Коледа 2016 -1 тема

  • 167 354
  • 761
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 842
Готова ни е къщичката ,взех рецептата от тук .http://www.kulinarno-joana.com/2013/12/djindjifilova-kustichka/ 
Спазих рецептата едно към едно.Имаше и шаблони ,които отпечатах .Не мога да я снимам ,още има подпори на покрива ,докато засъхне айсинга хубаво!Детето е много щастливо  Joy  Тревожи ме това ,че сигурно няма да може да се яде  newsm78 Май само за коледно настроение ще служи  bowuu Казвам го защото остана тесто и изрязахме сърчица ,опекохме ги и сега ги пробвах ....... леле щях зъбите да си натроша  Sick Ако не омекне след време поне малко ,абсурд да се яде Mr. Green Поне меденките ще си ги направя по изпитана рецепта!
П.п. поша който купих от домашни потреби се оказа пародия  Joy спука се насред работата с него ! Омазах се цялата и прехвърлих айсинга в стария ми шприц  Hug!

# 706
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
ctefani, самоцитирам се :
YanaDG, ти питаше за бонбони, нали? Сега се сещам, че наскоро бях забравила една платка от тези за тортата " Медовик" (май така беше в БГ) и от нямане какво да я правя, раздробих на трохи и споих с крем от масло и кондензирано мляко (то тук и без това тази торта се прави с подобен крем) и овалях в орехи - станаха трепач бонбони. Сега се сещам, че това може да се направи с твърди меденки (ако някой ги е попрепекъл) и се чуди какво да ги направи - в блендера и после с някакъв крем, ако не искате този който съм посочила. Бонбоните обаче трябва да се изядат до няколко дни (то не че има друга опасност, де Wink) и да се държат в хладилник или на хладно място.  Heart Eyes

Може да пробваш и да ги направиш така, няколко дена преди Коледа. Peace

# 707
  • София
  • Мнения: 11 688
Девойки, прекрасни майсторици!
Пускам снимка на едни Маслени бисквити с парченца шоколад. Силно ги препоръчвам.  Перфектни са, а и много бързо стават и ако сте забелязали аз трудни рецепти нямам....Ще пусна две снимки, втората е с лошо качество, тъй като с една ръка не можах добре да я снимам, но исках да ви покажа как прекрасно се е разтопил шоколада вътре в бисквитката. Когато изстинат той ще се стегне, но това няма да окаже никакво влияние върху вкусът им.
Която от вас иска рецепта ще я пусна веднага.  Simple Smile
Скрит текст:
[/spoiler]

Скрит текст:
[/spoiler].
Източник: Home Cooking

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Да се запиша и аз в сладката тема Flutter Дотук съм отметнала ваниловите рохлички, капучиновите звездички,шоколадовите напукани сладки, минищолените на Джема, както и едни лимонови маслени бисквитки. Ама последните ме изнервиха и определено не се получи това, което трябваше. Исках да си пробвам новата формичка от Лидл за 7 релефни бисквити с коледни мотиви и я напълних с тесто както си трябва, ама се надуха много, излязоха от формичките си и се изпекоха адски неравномерно. Като добавим и това, че зверски залепнаха на уж незалепващата силиконова форма... Tired Е, направих останалото тесто на руло, замразих за малко и нарязах на обикновени кръгли бисквити, но се разочаровах. Днес последва нова несполука, този път с меденките на Джема. Досега винаги ги правех по друга рецепта, дето изобщо не фигурира даже в списъка в първия пост, ама си викам да взема да пробвам и рецепта от хвалените тук и онче, бонче, на Джема или на Джули, на Джемааа се падна. И опитвайки се да замеся тестото, ми светна че и друг път съм пробвала, но пак имах същия проблем. С дадените продукти получих една каша, а не тесто и вместо 400гр брашно, ми отидоха малко над 600 за да стане що горе нелепнеща топка. Явно нещо при мен е проблемът, ама какъв Rolling Eyes
Скрит текст:
Нямам нормални кафени чаши, та се доверих на Супичка, където дават че 1 такава с мед е около 150гр. Та леко разтопих меда, добавих захарта (от светлокафявата), олиото и 2-те яйца и разбих с миксер, че ме дразнят неразтворените кристали захар. Не успя да се разтвори съвсем, но нищо. Добавих си подправките и содата, както и брашното и това е Rolling Eyes
И като се надуха тия ми ти меденки - отидоха ми релефните и детайлни формички, които ползвах за половината, че да украсявам по-малко бройки Tired  Поне това е нормално май, след като прочетох Лулумбето малко по-горе Laughing Не, че няма да се изядат, ама много ме е яд, като ми се провалят плановете и очакванията... Още умувам дали да направя и 7-ми вид сладки, за късмет, ама то нямам много време за умуване Crazy

