм писала и мисля, че може да ви бъде полезна с рецепти за Бъдни вечер. Simple Smile
http://www.kuhnq.com/12-retsepti-za-badni-vecher/

Весели празници! Simple Smile

В предложените рецепти има една основна и изключително сериозна грешка. На Бъдни вечер всички ястия са абсолютно постни - киселото мляко и прясното мляко нямат място в тях. Не е лошо да си ги коригираш, защото по този начин блогът ти излиза като меко казано несериозен. Снимките също не са лични - собственост са на istock. Не че е проблем да се използват срещу заплатени авторски права, но нали идеята на авторите на блогове е да покажат нещо, направено със собствените ръце и съответно заснето.

# 745
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Имам въпрос - какво значи 5 бр. кисело мляко - тук:
http://www.kuhnq.com/retsepta/orehova-razyadka/

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Джемма, благодаря за отговора за меда за твоите меденки. Късно го прочетох, детето беше нетърпеливо и в крайна сметка го сложихме захаросан, но преди да добавя захарта и в олиото успя лесно да се разтвори. Меделнките станаха страхотни, но вече са история... А мислех и да украсявам. Тази седмица нова доза Simple Smile

# 747
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Имам въпрос - какво значи 5 бр. кисело мляко - тук:
http://www.kuhnq.com/retsepta/orehova-razyadka/

Не знам авторката на "статийката", откъде я е преписала. Но ето ти един доста по-надежден източник - на първа страница в нашата тема, рецептата е на TheNMaster. Нищо чудно и там да е гледала.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=415187.msg17333754
Като Мастерчето е обяснила и с какво заменя млякото, когато прави пастета за Бъдни вечер, за да е наистина постен.

# 748
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм готова с две тави баклава с готови турски кори.Ще я сиропирам преди празника, разбира се.



След малко мятам кардамоновите сладки.
В грипна ваканция сме цяла седмица, но аз съм и в болнични без това, но не се давам на гадния грип, няма да ми попречи да пека, пък. Ааа.

# 749
  • Мнения: 15 028
Как ги правите сладките с кардамон. Досега не съм работила и вчера като го купих и видях и се отказах от сладките с него. Джема, а ти кои сладки с кардамон правиш?

Общи условия

Активация на акаунт