Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 375
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Както препоръчвам на почти всяка страница - винаги е най-добре да се пробва преди покупка.
За мен лично Ленито е прехвалена раница с абсурдно малко падинг, за тази цена.
Моби-то пък е цялата в панели и копчета.
Но аз съм си Тула фен.

# 256
  • Мнения: 5 366
Аз пък страшно много харесвам панела на ЛЛ, много добре обгръща детето, при Тула стои като в торба (имала съм и стандартна Тула, имам и тодлър Тула). Честно казано, ако имаше по-сериозен падинг, бих избрала ЛЛ.

# 257
  • Мнения: 573
Затова съм писала, че Лени Ламб е почти идеалната раницата - ако имаше малко по-голям падинг на презрамките, въобще нямаше да се замислям. Самата мекота, компактност и удобство. Обожавам раници с мек колан и от слингов плат. Но и с 10 кг. бебе пак ми беше ок, вече като почне да тежи повече, най-вероятно ще е проблем. Но е една добра инвестиция според мен, за бебе от стандартен размер до тодлър. За тодлър затова и взех Исара, регулируемият панел е голям плюс, освен това е от слингов плат и е много мека. Коланът за съжаление е доста по-твърд от този на Лени, но го нося малко по-нависоко и не ми е проблем. И една Тула секънд хенд би могла да се впише в бюджет от 150 лв, не е лоша раница.

# 258
  • Мнения: X
Няма такова нещо като "перфектна" и "почти перфектна раница". Изключително зависи от тялото на носещия на кого каква раница ще пасне. За мен мекият колан не е никакво предимство, точно обратното.
Аз също харесвам Тула и от всичко, което съм пробвала, според мен предлага най-доброто съотношение между удобство, качество, дизайн, компактност и цена. Това не значи обаче, че е подходящата раница за всеки носещ.
Най-добре е човек да наеме или да вземе назаем раница и да я поноси, преди да купува, а не просто да я пробва за 10 минути.

# 259
  • Мнения: 573
Да, затова има библиотеки за раници и слингове, вече 3 ако не се лъжа Simple Smile

# 260
  • Мнения: 1 775
Аз съм се навила на Кокади сега да пробвам, интересна ми е опцията за закачане на презрамките на колана, а не под мишниците. То и Фидела има, ама там падинга е трагедия, ще го сравня с Ленито ми, като я наема Фиделата.

От няколко дни имам и Алое, още е голяма на беба, аз я взех за след като умалее Ленито, in between size, така да се каже. Обаче коланът е страхотен, сложих за малко бебето със стеснена с връв платка и кръстосани презрамки - тежеста почтии не се усеща. Коланът е мек, не чак като при Лени, но не и твърд като на Исара, но е много стабилен, заради двойния дизайн.

# 261
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стич Колко струва Алоето и от къде се поръчва ?От слингов плат ли са?
Най добре е да се наеме преди покупка да се поноси и тогава да се купува.
Кристалин не смятам да коментирам отвратителното ти отношение и език .

# 262
  • София
  • Мнения: 8 646
Има страници на разни вносители на Алое...напоследък виждам , че поръчват чрез една жена, казват, че някои излизат около 100лв  даже с доставката  newsm78  Но сигурно зависи от размера и модела.
На мен много ми харесват ЛЛ на външен вид и панела. Не знам, обаче, дали бих свикнала с мекия колан  newsm78 По-скоро за носене на тодлър де, при мъничките вероятно не се усеща.
Скоро ще има две бебеносещи срещи в София  Peace  Едната е представяне на софоийската библиотека в Парадайз мол, другата на Рошаво в Ринг мол.

# 263
  • Мнения: 1 775
Стич Колко струва Алоето и от къде се поръчва ?От слингов плат ли са?
Най добре е да се наеме преди покупка да се поноси и тогава да се купува.
Кристалин не смятам да коментирам отвратителното ти отношение и език .


На мен ми излезе стотина лева, беше обща поръчка, която организира една от майките. Сега се захвана да ги внася с печалба, но е под цените на другите вносители.
Линк към фейсбук групата ѝ.

Иначе тази дама от Русе ги внася по-отдавна, на малко по-високи цени, но много коректна, по отзиви от групите. Линк към фейсбук страницата.

Алое нямат ранички от слингов плат, за жалост, мисля, че използват само лен и памук. Моята е ленена, размер мальиш, от серията Simply, която е бюджетна. Иначе има дизайнерски на по-високи цени. При Алое специфичното е, че цените за чужденци за почти двойни, затова повечето хора си поръчват чрез вносители, които купуват на руски цени, както горепосочените.

# 264
  • София
  • Мнения: 8 646
Аз харесвам Алое и планувам с второто да си взема за носене между еластичния слинг и тодлърската.
Коланът ме блазни най-вече, после веселите модели.
Чела съм, че презрамките са дълги  newsm78

# 265
  • Мнения: 604
За пореден път се убеждавам, че на всеки човек му пасва различна носилка. На мен мекия колан на Соул е най-удобното нещо. Не знам за тодлър как е, но с 10 килограмовия дребосък ми е идеален. Преди това имах Кая - ами така и не се разбрах с твърдия колан. Ужасно ми ръбеше на кокалите. Peace

# 266
  • София
  • Мнения: 8 646
На Ийзи фийл е доста твърд и едър колана.Наистина, не на всеки би паснал според мен newsm78  Както и едрите презрамки с доста падинг. Не знам стандарта как е, но тодлърската си е огромна, твърда. След първите 2-3 пъти започнахме да се напасваме, вдигам си колана високо и ми е ок.Все още с презрамките имам леки трудности, но мисля, че с повече опит ще намеря най-подходящата позиция.
На мен предните ми раници бяха ергобейби.Едната доста дървена и твърда, та явно от там съм свикнала  Laughing
Днес носих племенницата си в нея, макар че тя е на година 3-4 месеца и е под 80см., а раницата я дават над 86-86см. Не знам как , но и беше добре при краката, не и беше голяма  newsm78 Пък да е толкова дългокрака...Всъщност не съм я и носила в истинския смисъл на думата, гостуваха ни и я сложих и приспах.

# 267
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Скоро ще има две бебеносещи срещи в София  Peace  Едната е представяне на софоийската библиотека в Парадайз мол, другата на Рошаво в Ринг мол.
Може ли да напишеш кога ще бъдат, пропуснала съм го в групите

# 268
  • Мнения: 1 775
Скоро ще има две бебеносещи срещи в София  Peace  Едната е представяне на софоийската библиотека в Парадайз мол, другата на Рошаво в Ринг мол.
Може ли да напишеш кога ще бъдат, пропуснала съм го в групите

https://www.facebook.com/events/1281384481949842/

https://www.facebook.com/events/1756666224649983/

# 269
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт