Съпруги на военнослужещи - 20

  • 47 175
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 464
О, рози имаме много. Черната и ние тая година успяхме да я отгледаме. Три пъти се пробваме и все не става, но сега и намерихме точното място.

# 46
  • Мнения: 724
Еха, браво на вас, цветарки сте големи и Фло и rose red! С такава любов пишете за цветята си, затова ви спорят. Фейщице прочетох за твои познати с кемпер, които много обикалят, дали не ги познавам и аз. Нали, доскоро имахме кемпер и бях из тези среди, по-често виртулно, но и няколко пъти реално. Мъниче незнам дали РД ще има тема, може и да го измисля. Аз искам идеи за игри, ще се радвам ако ми помогнеш. За украсата - балони, надписи, рисунки (плакатчета), нещо такова ще е. Дафинов лист добре дошла! Чакам пътепис, мн ги обичам. Фло, подстрига ли се вече - честита прическа! За празнична дата ще мисля, ама как ще я празнуваме, като сме се сбрали от различни краища на милата ни татковина?

# 47
  • Мнения: 104
Едно въпросче към любителките на цветя, и по-специално към тези които гледат орхидеи...
Скрит текст:
Подариха ми за ЧРД-то орхидея в саксия. Казаха ми да си я оставя в тази саксийка, прозрачна и малка, докато е в цъфтеж. Имаше цветчета около 2 месеца и после паднаха. Поливам (топя ги) на около 10ина дни и добавям течна тор за орхидея. Сега се чудя дали я уморих, както става с по-претенциозните ми видове, или е нормално?  newsm78 Има 3-4 зелени лиса отдолу които изглеждат свежи. Дали сега е момента да си я преместя в по-голяма саксия (пак прозрачна си купих) или да изчакам. И кога се очаква пак да имам цветчета (ако оцелее). Изчетох доста теми, и чух доста съвети от познати и непознати, но така се обърках че сега не знам кое е правилно....

За джинджифила - и аз бях решила да опитам да си посадя, но все не остава време. Но си направих експеримент със семка от манго. Интересно стана - засега е около половин метър. Мисля като порасне още малко и при свеката в градината - не толкова за плод, колкото за зеленинка Simple Smile Ако изобщо оцелее. Засега изглежда инато. Но май е на периоди - като рече ще ще расте и е като гъба. После спи ли какво прави незнам, но с месеци - ни едно листенце... Ами от мен цветар няма да стане, макар че много харесвам всякакви растения, ама ей на - пусти мерак...  Embarassed

# 48
  • Мнения: 911
Добър вечер!
И аз не виждам снимките, а ги виждах.  newsm78
Лаптопа отказа и пак само ще чета, че ми е трудно да пиша от тел. Време е за нов лаптоп.  Party
Приготвяйте палците, че ме очакват 7 изпита и текущи оценки.
*Miss Disney* Имам 6 бр. и месец май ги преместих в нови по-големи саксии /всички бяха цъфнали/. Имат по 2 нови листа. 😊

Лека нощ!

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 23:10 от СГГ

# 49
  • Мнения: 964
Момичета имам нужда от съвет.В новата работа е назрявал проблем и сега след като и аз започнах ескалира.Става въпрос за управителката на обекта,която същност ми каза че си търсят човек .Та чистим само аз и колежките а тя ходи по нас и обижда че нямаме хигиенни навици,мрънка измийте това,забършете ми рафтовете и тн. Колежките се обадиха на началника и вчера стана една дандания и виновната излязох аз.Разплаках се защото ме обвиняват за неща на който аз не сам била и едва ли не аз съм се оплакала и съм извикала прекия началник.Почнаха едни заплахи кой ще напуска и така.Аз предложих че щом според нея аз съм се оплакала и съм виновна да си подам молбата която същност и съм разписала.Опитвам се да и обясня че нямам вина за нищо но тя си настоява на нейното.Обстановката стана ужасна,едни обвинения като защо отивам втора смяна и нося ядене,и аз и обясних че колежката помоли да и занеса защото там няма какво да се яде,като не еднократно и на нея съм носела но тя не........Кажете какво да направя.Обвиняваме за неща който лично тя ми е казала че не са моя работа а сега защо не ги правя?

