Студентска бригада в САЩ

  • 1 291
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте, дъщеря ми има желание да отиде за първи път на бригада в Америка следващото лято. Може ли някой ,който има информация и впечатления,  да ни даде полезни съвети  от рода  къде е най -добре да се отиде , къде е най-безопасно , как е живота там и т.н. Тя се цели в Аляска ,може би е дочула от някъде , че там е по -спокойно или нещо друго я е привлякло,  но на мен лично  ми се струва доста отдалечено и диво там. Макар че  от друга страна всяко място си има своите положителни и отрицателни страни.  Ще съм благодарна на всеки ваш коментар по темата !

# 1
  • Мнения: 13 545
Сина ми в момента е на ст. бригада, втора поредна година му е. Щом дъщеря ти има желание нека се запише.
Нямам спомен първата година дали той избра къде да отиде или от агенцията му предложиха. Като си пусне документите ще разберете, определено има много голяма полза / финансите не ги коментирам/ от подобно пътуване и работа там. Сина ми се прибра много променен в положителна посока, още по- съзрял и самостоятелен.
Без много добър английски ще е трудно намирането на добра работа.
Питай, каквото те интересува, ще се радвам да помогна със съвети.

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 23:01 от Пролетно цвете

# 2
  • Мнения: 99
Благодаря Ви ! Естествено, като всяка майка,и аз имам своите притеснения.  Особено за прословутата престъпност там , затова ми се иска да е на по-спокойно  и безопасно място.  А за парите и аз не коментирам,   важни са, но не най -важното нещо! 
Какви са обичайните трудности с които се сблъскват там ? А как стои въпроса с медицинската помощ?
Относно квартирите, сами ли трябва да си ги намират?

# 3
  • Мнения: 13 545
Престъпност има навсякъде, на нас майките ни е по- трудно, защото ги мислим , а те са млади, по- спокойни са. Там където е сина ми/ и двете години е на едно място/, не е в Аляска ми разказва, че си оставя тротинетката на улицата без да се притеснява от кражба, колелата също не се заключват. Доставки по адрес, оставят му я пред квартирата, намира си всичко.
Квартира му подсигури собственита на ресторанта в който работи, чула съм, че не всички работни оферти са съпроводени с квартира.
За лекар, да налага му се и двете години. Първата два пъти е ходил, много беше доволен от прегледа, диагноза и лечение . Тази година в аптеката са му помогнали. След многото приготовления се оказа, че не сме сложили всякакви лекарства.
Цените там са направо зашеметяващи, но като се налага няма начин.

# 4
  • Мнения: 350
Сина ми в момента е на ст. бригада, втора поредна година му е. Щом дъщеря ти има желание нека се запише.
Нямам спомен първата година дали той избра къде да отиде или от агенцията му предложиха. Като си пусне документите ще разберете, определено има много голяма полза / финансите не ги коментирам/ от подобно пътуване и работа там. Сина ми се прибра много променен в положителна посока, още по- съзрял и самостоятелен.
Без много добър английски ще е трудно намирането на добра работа.
Питай, каквото те интересува, ще се радвам да помогна със съвети.

Силно се интересувам и аз ,тъй като синът ми не може да намери нищо .
Бихте ли написали агенцията ,с която е отишъл синът Ви ?
Благодаря

# 5
  • Мнения: 13 545
Сина ми в момента е на ст. бригада, втора поредна година му е. Щом дъщеря ти има желание нека се запише.
Нямам спомен първата година дали той избра къде да отиде или от агенцията му предложиха. Като си пусне документите ще разберете, определено има много голяма полза / финансите не ги коментирам/ от подобно пътуване и работа там. Сина ми се прибра много променен в положителна посока, още по- съзрял и самостоятелен.
Без много добър английски ще е трудно намирането на добра работа.
Питай, каквото те интересува, ще се радвам да помогна със съвети.

Силно се интересувам и аз ,тъй като синът ми не може да намери нищо .
Бихте ли написали агенцията ,с която е отишъл синът Ви ?
Благодаря
Да, но утре.

Последна редакция: чт, 24 авг 2023, 08:40 от Пролетно цвете

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 075
Тя се цели в Аляска ,може би е дочула от някъде , че там е по -спокойно или нещо друго я е привлякло, 
Баш Аляска е щатът с най-голяма престъпност на глава от населението 😵Освен това е по-скъпо и за ежедневни неща харчовете ще са повече, така че ако бригадата е с цел заделяне на някакви пари то това далеч не е подходящо място. Иначе ако ходи за кеф е красиво, но е студено доста месеци от годината и ще им доскучае да седят вътре.

