Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 454
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В това еластично нещо няма нищо оптимално, но Чимпару като цяло е пълна с недомислици.  Stop

Аз съм с регулируем панел и ползвам раница от 3-я месец. Преди това слинг, щеше да му е огромна и така.
В тази връзка, да питам, възможно ли е от панела да се разрани сгъвката на коляното или е от жегата и потенето?

Ако падингът е малко + жега + пот си е напълно възможно

# 601
  • Мнения: 1 495
И аз днес ползвах раничка за пръв път, бих казала че слинга е по-удобен като се свикне. Слагаш си го и вадиш, прибираш бебе колкото пъти се налага. С раничката всеки път трябва да нагласям и закопчавам. Но все пак със слинг е по-плътно по тялото детето и ще е по-горещо.
На една от бебеносещите срещи обясниха, че не препоръчват раници и вложки за новородени, защото слинга най-плътно и равномерно обгръща детето, което е важно като е малко. Не знам като е слингова раницата дали е по-удачно..

# 602
  • NE
  • Мнения: 10 999
В това еластично нещо няма нищо оптимално, но Чимпару като цяло е пълна с недомислици.  Stop

Може ли да споделиш какво точно имаш в предвид и колко добре познаваш раничката?

# 603
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Да, веднага щом ти споделиш с всички защо толкова се натягаш с тази раница. Все едно си на заплата.  Whistling



Не знам като е слингова раницата дали е по-удачно..

Слинговата раницата си е раница и обгръща детето като такава, само платът е различен.  Peace

# 604
  • NE
  • Мнения: 10 999
Доста грозно, kalei. Попитах съвсем културно. Не виждам нищо лошо да се споделят впечатления.
В тази тема се създава впечатление че е само Tula и Isara. Да са живи и здрави момичетата с библиотеки, че опитват да представят толкова вида раници и слингове от цял свят.

# 605
  • София
  • Мнения: 8 656
Не съм ползвала Чимпару, само съм виждала.
На мен ми изглеждат много добре, после видях с мрежестия панел и собственичката каза, че е много доволна. Цветовете са хубави, материята на пипане също. Това са моите повърхностни наблюдения. Исара, например, не ми харесват(пак само на поглед, не съм мерила). Особено шарката със совите ми е ужасна, а аз съм фенка на совите  Laughing 
В крайна сметка, човек може да препоръча или не това, което е носил и опитвал. Нормално е, като си намериш твоята раница, да казваш, че е хубава.
Аз си обичам тодлърското easy feel, пък ако ще да са огромни.

# 606
  • София
  • Мнения: 1 573
Много ви благодаря, момичета. Значи все пак си оставам на варианта с еластичен слинг за първите месеци.
Мъжът ми също напъва за слинг, макар че бях сигурна, че раниците ще го впечатлят повече.

# 607
  • София
  • Мнения: 8 656
Може да се вземе и регулираща се раница, те стават от малко по-рано, но слингът си е оптимален вариант.

# 608
  • Мнения: 1 775
Стига с тия регулиращи се раници и подложки за новородени, бе, хора. Някой от вас слагал ли е новородено в раница да види как стои изобщо? Щото аз сложих щерка ми, която се роди почти четири кила, не е, да речеш, дребно бебе. На няколко седмици беше, 6-7, и то в регулируема раница - ами, трагедия. Има защо да не препоръчват консултантите да се носи бебе в раница преди първите 3, та дори и 6 месеца и съответното развитие на гръбначния стълб.
За тия, дето си мислят, че като бебето няма дисплазия, ще му е ок възглавница/подложка/приставка за новородено - това бебе само тазобедрени стави ли има? А гръбнак? Точно неговото позициониране и подкрепата на С-образната извивка са изключително важни за правилното му развитие и затова не се носи в раница, защото е хлабава и остават нежелани луфтове, не може да се осигури оптимална поддръжка на гръбнака и врата на такова малко бебе. Дори над 3 месеца се препоръчва, ако ще е раница, да е регулируема, а не с вложка. Все едно да си напъхаш в обувките памук, като са ти големи. Да, ама те са изработени за по-голямо ходило и съответните му извивки. Както и да е, който го интересува, да прочете за развитието на гръбначния стълб при новородените и да си направи сметка как ще си носи бебето, за да е удобно не само за носещия, а оптимално и здравословно за бебето.

На мен Чимпата ми е много удобна и ми харесва, имам забележка единствено към тясната платка. Вложката не я коментирам, казах си мнението за вложките.