# 50
  • Мнения: 724


Това е за именниците днес. Да са живи и здрави! В моята работа се оказа, че има доста такива, ще хванем захарна болест от почерпките  Laughing.
Радинка, много кофти ситуация. Аз бих те посъветвала да отстояваш своето и правотата си. И при мен има подобни ситуации - шефката казва нещо, а на следващия ден - друго - и "защо съм си седнала на ушите", че не съм я разбрала. Аз, не обичам да ме обвиняват, без да съм виновна и винаги се защитавам и отстоявам своето. Много съм пряма и казвам всичко в очите на хората, без да им спестявам нещо, щом мисля че съм права. Но, това не е най-добрият вариант във всяка ситуация.
Какво решаваме за изпращането на новогодишните картички: на мен или на СГГ (както миналата година, ако е съгласна) ще пращате адресите си? За новите в темата - искащите да получат коледна/новогодишна картичка от останалите съфорумки, трябва да си пратят адреса и имената на ЛС, а след това ще получат списък с имена и адреси на други желаещи да получат. Много е готино - всеки ден получаваш картички, като в доброто старо време, когато нямаше компютри.

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 08:37 от albena30

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Добър ден на всички. Едно позакъсняло кафе.



Честит празник на всички, които носят името на Свети Димитър, покровителя на всички българи.


Браво на вас, момичета, направо ви се възхищавам за цветята. Аз имам 3 саксии, ама цвят по едната никакъв. Вчера дзвера донесе у нас ей това същество, та като нищо и без тези 3 саксии ще остана
Скрит текст:

Радинка, на мен ми е трудно да ти дам съвет. Първо, не съм работила с жени на едно място. А там, където има много жени, има и много интриги. Лично мнение. Второ, мога да говоря от позицията на човек, живеещ в голям град, където все пак човек има избор да остане на едно място или да отиде на друго. Но при всички положение трябва да си устояваш правата. И никой, ама никой няма право да те обижда.  Hug

И аз ще се включа в картичките, само да знам на кого да си пратя адреса.

 Hug за всички

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 10:24 от dundi73

# 52
  • Мнения: 911
Добър ден!
Пращайте адресите на albena30, лаптоп ще купим в събота, но от 10 започвам лекции и ще се "позагубя".
Радинка  Hug
Честит празник!

# 53
  • Мнения: 659
Честит имен ден на всички празнуващи. Радинка, дръж на своето, трябва да се защитиш, никой няма право да те обвинява за нещо което не си направила. Ние днес ставаме на 3 месеца, вече е голямо момче, утре сме на ваксина, дано всичко е наред. Сега си търсиме раница за да не свалям количката когато излизаме за малко, а слинг-шал се оказа мн бавен за слагане и не ми е практичен.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 372
Привет военни красавици.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ПОЖЕЛАНИЯ ЗА ПРАЗНУВАЩИТЕ ДНЕС! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА СТЕ УСПЕШНИ И С КЪСМЕТ!

Момчето на ДИМИТРОВА да се яви пред строя, да за получи лично поздравите и да му кажем НАЗДРАВЕ! Simple Smile

РАДИНКА, моя съвет е, да не се отказваш лесно. Това ще те остави за известно време у дома и ще лишиш семейството си от доходи. Едва ли във вашия регион има много възможности за намиране на работа. Поискай разговор с пряката началничка и ако с нея не се разбереш, чукай на по-горната порта. Говори с по-висшестоящия шеф. Подготви се какво ще говориш и се дръж спокойно и уверено. Говори убедително. Ако все пак положението е нетърпимо, напусни. Но преди това сериозно помисли. Междувременно започни да си търсиш друга работа. Когато имам проблем за решаване взимам един лист, разделям го на две по дължина и отгоре слагам знак + и знак -. от едната страна изброявам плюсовете, а от другата страна минусите на въпросния проблем. Преброявам и решавам. Успех, миличка. Пиши как се развиват събитията.

