Изследвания преди ваксина?

  • 3 753
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Не мислите ли, че трябва да се въведе практика , преди ваксиниране да се пускат кръвни изследвания на децата. Не е ли това по - достоверна информация за статуса на детето, отколкото само преглед на гърлото и гърдите? Има ли педиатри, които го препоръчват( познавате ли)?
аз съм от малък град и тук масова бият ваксина на деца, които са със сополи!

# 1
  • Мнения: 289
Заради това, че масово бият ваксини на деца със сополи, после стават страшни последици. Не винаги това е причината, но със сигурност в някои случаи е именно това, колкото и невинно да изглежда - не е!
Ваксината смъква имунитета много (временно). И ако детето не е напълно здраво, тялото му може да не се справи правилно. Детският организъм е крехък.
Предполагам, че винаги можеш сама да поискаш кръвни изследвания на детето си преди ваксината. Ако ти откажат... По-добре отивай другаде.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, не смятам, че е нужно. Ако детето няма клинични признаци на заболяване, не виждам причина да се боде излишно.
А ваксинирането по време на сополи е съвсем друго нещо и за него отговорност педиатърът, който го прави. И майката, която го позволява. Категорично не е редно. Нашият педиатър дори само при контакт с болен без детето да има никакви оплаквания отлага ваксината.

# 3
  • Мнения: 63
При поставянето на предпоследна ваксина на малката, уж я прегледа , нямаше никакви симптоми и на другия ден сополи и кихане. Все си мисля , че с една ПКК ще е много по- сигурно.

# 4
  • София
  • Мнения: 860
То лошото е, че в една стандартна ПКК не се вижда всичко...
Иначе дори и при най-дребното неразположение, дори и само безпричинна нервност и плач да е, не давам да се слага ваксина, добре, че доки е пич.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз не мисля, че ПКК ще се промени преди още да се изявят симптомите. В този смисъл и аз не виждам смисъл от кръвни изследвания преди ваксина. за съжаление винаги има риск в следващите часове/ дни да се развие заболяване, при моя син точно така се случи след последния пентаксим. На другия ден бистри сополи, после зелени, после кашлица и така 3 месеца ooooh! Мислех, че никога няма да престанат. Добре, че само с това се размина.

# 6
  • Мнения: 68 642
Не мислите ли, че трябва да се въведе практика , преди ваксиниране да се пускат кръвни изследвания на децата. Не е ли това по - достоверна информация за статуса на детето, отколкото само преглед на гърлото и гърдите? Има ли педиатри, които го препоръчват( познавате ли)?
аз съм от малък град и тук масова бият ваксина на деца, които са със сополи!


Ако желаеш, можеш ти да пуснеш една ПКК с утайка. Не струва много - 2-3-5 лева да е най-много, взема се кръв от пръстчето. Резултатът излиза почти веднага. И веднага след това, ако всичко е в норма, да сложите ваксината.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Опитът ми показва, че ПКК не винаги дава кой знае какви данни за състоянието. Синът ми като бебе имаше отлични показатели при влизане в болница с бронхиолит. Пускала съм ПКК доста често, когато са ми правели намеци за антибиотик и пак са излизали нормални левкоцити. Та се питам каква ПКК се очаква при дете преди ваксина, когато лекарят не установи никакви симптоми.

# 8
  • Мнения: 68 642
Аз си мисля, че ако има и е започнал възпалителен процес, то утайката ще е вдигната. Ако е бактериално пък-левкоцитите ще са нагоре. Въпреки, че ако е почнало възпаление, би трябвало и Т да се е появила... newsm78

Винаги при боледуване, когато сме пускали ПКК и утайка, резултатите са доказвали наличието на инфекция...

Все пак, мисля си, ако утайка и левкоцити излязат в норма, и същият ден се постави ваксината.... Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Така е, но ако още няма клинични признаци много ме съмнява ПКК да е извън норма...

Общи условия

Активация на акаунт