Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 405
  • 740
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 775
Здравейте, от няколко дни се носим в Cybex 2 Go и двете сме много доволни. Нямам идея как се нарежда тази марка сред другите, защото ми я дадоха и не съм правила проучване. Ще се радвам да прочета мнения.  bouquet
Това, което виждам е тясна платка, която бързо се израства и няма да стига от коляно до коляно на детето.

Здравейте,
имам няколко въпроса относно слинговете (извинявам се ако вече са задавани) 1. Кой е най-подходящият слинг за новородено? Знам, че е хубаво да е еластичен, а ако е  с халки, по -добре ли е? 2. Има ли слингове под наем в град Пловдив и ако да, къде? 3. Има ли ранички за новородени или варианта със слинга е по удачен?
Благодаря!  Peace
1. Не може хем еластичен, хем с халки. Или еластичен, или тъкан, или с халки. Всички са подходящи, но имат различни начини на поставяне. Най-удобен и лесен за поставяне с новородено за начинаещи е еластичния слинг.
2. Има пловдивска библиотека за слингове, казва се Слингофея, потърсете я във фейсбук и се свържете с дамата. Дава двуседмичен безплатен наем на еластичен слинг на новородени бебчета.
3. Раниците са изключително неподходящи за новородени, тъй като не осигуряват с-образна извивка на гръбнака и поддръжка на врата. Има раници със свиваем панел, които могат да се ползват след 2-3 месец - Исара, Бузидил, Имеибейби, Кокади. Има и такива с приставки, но в тях бебето буквално седи на възглавница и са компромис, колкото да се събере в раницата. Ако се опитате да сложите бебето си в такава, ще разберете сама за какво говоря. Консултантите ще ви препоръчат да ползвате раница най-рано след 4-5 месец, а най-добре - след 6.
За лятото моят съвет е тъкан слинг - ще ви е най-приятно и прохладно, а бебето ще е в оптимална ергономична позиция. Ринг слинг също става, най-добре от тъкан плат. Еластичните слингове, понеже се връзват задължително трипластово, ще ви държат твърде топло при високи температури.

# 301
  • Мнения: 5 366
Здравейте, от няколко дни се носим в Cybex 2 Go и двете сме много доволни. Нямам идея как се нарежда тази марка сред другите, защото ми я дадоха и не съм правила проучване. Ще се радвам да прочета мнения.  bouquet
Това е скъпо кенгуру Stop.

# 302
  • Мнения: 387
Здравейте, от няколко дни се носим в Cybex 2 Go и двете сме много доволни. Нямам идея как се нарежда тази марка сред другите, защото ми я дадоха и не съм правила проучване. Ще се радвам да прочета мнения.  bouquet
Това, което виждам е тясна платка, която бързо се израства и няма да стига от коляно до коляно на детето.

Здравейте,
имам няколко въпроса относно слинговете (извинявам се ако вече са задавани) 1. Кой е най-подходящият слинг за новородено? Знам, че е хубаво да е еластичен, а ако е  с халки, по -добре ли е? 2. Има ли слингове под наем в град Пловдив и ако да, къде? 3. Има ли ранички за новородени или варианта със слинга е по удачен?
Благодаря!  Peace
1. Не може хем еластичен, хем с халки. Или еластичен, или тъкан, или с халки. Всички са подходящи, но имат различни начини на поставяне. Най-удобен и лесен за поставяне с новородено за начинаещи е еластичния слинг.
2. Има пловдивска библиотека за слингове, казва се Слингофея, потърсете я във фейсбук и се свържете с дамата. Дава двуседмичен безплатен наем на еластичен слинг на новородени бебчета.
3. Раниците са изключително неподходящи за новородени, тъй като не осигуряват с-образна извивка на гръбнака и поддръжка на врата. Има раници със свиваем панел, които могат да се ползват след 2-3 месец - Исара, Бузидил, Имеибейби, Кокади. Има и такива с приставки, но в тях бебето буквално седи на възглавница и са компромис, колкото да се събере в раницата. Ако се опитате да сложите бебето си в такава, ще разберете сама за какво говоря. Консултантите ще ви препоръчат да ползвате раница най-рано след 4-5 месец, а най-добре - след 6.
За лятото моят съвет е тъкан слинг - ще ви е най-приятно и прохладно, а бебето ще е в оптимална ергономична позиция. Ринг слинг също става, най-добре от тъкан плат. Еластичните слингове, понеже се връзват задължително трипластово, ще ви държат твърде топло при високи температури.
Много благодаря за бързият и изчерпателен отговор!  Hug

# 303
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Вчера пробвахме Тулата и ми беше удобна но сме се носили 20 минути само.
Когато пробвах преди да купя Бобата мислих, че страничното закопчаване ще ми е проблем сега ми се стори съвсем ок. Усещам и презрамките малко по тесни от на Боба и явно аз съм с тесни рамени и също ми беше ок.
Единствено и при двете все съм в чуденка дали седи правилно детето и се оглеждам постоянно.
За новородено особено,ако не е лято еластичен шал е най добре.
Много ми харесват тъканите шалове но си е изкуство връзването им.
Може ли някой който има Тула стандарт да премери основата да видя къде греша аз.

# 304
  • Мнения: X
Здравейте, да питам и аз. До момента съм носила с реплика на Ерго бейби. Раницата окъся на моята дъщеря и реших да купя Алое. Преди да я поръчам обаче наех от библиотеката, и о изненада и разочарование - не е за мен. Чувствам я отпусната, а и панела пак е къс и рамената на дъщеря ми са навън. Освен това, когато затягам презрамките, имам чувството, че пристягам на гръбчето и не ми допада. От библиотеката ми препоръчаха да се насоча към по-дълбока раница - Тула, Изи фийл, Исара. Дъщеря ми е едричка - 9 кг 69 см 7+ месеца. Замислям се за Изи Фийл, но ще съм благодарна и вие да ме насочите.

Изи Фийл въобще не е дълбока раница. Просто един широк, мек панел. Задължително пробвайте, преди да поръчвате.

# 305
  • Мнения: 9
Здравейте, другата седмица ще ми изпратят Изито да я пробвам, пък ако не се харесаме ще видим най-вероятно ще пробвам Тула. На Исарата ме плаши това затягане на презрамките, свързано с гърба на детето. На Алоето също е така и въобще не ми допадна. Като пробвам Изито ще споделя впечатления.

# 306
  • Мнения: 408
Здравейте, от няколко дни се носим в Cybex 2 Go и двете сме много доволни. Нямам идея как се нарежда тази марка сред другите, защото ми я дадоха и не съм правила проучване. Ще се радвам да прочета мнения.  bouquet
Това е скъпо кенгуру Stop.

Сестра ми ми го даде, като е почти чисто ново... Имаш предвид, че не е добре ли? Производителят го води от 3 месеца нататък, ние сме точно на толкова..

# 307
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

Сестра ми ми го даде, като е почти чисто ново... Имаш предвид, че не е добре ли? Производителят го води от 3 месеца нататък, ние сме точно на толкова..

Cybex 2 Go не е ергономична носилка, Cybex My Go може да моне за такава, но е стесен панел и умалява бързо.

# 308
  • София
  • Мнения: 735
Здравейте посред нощите, будувам си аз.
Живот и здраве чакам второто си детенце през юни и много бих искала и нея да нося. С голямата ми дъщеря имах слинг с халки, сега виждам, че се отрича позата, в която се носехме като беше съвсем малка. Темата е изключително полезна и като дойде времето, ще се включа при нужда.

# 309
  • Мнения: X
Нагласихме Исарата и се носим, с успех, за сега, но на кратки разстояния. Ако не се движа, дори пет минути, започва да се сърди и да се гъне...
Ползвам я, да взимам баткото от училище и да го водя на спорт в съседното.

# 310
  • Мнения: 1 885
Здравейте ,мами бебчето ми е на месец и половина. Какво бихте ми препоръчали за носене. Мех тей слинг енергомична раница или кенгуру?Да бъде подходящо и за лятото .(Също така съм и с секцио нещо което да е удобно и да е над  разреза ми ).Разполагаме с скромна сума до 70 лв .Дайте предложения?

# 311
  • Мнения: X
Здравейте ,мами бебчето ми е на месец и половина. Какво бихте ми препоръчали за носене. Мех тей слинг енергомична раница или кенгуру?Да бъде подходящо и за лятото .(Също така съм и с секцио нещо което да е удобно и да е над  разреза ми ).Разполагаме с скромна сума до 70 лв .Дайте предложения?

Аз бих ти препоръчала еластичен слинг. Бях секцио и ми беше удобен, докато беше малко бебето.

# 312
  • Мнения: 1 775
Еластичният слинг се връзва само трипластово и не е от най-подходящите за лятото. Тъкан слинг е добър избор за лятото, Little Frog и Amazonas са бюджетни марки, може да се намери и нещо втора ръка из групите. Кенгуруто не е ергономична носилка и няма да ви го препоръча никой. За мей тай - трябва да се пробва, не всички са подходящи за малки бебета.

# 313
  • Мнения: 1 792
Еластичен слинг, не е пък чак такава жега с него лятото. Така или иначе с новородено навън при температури нас 30 градуса не е изобщо добра идея.

# 314
  • София
  • Мнения: 8 648
Бих взела еластичен слинг, а докато бебето стане на 5-6 месеца бих спестила парички за хубав тъкан слинг или ергономична раница  Peace Има бюджетни марки, както и втора ръка.

Общи условия

Активация на акаунт