АЛБЕНКА,  Hug

ДУНДИ, отказвам се от кафето, че така съм запалила, че съм направо бясна. Имаме си проблем в бабешката тема #2gunfire #2gunfire #2gunfire

СГГ,  Hug Как е Светли? Отдавна не си ни писала, а се готвиш и още по-рядко да се явяваш. Нищо. Нали е заради учението. Само свиркай кога да стискаме палци Simple Smile

ПАТЕНЦЕ, миличко, вече си имаш голям мъж Simple Smile Не мога да ти помогна с бебешки атрибути, но щерка ми много ползваше сленга. Явно не на всеки е удобен. Утре всичко да мине леко. Гушкам те Hug

Отивам да се занимавам с внучките. Само да знаете колко е хубаво! Ама как да знаете това, като сте толкова млади. Simple Smile

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 281
Привееет момичета  bouquet
Не мога да ви изчета половин час Simple Smile
СГГ нещо не мога да отворя снимките.
Димитрова захранването върви засега давам зеленчуково пюре наобяд от другата седмица почвам и каша следобяд до месото имаме време Simple Smile  feeding Ти как го даваш месото?
Дисни малък мечо от снощи пак е със запушен нос явно от зъбките и е много крив та се гушкаме по цял ден, другата седмица вече се прибирам  newsm44
Радинка много тъпо положение, но най-добре говори с най-главния в цялата управа и не се оставяй да те мачкат, право куме в очи както се казва, че не се знае кой какво говори докато ти премълчаваш. Дано всичко се оправи бързо.
За картичките е супер идеята, лошо че аз нали съм слънце и огрявам на 3 места още незнам кога къде ще съм Sad
Охх пропускам сигурно нещо и някой, но засега толкова от мен време е за следобедно кафенце Simple Smile


# 56
  • Мнения: 964
Става въпрос за жени на по 60-67 години.Иначе по- големия началник ни защити мен и другите колежки.Но атмосферата е мн.тягусна.Става въпрос за работа като оператор в аптека и проблема ни е с фармацефтките,една от която е и управител.

# 57
  • Мнения: 1 605
Здравейте и от мен,минавам набързо,че сега се прибрах от лекции,а имам и софра да стягам.
Фло ще му кажа да се яви когато се прибере

Ето и една виртуална почерпка

Lady,месото засега го давам от купено пюре,вече давам по половин пюре и дохранвам със зеленчуково

# 58
  • Варна
  • Мнения: 383


Добро утро на всички.Едно кафе от мен за да ме извините за липсата ми тези дни,но имаше доста неприятни събития около мен.На момчето на Димитрова пожелавам много здраве и да си носи името с гордост.Фло с голямо закъснение ви пожелавам още дълги години да се обичате,подкрепяте и радвате един на друг.Радинка моето мнение е също да държиш на своето и да отстояваш правотата си.Винаги съм мразила несправедливите обвинения и дори и в армията където казват,че и до тоалетната неможеш да отидеш по свое желание съм се противопоставяла на несправидливостта и съм си отстоявала своето(когато съм права естествено).
Със сигурност пропускам някой работи,но главата ми все още пуши от всичко случило се и за това ме извинете.За всички много  Hug и лек ден ви пожелавам.

# 59
  • Мнения: 1 408
Добро утро! Джули, нареждам се първа за кафенце, благодаря!
Фло, с огромно закъснение, но много от сърце честитя годишнината на теб и твоето момче! бъдете здрави, бъдете заедно и се обичайте още дълги години! Радвайте се един на друг, на децата и внуците си!
Радинка, още един глас в подкрепа на това да не премълчаваш проблемите. Когато знаеш, че не си виновна за дадено нещо, не бива да се оставяш да те тъпчат. Трудно е да се работи с жени, още повече, когато са по-възрастни от теб и си мислят, че винаги са прави. Успех ти пожелавам!
Димитрова, на патеричка честит ти именник! Да ти е жив и здрав и много да те радва!
По темата за цветята изобщо няма да се включвам, че съм сред най-отчаяните цветарки и не искам да се излагам пред вас  Laughing
Дунди, честит ви нов член на семейството! Изглежда голям сладур, дано да не прави много пакости  Laughing
Лейди, бързо оздравяване на твоето мъниче!
Фло, какво ври и кипи сред КГБ-то? Забравих да ти кажа колко много съжалявам, че не успяхме да се видим. Когато се обади така се бях развихрила в КПП-то, че дори не чух телефона. Някакво вдъхновение ме беше обхванало, та те ме пусна дълго време Embarassed
Патенце, честита месечинка! Да ви е жив и здрав юнакът с царско име, да слушка, да папка и да спинка много, че мама и тя е човек, нали така?  Grinning Пиши как е понесъл ваксинката.
СГГ, успех на изпитите! Светли как е?
Джули, дано всичко около теб да се нареди!
Понагледах ви, сега да скачам в тръстиката. Усмихнете се, въпреки мрачното време, а аз ви гушкам всички!

Общи условия

Активация на акаунт