Бригада в САЩ

  • 12 654
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте, не знам дали тук да си пусна въпроса и темата. Ходили ли сте на бригада в САЩ, какви са впечатленията Ви, какво правихте разкажете ми , много ми се иска да отида, но ме е страх особенно с намирането на работа и още повече съмото пребиваване там. В сайтовете на агенциите всичко изглежда супер перфектно ,но дали е така ?? Peace Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 183
Здравей, аз съм ходила преди доста време. Бих казала, че това беше много интересно преживяване и се радвам, че го направих. Беше същевременно и много трудно, тъй като бях малка и не бях ходила толкова надалеч сама. Не бях съвсем сама всъщност, а с тогавашния ми приятел (сега съпруг  Simple Smile ) и това много ми помогна. Иначе работех  в един увеселителен парк, няколко различни неща. Но през повечето време в магазин за дрехи.
Внимавай с фирмите, които предлагат такива услуги. Интересувай се, на кои може да се има доверие и кои не. Преди да замина ходих на job fair и така си избрах работодател. Те осигуряваха и работа и място за спане. В един момент обаче се оказа, че са наели прекалено много хора и няма достатъчно работа и достатъчно място за спане на доста хора и много от тях се принудиха да си намерят допълнителна работа и квартира.
Иначе със сигурност не забогатях  Wink , успях да се върна с малко техника и да си върна парите, които родителите ми дадоха, за да замина. Иначе съм слушала истории за хора, които са спечелили сума ти пари, най-вече от работа в Аляска и чистене на риба... А и работа по поне 14 часа... Аз също работех много- по около 13 часа, един ден почивка в седмицата, колкото да си напазариш. Там големите супермаркети са на голямо разстояние и задължително трябва кола. Много хора си купиха кола за по 400 долара, която продадоха в края на престоя, други пък се възползваха от превоза, и така.
Стояхме там 4 месеца. Единствено съжалявам, че не успях да разгледам малко забележителности.
Това което ми стана ясно, е че ако знаеш език, можеш да се нагласиш на по-добра работа. Аз се радвам , че стоях по цял ден на закрито, а не на слънцето на 40 градуса, както други колеги. Освен това(колкото и да звучи нескромно)  се скъсвах от работа, за да са доволни шефовете ми и това ми помогна да не се налага да си търся допълнително работа, както голяма част от колегите ми и да ми дават работата с най-много часове (защото си отишъл там да работиш и да вадиш пари и хората се борят със зъби и нокти за повече часове).
Това е най-общо казано. Ако имаш други конкретни въпроси, с удоволствие ще ти отговоря Simple Smile

# 2
  • Мнения: 151
Как става записването за бригада . Мечта ми е да посетя Америка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 13 330
През лятото състуденти на дъщеря ми ходиха, общото мнение е, че няма да повторят, а някои се върнаха и предсрочно.

# 4
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Някои казваш, повече от един?
Дошли са да видят и да изкарат малко пари и после нито са разгледали, защото свободният месец и разглеждането са след договорения период за работа, освен това са платили наказателна такса за промяна на датите за връщане?
Доста странно,  имайки предвид колко много имформация има в това отношение и колко подготвени са младите хора на днешно време.

Племенницата на моя приятелка дойде на бригада, работеше в хотел с воден парк  в щата Wisconsin, след това попътуваха с нейна приятелка и дойдоха при нас.
Мисля, че цялото нещо много им хареса и смятат, че преживяното е било впечатляващо.
Мисля, че е добра възможност за млади хора да преживеят и видят нещо по-различно.


Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 03:51 от Daylily

# 5
  • Мнения: 13 330
По-точно трима се върнаха предсрочно, след първата седмица са им дигнали наема на квартирата от 100 долара на 250 - 300, което с останалите разходи в някаква степен прави безпредметно оставането там.
Другото е, че там ако не си намериш на място втора работа , едвам успяваш да си покриеш разходите.
Както сама каза младите хора са доста подготвени и начетени и също могат да си правят сметката кое си заслужава и кое не от финансова гледна точка.
Европа вече е много по-предпочитана за работа, разходите са много по-малко и се изкарват по-добри пари.
А различното преживяване не е задължително да е в Щатите.
Разхода само да тръгнеш е между 2 500 и 3 000 долара в зависимост от фирмата, а за Европа ти трябва един самолетен билет и приятел - а повярвай всеки младеж има поне няколко съученика, които учат в чужбина и все един е оправен и им намират там работа предварително или до 10 дена след като заминат и то доста по-добра от това, което работят по Щатите и като вид труд и като пари.
Сега коментарите за следващото лято са, че Англия вече не е изгодна заради курса на паунда - та информират се много бързо как се променят нещата и всеки си преценява кое му е изгодно и му се прави.

# 6
  • Мнения: 14 494
По-точно трима се върнаха предсрочно, след първата седмица са им дигнали наема на квартирата от 100 долара на 250 - 300, което с останалите разходи в някаква степен прави безпредметно оставането там.
Другото е, че там ако не си намериш на място втора работа , едвам успяваш да си покриеш разходите.
Както сама каза младите хора са доста подготвени и начетени и също могат да си правят сметката кое си заслужава и кое не от финансова гледна точка.
Европа вече е много по-предпочитана за работа, разходите са много по-малко и се изкарват по-добри пари.
А различното преживяване не е задължително да е в Щатите.
Разхода само да тръгнеш е между 2 500 и 3 000 долара в зависимост от фирмата, а за Европа ти трябва един самолетен билет и приятел - а повярвай всеки младеж има поне няколко съученика, които учат в чужбина и все един е оправен и им намират там работа предварително или до 10 дена след като заминат и то доста по-добра от това, което работят по Щатите и като вид труд и като пари.
Сега коментарите за следващото лято са, че Англия вече не е изгодна заради курса на паунда - та информират се много бързо как се променят нещата и всеки си преценява кое му е изгодно и му се прави.

Аз мисля, че там се ходи на бригада за да видиш и опознаеш друг континент, държава, начин на мислене и начин на организация на обществото. Не за печелене на пари.

Щото кой каквото и да приказва САЩ е коренно различна страна от която и да е друга държава. Там огромния мащаб на всичко прави нещата много по-различни от тук в Европа.

# 7
  • Мнения: 13 330
 :)10-14 часа в някое затънтено градче или зад някой щанд в супермаркет -  опознавай тази страна на нещата.
А разходката и екскурзията из страната предполага финанси и то не малко, което може да направиш и без да си платиш тия тлъсти суми за да заминеш на бригада там, но с визите е по-сложно.
 Simple Smile Simple SmileЛафовете ва фирмите организаторки съм ги изслушала всичките, не е нужно да ми ги повтаряте.
Който иска да си ходи, темата е пусната за впечатления, мойте са такива, ваште други.

# 8
  • Мнения: 14 494
:)10-14 часа в някое затънтено градче или зад някой щанд в супермаркет -  опознавай тази страна на нещата.

Що не? Айде сега - време да пият мартини в лобито на Плаза ще имат цял живот. Mr. Green

Освен това за да отидеш на екскурзия там не е само проблема с визите. Когато имаш финансовата възможност надали пък ще имаш свободното време, което е необходимо щото не си заслужава да летиш до там за една седмица или 10 дена. А такова време имат точно студентите.

# 9
  • Мнения: 13 330
 Simple SmileТова може да работиш и без да отидеш някъде на майната си Laughing, това че  ще го правиш в Щатите, който му харесва да си ходи. Защо не - не ми е смислен аргумент.
А защо не 8 часа работа в луксозен люксембургски ресторант и всеки уикенд обиколка из Европа, или на яхта  на пристанище в Сен тропе и обиколка по Средиземно море, или работа в т. нар tea room в Англия и пак обиколко из Европа - просто изброявам какво правиха децата около мен това лято, като допълнителна екстра всички упражняваха втория си език, а не езика на който учат висшето си образование.
П.с.  WinkКакто казах, чула съм всички лафове на фирмите организаторки, няма да ме изненадаш

# 10
  • Мнения: 14 494
Добре, похвали се - на мен пък идеята да прислугвам на някакви взели се на сериозно от Великото херцогство не ми е върха на преживяването.

Мисълта ми беше, че в САЩ на бригада не се ходи да се печелят пари, а да се види друг тип държава.

Съжалявам празните душици, които на 20 години правят всичко само за едните пари, които ще обърнат в смартфони и лаптопи.

# 11
  • Мнения: 14 648
Някои наистина имат нужда от пари,и наистина спестяват всичко.Познавам човек,който ходи три пъти на север.Работил е в увеселителен парк,буквално по цял ден.Никъде не излиза,нищо друго не вижда.Накрая отива до местния мол,купува каквото му трябва и се прибира тук по обратният ред със спестеното.Той е доволен.Познавам девойки също забили се в далечни,затворени к-си насред нищото.Работят като камериерки.Взимат и екстра часове за повече пари.В свободното време говорят по скайп и се оплакват.Тръгнали са с друга нагласа, и когато се сблъскат с действителноста,са разочаровани.После не повтарят.Едната не желаеше нито ден да остане там да разгледа след бригадата и да си харчи парите.Буквално каза:''аз колко тоалетни съм измила...няма да им дам един цент тук''.И този гняв не го разбирам.Подписвайки договора е знаела какво ще прави.Никой не и е виновен.Има и върнати от там не по собствено желание.Един поляк в кампус в горите над НЙ,нещо беше изпотрошил пиян.Преди 2год.двама-трима наши пак пияни са буйствали в лобито на хотела,в който са работели.Качвали са се по масите и са уринирали.Забравих,от кой университет бяха.Мога да попитам.

# 12
  • Мнения: 13 330
Това е реалността, която се разминава с рекламата на фирмите организаторки за едно по различно изживяване.
В общи линии това, което е написала Silverstone съм го чула и аз в доста варианти.
А за знаенето какво ще правят, в повечето случаи това са деца, които никога не са работили и имат напудрена предствата за нещата, която се изпарява адски бързо.
П.с Целта ми не беше да се хваля, а да изтъкна друга гледна точка на информирани млади хора, направили сами своя избор и успели да го реализират сами без помощ от родители и фирми.

# 13
  • Мнения: 151
Трудноли е изкарването на Визата

# 14
  • София
  • Мнения: 183
Ами има известна разлика с просто ходене на екскурзия. Да, мама и тати могат да ти дадат едни 3000 долара вместо за бригадата, да идеш да разгледаш. Но така отиваш, изкарваш си ги парите , имаш известно време да обиколиш, защото при заминаването се прави тази сметка. И после се връщаш и връщаш на мама и тати 3000-те долара. Междувременно си се запознал с една коренно различна култура, скъсал си си Д-то от работа и си видял, че и без мама може в този живот.

А тези, които искат да заминат там трябва да знаят, че не отиват на екскурзия и да се подготвят прихически.

Изкарването на виза според мен не е трудно, трябва да знаеш добре английски (въпреки, че като видях колегите си в Америка, май и това не е задължително), имаш събеседване с консул от посолството, което трае около 10 минути. Основното е да ги убедиш, че няма да останеш там като незаконно Wink Няма да те питат директно, но някои въпроси са насочени натам. (това от моя опит през 2007, сега може да са се променили нещата)

Общи условия

Активация на акаунт