# 709
  • Мнения: 1 193
Девойки, прекрасни майсторици!
Пускам снимка на едни Маслени бисквити с парченца шоколад. Силно ги препоръчвам.  Перфектни са, а и много бързо стават и ако сте забелязали аз трудни рецепти нямам....Ще пусна две снимки, втората е с лошо качество, тъй като с една ръка не можах добре да я снимам, но исках да ви покажа как прекрасно се е разтопил шоколада вътре в бисквитката. Когато изстинат той ще се стегне, но това няма да окаже никакво влияние върху вкусът им.
Която от вас иска рецепта ще я пусна веднага.  Simple Smile
Скрит текст:
[/spoiler]

Скрит текст:
[/spoiler].
Източник: Home Cooking
Да, да, как без рецепта?!  Grinning

# 710
  • София
  • Мнения: 11 688
http://www.homecookingadventure.com/recipes/chocolate-chunk-cookies
Ето я. Ако някакъв  има проблем  с отварянето ѝ ще я изпиша .

# 711
  • Мнения: 1 193
http://www.homecookingadventure.com/recipes/chocolate-chunk-cookies
Ето я. Ако някакъв  има проблем  с отварянето ѝ ще я изпиша .
Отваря се, благодаря! Сигурна съм, че на моите много ще се харесат.  Hug

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте в тази вкусна тема. И аз започвам сладкоправенето. Старт с меденките на Джемма. Искам да попитам дали меда трябва да е течен?

# 713
  • София
  • Мнения: 454
И аз да попитам за меденките на Джема. Искам да ги слепя с мармалад от сливи. Колко дни преди Коледа да го направя?

# 714
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Медът е добре да е течен.Ако е захаросан, по- добре леко го загрейте, с цел да се омеси по- добре, да не остават бучици.аз също със сливово сладко слеовам врднага и прибирам кутиите на хладно.

А количеството на брашното е относителна работа, то е приблизително, следете си консистенцията на тесто ту о, не грамажа.

# 715
  • Мнения: 506
Аз пък знаете ли с какво слепвам меденките? Simple Smile Но за целта трябва да ги направите във формата на орехчета/т.е. да оформите топчета от тестото/. Пека  и после след като изстинат ги издълбавам с малка лъжичка, за да има повече място за пълнеж и правя смес от трохите от издълбаното, смлени орехи и прясно мляко.Обърквам добре да стане на кашичка и слепвам.Оставят се да престоят ден-два и стават невероятно меки и страхотни на вкус.  Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 974
Аз пък знаете ли с какво слепвам меденките? Simple Smile Но за целта трябва да ги направите във формата на орехчета/т.е. да оформите топчета от тестото/. Пека  и после след като изстинат ги издълбавам с малка лъжичка, за да има повече място за пълнеж и правя смес от трохите от издълбаното, смлени орехи и прясно мляко.Обърквам добре да стане на кашичка и слепвам.Оставят се да престоят ден-два и стават невероятно меки и страхотни на вкус.  Peace
Едно време вкъщи така се приготвяха. Или слепени с шипков мармалад Simple Smile

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Готово! Останах без кръст тези два дни, но трябваше всичко да направя, че след три дни трябва да пращам първия подарък и няма за кога...
Ето и отчета:
Меденки, рохлички (natalyna), капучинови звездички (gaby), линцери (nudel33), бадемови топчета (BiankaD), спирали с марципан (BiankaD), шоколадови сладки с маскарпоне (Йоана), напукани сладки с ром.
Снимки - като ги слепя.

# 718
  • Мнения: 3 269
Час от сладките ми [video]http://media.snimka.bg/s1/5701/037646122.j
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 719
  • Мнения: 112
Моя отчет - ванилия кравайчета, линцери , меденки , мини щолени- супер меки се получиха и накрая забравени сладки.
Благодаря на всички , които са споделили рецептите си тук , нямам никакъв провал , като спазвах съвсем точно количествата на продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт