Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 480
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 535
Аз да ви попитам набързо как да си изпера Бобата, че не знам къде ми е кутията с упътването, а е голяма лудница у нас и не ми се рови /не съм сигурна дали вътре пише де/.  Hug

# 316
  • Мнения: 40
И аз искам да купя слинг за бебе и да го подаря за новородения ми племенник. Те на каква възраст могат вече да се носят в такова?

# 317
  • NE
  • Мнения: 10 999
От раждането може да се носи в слинг - еластичен или тъкан. За новобранци еластичния е много добро решение, но държи топло. Тъкания е подходящ и за горещо време, но се иска малко повече умение за връзване. В youtube има много клипчета.

# 318
  • Мнения: 40
Бебето в момента е само на 5 дни, още от сега ли биха могли да го ползват?

# 319
  • Мнения: 101
Бебето в момента е само на 5 дни, още от сега ли биха могли да го ползват?

да Simple Smile

# 320
# 321
  • Мнения: 40
Добре де, ами ако нещо сбъркат връзването, не става ли опасно? Аз съм виждала едни слингове, които имат като халки, които стопират развръзването и съвсем не се правят толкова сложни премятания??

# 322
  • NE
  • Мнения: 10 999
Е то бебето ще се усети нестабилно ако нещо се обърка. Всъщност не е толкова трудно връзването, но си има чалъм. С еластичен шал е по-лесно връзването и се препоръчва за новобранци.

# 323
  • Мнения: 1 775
Слинг с халки не бих препоръчала на новобранец с новородено, еластичният е по-лесен за връзване и по-безопасен, заради 3-те пласта. Връзва се по тялото и бебето само се поставя и вади.

# 324
  • Мнения: 40
А има ли риск, ако нещо не е вързано правилно, бебето да не е в правилна позиция и да пострада от това?

# 325
  • Мнения: 1 775
Ако се постави по тези инструкции: https://www.youtube.com/watch?v=WEhqszyOi-4&t=169s , дори и да не е оптимално поставено, за няколко минути нищо няма да му стане. Който ще носи, да се присъедини към групите във фейсбук и да пусне снимки там с бебето, веднага ще получи насоки и корекции, ако има нужда.

# 326
  • Мнения: 40
Мерси. Със сигурност ми изглежда хубав вариант за покупка!

# 327
  • NE
  • Мнения: 10 999
Може да наемете тъкан и еластичен слинг от някоя от библиотеките - Вълшебен възел, Слингостая, Слинготека, Слингофея и др. Безплатен е наема на еластичен при бебе под 3 месеца.
Попадна ми тъкан слинг на Лени и щом успях да упражня връзването ми се вижда дори по-удобен от еластичния. А и бебето вече натежава в еластичния.

# 328
  • Мнения: 40
Аз искам да им го подаря, така че няма да е подходящо да се наема. Но като разглеждам има доста разновидности. Кой според вас е най-универсален или лесен за употреба.. В смисъл, какъв да ми е критерия за да избера?

# 329
  • NE
  • Мнения: 10 999
За лятото съветват да се вземе от тъканите памук или памук+бамбук от 190 до 240 гр. плътност. Аз си поръчах комбинация от памук и бамбук на Little frog. Peace Плътността е 190-200 гр. Избрах си 4,2 метра дължина, но стандартната е 4,6 м.

Общи условия

Активация на акаунт