# 7
  • Мнения: 13 545
https://www.aimtravel.bg/
Това е агенцията с която работи и двете години, те движеха всичко. Офиси имат в София/2/ и Пловдив.  Работата на офиса в Студетски град е добре организирана и експедитивна..  Той слушаше и изпълняваше. Началото на февруари е подписвал договори за посредничество. Дават ясна справка кога какви суми да се превеждат. Оставам на разположение за въпроси.

Последна редакция: чт, 24 авг 2023, 11:15 от Пролетно цвете

# 8
  • Мнения: 350
https://www.aimtravel.bg/
Това е агенцията с която работи и двете години, те движеха всичко. Офиси имат в София/2/ и Пловдив.  Работата на офиса в Студетски град е добре организирана и експедитивна..  Той слушаше и изпълняваше. Началото на февруари е подписвал договори за посредничество. Дават ясна справка кога какви суми да се превеждат. Оставам на разположение за въпроси.

Благодаря Ви много.
Сега е вече късно ,но ако има нещо ще Ви пиша на лични.
Приятен ден и още веднъж благодаря за отзивчивостта !

# 9
  • Мнения: 99
https://www.aimtravel.bg/
Това е агенцията с която работи и двете години, те движеха всичко. Офиси имат в София/2/ и Пловдив.  Работата на офиса в Студетски град е добре организирана и експедитивна..  Той слушаше и изпълняваше. Началото на февруари е подписвал договори за посредничество. Дават ясна справка кога какви суми да се превеждат. Оставам на разположение за въпроси.

Аз също много Ви благодаря за информацията! А удобно ли е да споделите къде е работил синът Ви, в той град ,щат ? Казахте,че е доволен от работата ,инфраструктурата и др.
Прегледът при лекар заплаща ли се там или всичко се покрива от застраховката ? На колко прегледа имат право ?
Какви лекарства може и е добре да вземе със себе си от България?  Предполагам не е проблем при митническите проверки!
А за първият месец трябва да имат свои пари до заплата предполагам. Чувала съм ,че е добре да си носят около 600 до 1000 долара  ,за да си покрият нуждите до първа заплата !

# 10
  • Мнения: 997
Отговарям с малко по-остарял опит, тъй като за първи път заминах за бригада преди 9 години и се връщах 3 години подред, но пък преживях почти всичко.

Относно застраховката - само за спешни случаи е и не покрива дентални проблеми. Казвам го от опит. Ако има инциденти по време на работа - работодателя покрива. Това не е искам не искам, това е част от спонсорската програма, за да имат J1 студенти.

Аз работих на Кейп Код, Масачузетс. Всичко варира от щат до щат, моите лични предпочитания са източните щати преди Флорида (лятото там е слаб сезон и нетърпима жега). Аляска е скъпо, но пък няма твърде много възможности да се харчат пари. За сметка на това и най-близките дестинации са съсипващо далеч, вариантите за втора работа и мобилност са много по-малко, но е красиво и всичко зависи от индивида. Когато аз заминавах за работа в заведения сервиращи алкохол искаха 21, не знам как е сега, но е хубаво да се вземе предвид, защото работата с бакшиши е най-добра.

Когато си избира къде иска да ходи да не гледа само надника, но и условията  на самото място, какъв е стандарта и дали трябва сам да си одигурява квартирата. Аз сама си търсих и определено за някой отиващ за първа година е много трудно. Също така хора с 7.50 в Мериленд се върнаха с повече пари от хора 12.50 в Калифорния, заради стандарта и цените.

Големит градове е по-скъпо, но в малките няма добра публична инфраструктура. Америка е за коли.

Колкото до парите - зависи как му плащат, но е добре да има за два наема поне и още 600-700 за храна и спешни. Ако плащат на седмична ще се оправи с толкова. Ако обаче плащат на две седмици, особено ако е голям резорт или място,  може би е добра идея с малко повече да се тръгне. Трябва да се купи телефон/карта, пътува се за social security, на много места се наема или купува колелото, понякога се налага обувки за униформа да се закупят.

# 11
  • Мнения: 12 125
Когато проучвате фирмите, проверете и Ориндж. Те със сигурност имат оферти и за Аляска.

Общи условия

Активация на акаунт