# 609
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

Flower Fairy да, доста грозно е да препоръчваш нещо само с цел изгода  Wink

А във случая с Чимпару просто нямам думи....
Детето ми беше на 6 месеца, а вече му трябваха разширители, защото платката е смешно тясна. Качулката е къса, падингът на презрамките е ужасен, а самите презрамки са прекалено широки (дори и с моите широки рамена). "Слинговият" плат е слингов колкото да отбие номера ( При Исара е същият случай между другото).
И разбира се черешката на тортата - малоумната закопчалка с която в съвсем близко бъдеще някоя американска мама ще си откине някой пръст, след което ще им съдере кожите от съдебни дела (а фирмата вече има един иск и връщане на некачествена партида)
И говорим за раница, която е близо 300 лева.  Stop



# 610
  • Мнения: 668
Здравейте мамичета отдавна искам да купя слинг в момента момчето ми е на два месеца много искам да го нося но нямам никаква предсава какъв слинг ще е удобно.Има някакъв слинг от две части който се облича като блуза,гледах изглежда много по лесна от слинг шала, някой ползвал ли е удобни ли са и от къде мога да поръчам.Ако някай е ползвал може ли информация.

# 611
  • NE
  • Мнения: 10 999
kalei Просто не мога да остана безучастна. Не знам защо и по какъв начин си решила, че имам някаква изгода. За мен това си е обида, тъй като не ме познаваш лично за да имаш такива  твърдения. Въпреки това благодаря за споделеното. Никъде не съм посочвала, че съм враждебно настроена към дадената критика, просто помолих да се сподели. Всеки може да изкаже мнение, ама хайде да не се нападаме.
И не си права, че партидата е зареди "малоумната закопчалка". Рекола на една партида от миналата година е зареди нови закопчалки, а не зареди оригиналните. Хубаво е да се отбележи. Peace В темите за марката съм чела, че има потребители, които не намират дефекта, а имат точно от тази партида. Разбира се, това си е тяхно право да връщат или не.

# 612
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ако става въпрос за ето това, не си струва парите:
Скрит текст:

Слингът трябва да може да се регулира по тялото, защото иначе рискувате бебето (най-малко) да застане в натовараща за него поза, а на вас да ви тежи.

Може да наемете за проба еластичен или тъкан слинг. Отстрани връзването им изглежда сложно и трудоемко, но всъщност не е страшно.
Ако държите на предварително вързан вариант, погледнете Caboo и Papoozle. Те реално също са предварително възрани еластични слингове, но позволяват регулиране.   Peace


Flower Fairy свъщност дефекта май е бил в ремъка, но това не е от значение в случая. Мисълта ми беше съвсем друга - Вече са имали проблемна партида и още един иск ще ги изравни със земята.
Но както и да е ....

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 12:51 от kalei

# 613
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дефекта е бил наистина в ремъка. Хубаво е да уточнявят тези неща защото от написаното излиза друго, а не всеки е чел за този проблем.
Редно е да изкажа и моите впечатления към раницата в мое ревю. Не налагам своите възгледи. Има библиотеки, които предлагат раницата и всеки може да я пробва. Далеч съм от мисълта да налагам личното си мнение.
Скрит текст:
Имала съм Исара и Чимпару. Чимпаруто ме спечели с това, че е много мека, панела е висок и удобен. Падинга по презрамките е удобен защото не се усеща тежестта при дълги разходки. Вероятно причина за това е и голямата ширина. Имам тесни рамена и ми е комфортно с тях. Колана за моето тяло е също подходящ. С колана на Исара не се чувствах така удобно, но това е строго индивидуално. Качулката е удобна защото е зашита и не е твърда като при канвас моделите. Пак правя сравнение с Исара - там качулката ми се вижда по-тясна дори. Платката не е широка, може би един сериозен дедостатък, но с моя 6 месечен син няма скоро да ни е малка и не го мисля към момента. Ремъците са лесни за нагласяне, според моя опит в движение. Слинговия плат е качествен и след известно носене става много мек и нежен. Мрежестия панел на летния вариант е доста лек и не запарва.

# 614
  • София
  • Мнения: 8 656
Бяха ми подарили слинг, подобен на горния-две парчета като халки захванати заедно и едно късо(подобно на триъгълник) с халки. Беше ужасен , честно казано, пробвах да го наглася 2-3 пъти и нищо не ставаше. Материята също беше лоша, провисваше бързо. Марката не я помня, дори да съм я знаела...на етикета и калъфа по спомен имаше емблема подобна на охлювчето на Ерго бейби.
Има жени, между другото, които като им се каже, че могат да носят единствено в слинг се отказват. Бутат количката и се мъчат илинкуоуват кенгуро и мъчат и детето, освен себе си.
За тях, мисля, е добре да се казва какви други варианти има, като се уточнява кой е най-добрия-слинг, за малко бебе, а и за голямо ако им хареса. Не всички са запалени по бебеносенето, нито ще носят по цял ден. Но все пак ако имат желание е добре да знаят вариантите и да си преценят за себе си. Не да им се накара някой, те да се врътнат и да си купят кенгурото.

Общи условия

Активация на акаунт