Коледа 2016 -1 тема

  • 166 366
  • 761
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 251
здравейте, загубила съм си рецептата за Капучинови звезди на Габи и не я откривам  в темата. Може ли да ми помогнете с рецептата? Предварително благодаря!

# 631
# 632
  • Мнения: 158
ако намериш начина сподели  Mr. Green
за децата е вариант да са на високо, но аз трябва да пазя от бащицата.  Crazy

Хахаха, ама разбира се и таткото е проблем  Mr. Green
Аз слагам в метални кутии, опаковам в найлонов плик и складирам на балкона с надеждата никой да не ги открие  Laughing

# 633
  • Варна
  • Мнения: 1 217
ако намериш начина сподели  Mr. Green
за децата е вариант да са на високо, но аз трябва да пазя от бащицата.  Crazy

Хахаха, ама разбира се и таткото е проблем  Mr. Green
Аз слагам в метални кутии, опаковам в найлонов плик и складирам на балкона с надеждата никой да не ги открие  Laughing
То конспирацията е основния проблем. Аз щях да се вихря тази седмица докато съм сама у дома, но вместо мен се развихри един грип, донесен от детската градина и отложих производството. Иначе първата доза меденки е на привършване - дори и бабата, която не обича сладко, ходи и се черпи.

# 634
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Готови са  и любимите ми орехови кошнички.



http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2016/12/blog-post.html

# 635
  • Мнения: 1 554
На мен рецептата за капучиновите звезди не ми се отваря. Излиза ми само заглавието, 2 снимки и коментарите под рецептата. Това се случва с мобилната версия, нямам достъп до компютър за да видя от там как ще е. Редактирам се, от компютъра се вижда рецептата, но от телефона при мен не се отваря.
 
Джемма, страхотни са сладките, а такива формички дали има някъде по веригите, че ми се иска да ги опитам?

Списъкът ми набъбва постоянно, другата седмица ще запретвам ръкави и ще се отчета какво съм направила.

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 21:45 от mishka88

# 636
  • Мнения: 1 090
Кои от всички сладки са приложими за новобранци в занаята? Simple Smile Ако може и да не трябва да се чака с дни да омекват  Blush

# 637
  • София
  • Мнения: 11 665
2. Бисквити с боровинки - ето ги , за първи път ги приготвям: Много ми харесаха.  
Скрит текст:

.
Може ли да споделите рецептата за тези бисквитки?
Давам веднага, ето ги:
КОЛЕДНИ МАСЛЕНИ БИСКВИТИ СЪС СУШЕНИ БОРОВИНКИ
Скрит текст:
масло, стайна температура - 250 г
пудра захар - 200 г
прясно мляко - 2 с.л.
ванилия, екстракт - 1 ч.л.
брашно, бяло -300 г
царевично нишесте - 50 г
оризово брашно -75 г
лимонова кора, настъргана
сушени боровинки - 100 г нарязани
................
Фурна - 180 градуса
Плоска тава с хартия запечене.
Работи се с миксер.
1. В купа се смесват: брашното, царевичното нишесте и оризовото брашно. Разбърква се с тел.
2. В купата на миксера или ръчен такъв се разбива маслото за около 2 мин.  и се добавя пудрата захар. Разбира се за окол 3-4 мин или до побеляване. Прибавя се половината от брашнената смес , настърганата кора лимон, прясното мляко и ванилията. Разбива се на ниска скорост на в миксера.
Останалото брашно се изсипва в/у повърхност и в/у него се изсипва тестото от миксера. Долавят се и боровинките.  и с ръце за няколко минути се измесва гладко тесто . Ако тестото е прекалено ронливо може да се добави и още 1 с.л. прясно мляко.
Получената топка тесто се дели  на две равни части, оформят се фитили с дължина 25-30 см. Увиват се във фолио се се оставят в хладилник най-малко за 2 часа или 1 нощ.
Достатъчно охладеното тесто се нарязва с плосък нож на кръгчета с дебелина около 1 см. Нареждат се на разстояние в тавата с хартия за печене.
Пече се на 180 градуса за около 20 мин или докато започнат да се зачервяват крайчетата им. Пече се без вентилатор.
Когато се извадят от фурната са изключително меки, но след като изстинат се втвърдяват и след 2-3 дни са готови за консумация.
Източник: Home Cooking
Бисквитите изцяло съм ги приготвила с миксер, на ръка не съм измесвала!! Задължително при печенето да имат разстояние между тях. При мен това беше една малка грешка, защото им беше тясно и леко им се развали формата на кръгче.
На вкус са прекрасни.
.
Това е.
На мен рецептата за капучиновите звезди не ми се отваря. Излиза ми само заглавието, 2 снимки и коментарите под рецептата. Това се случва с мобилната версия, нямам достъп до компютър за да видя от там как ще е.
Джемма, страхотни са сладките, а такива формички дали има някъде по веригите, че ми се иска да ги опитам.
Списъкът ми набъбва постоянно, другата седмица ще запретвам ръкави и ще се отчета какво съм направила.
Да ти пусна ли капучиновите звезди, или нямаш нужда засега.   newsm78 Мога да ти пусна и рецепта, ще ти я напиша за да я видиш, ако искаш.
Джема, прекрасни са станали!!
 Heart Eyes
Кои от всички сладки са приложими за новобранци в занаята? Simple Smile Ако може и да не трябва да се чака с дни да омекват  Blush
Всички или повечето бисквити са : масло, брашно, захар и аромати. Не са сложни. Хващаш едни за ушите и започваш, бавно и спокойно. Маслените бисквити след 2-4 дни са готови за консумация.

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 22:12 от marchеva14

# 638
  • Мнения: 6 611
Кои от всички сладки са приложими за новобранци в занаята? Simple Smile Ако може и да не трябва да се чака с дни да омекват  Blush
Общо взето масленото тесто, от каквото са повечето сладки, е лесно за работа. Ние веднага хапваме ваниловите кравайчета, меденките на Джемма, мини щолените на Лабрекс, само линцерите стават по-вкусни 2-3 дни след слепване.
Хващам някоя рецепта и успех! Peace bouquet

Джемма, прекрасни кошнички!  Hug

# 639
  • Мнения: 4 097
Джемма, страхотни кошнички!

Днес ще правя коледни меденки 😊

# 640
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Правили ли сте линцеровите сладки на Наталина?
Не съм сигурна досега кои съм правила - дали на нудел33 или на Наталина newsm78, но пък знам, че много ги харесвахме...

И второ - опитвал ли е някой да разбие сладко (с парченца плодове) до мармалад? Направих мин. год. 4 бурканчета сладко от сливи и още имам 2, у нас конфитюр не се яде, максимум на някоя торта. Искам сега да го използвам за линцерите, че е с тъмен цвят, но с парченцата плод е тъпо, ще изглеждат грозно слепените сладки. Дали ако го мина през пасатора ще стане нещо?

# 641
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Правили ли сте линцеровите сладки на Наталина?
Не съм сигурна досега кои съм правила - дали на нудел33 или на Наталина newsm78, но пък знам, че много ги харесвахме...

И второ - опитвал ли е някой да разбие сладко (с парченца плодове) до мармалад? Направих мин. год. 4 бурканчета сладко от сливи и още имам 2, у нас конфитюр не се яде, максимум на някоя торта. Искам сега да го използвам за линцерите, че е с тъмен цвят, но с парченцата плод е тъпо, ще изглеждат грозно слепените сладки. Дали ако го мина през пасатора ще стане нещо?

Аз правя само на Наталина, любими  Heart Eyes
и по-другия въпрос -Да, разбивам с пасатора, перфектно става  Hug

# 642
  • Мнения: 17

 bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet
изглеждат невероятно!

# 643
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Десивалко, благодаря.  bouquet

# 644
  • София
  • Мнения: 454
Тази година съм решила да украсявам медичките с айсинг / след толкова красоти тук и аз се вдъхнових Laughing/. Моля дайте ми изпробвана рецепта. Колко време преди Коледа ги украсявате? Пош с тънък накрайник ли ползвате за да изграждат така фини като дантела?

И още един въпрос - Каква ванилия ползвате?

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 11:26 от bibia

Общи условия

Активация на акаунт