ЛОНДОН - 9

  • 127 048
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • By the river side
  • Мнения: 72
Здравей, Pukanka!
Не казваш на кое летище ще кацнете, но имай предвид, че около 1 час е проверката на вход/изход и още средно 2 часа придвижване център-летище. Ориентировъчно.
Разгледай маршрутите на туристическите автобуси в нет-а и се ориентирай къде са им спирките. Аз съм се качвала от Виктория, с билет директно от автобуса. Отнема 3-4 часа обиколката на най-значимите места. Можете същия ден да вместите и някой от безплатните музеи. На следващия ден направете пешеходна разходка /Сейнт Джеймс парк, Двореца, Трафалгар могат да се пообиколят за два часа/, като предвидите достатъчно време за пътуването обратно. Изключително малко са два непълни дни в Лондон. Моето първо посещение /на връщане от командировка/ беше от такъв вид и затова предпочетох тур автобус. Нооо и това ми беше достатъчно за да се почувствам, че е любов завинаги Heart Eyes. Приятно пътуване!

# 91
  • Мнения: 259
Малко ни е времето, знам. За това се ориентирам към туристическите автобуси.   
Все още нямам идея  на кое летище кацаме (мъжа ми организира пътя и ми даде часовете Simple Smile )
Къде бихте ми предложили да отседнем за една нощ? (може би близо до забележителностите)

# 92
  • Мнения: 259
търся, търся и не мога да открия карта...
 
...........Разгледай маршрутите на туристическите автобуси в нет-а и се ориентирай къде са им спирките. .......

как да ги намеря? моля помогнете ми

# 93
  • Мнения: 1 384
търся, търся и не мога да открия карта...
 
...........Разгледай маршрутите на туристическите автобуси в нет-а и се ориентирай къде са им спирките. .......

как да ги намеря? моля помогнете ми

https://www.bigbustours.com/en/london/london-sightseeing-tours/

# 94
  • Мнения: 14 429
Тактично да напиша ,че първата страница не е само за украса, в нея са вложени усилията на много потребителки,за което им благодаря  и не на поседно място дава отговори на много въпроси!

# 95
  • By the river side
  • Мнения: 72
https://www.google.bg/maps/search/bus+tour+london+maps/@51.5091459,-0.1515309,14z

Не знам дали ще излезе линка, но най-лесния начин е да изпишеш в google.com "bus tour london maps" и да търсиш в "карти". Отбелязани са офисите на най-популярните компании.

# 96
  • Мнения: 259

Благодаря ви за бързата реакция  bouquet
Тактично да напиша ,че първата страница не е само за украса, в нея са вложени усилията на много потребителки,за което им благодаря  и не на поседно място дава отговори на много въпроси!

Така е, приемам забележката! Моля да ме извините.
Ще си потърся хубаво нещата, които ме интересуват.
 Peace

# 97
  • Мнения: 14 429
 Hug Pukanka_ ,понякога подготовката за пътуването е почти толкова вълнуваща, колкото е самото пътешествие , а когато човек сам открива нещата е почти като Колумб Laughing приятно из
Пожелавам ви изкарване! bouquet

# 98
  • Мнения: 259
Sause baus!, така е! Simple Smile Може би заради това така прибързвам и нямам търпение да си намеря полезните сайтове Simple Smile
Мерси за пожеланията.
Спирам със спама, ако има нещо ще ви питам  Wink

# 99
  • Мнения: 1 800
Малко ни е времето, знам. За това се ориентирам към туристическите автобуси.  
Все още нямам идея  на кое летище кацаме (мъжа ми организира пътя и ми даде часовете Simple Smile )
Къде бихте ми предложили да отседнем за една нощ? (може би близо до забележителностите)

Скоро помогнах на приятелка да резервира този хотел. Близо е до много от забележителностите и удобен за транспорт. Ако не ви е по вкуса, в района има и други хотели. Мога да препоръчам Premier Inn, в този не съм отсядала, но съм била в други два (Хитроу и Гатуик) и само хубави неща мога да кажа за веригата.

Ние сме купували билети директно от туристическите автобуси. Те са най-добрият вариант, за времето с което разполагате. Хубавото е, че можете да слизате и качвате на следващият автобус, ако харесате нещо и искате по-подробно да разгледате и билета важи за 24 часа.

Ако кажеш кое е летището може да ти дадем повече инфо. Хитроу експрес е за 15-на минути до Paddington station и Гатуик експрес е за 30 мин до Victoria Station, но цената им е доста повече от тази на автобуси и нормални влакове. От Станстед има Citylink автобуси, които са чисти, топли, отиване и връщане е около 15 лири, като дори и да са с определен час билетите важат за 24 часа. След тези варианти има още куп други с влакове, евтини автобуси и комбинации с намаления за разни забележителности, които отнемат средно 2 часа в едната посока, ако погледнеш тази тема и старата основно това се обсъжда.

# 100
  • Milano
  • Мнения: 3 676
Би трябвало да кацат на Лутън с Уиз - това са техните часове на излитане.

Ние на Гатуик първият път беше неделя сутрин минахме веднага, миналата седмица беше делничен ден, около 10мин сме чакали за паспортен контрол.

На връщане и двата пъти не сме имали паспортен контрол, директно на изходите проверяваха бордните карти служители на Изиджет (това на южен терминал, изходи 23-28), а за секюрити проверка изобщо не сме чакали, минахме веднага.

От 27.01. Изиджет измества всички полети на северният терминал на Гатуик.


Страхотен град. Heart Eyes

# 101
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 668
Покрай дискусията в последните няколко поста, се зачетох в първата страница Wink. Един от ресторантите, които бях препоръчала в темата, Porter's, вече не съществува, за жалост, и линкът му не е актуален.
За сметка на това, мога да препоръчам заместител - Marquess of Anglesey, пак в района на Ковънт Гардън и пробван през ноември.

# 102
  • Мнения: 259
Да, на Лутън кацаме  Peace
ползвали сме туристическите автобуси в други два града и знам, че за това време ми е най - добрия вариант.

Мерси за предложенията за хотелите, сега ще ги видя.

Тъй като ще ползвам теравижън за друг град, го проверих и ми дава 1:15-1:45 мин трансфер.
Тр. да проверя дали има влак от Лутън към Лондон , ако ще ни е по бързо- май е добре да се ориентирам.

# 103
  • Мнения: 259
Отново аз  Rolling Eyes

Избрахме хотела предложен от benson10  Peace Благодаря! Simple Smile
http://www.accorhotels.com/gb/hotel-7943-ibis-london-blackfriars/index.shtml

За трансфер се ориентирах към easybus и ми дава два варианта за спирки в Лондон - Golden green nat ex и Finchley Rd Nat exp.

Ако се ориентирам към втората възможна спирка ориентир ми дава 9:00 ч. сутринта, според вас дали  е удачно (даже повече клоня към объркване).
05.05 старт 9:00 часа
1. Мадам тюсо (с посещение)
2.Hyde park
3. Кенсингтън
4. Бъкингамския дворец
5. Ст. Джеймс
6. Пикадили сърказ
Вечеря към хотела.

06.05.
1.   Tower бридж
2. Лондонска кула
3.Окото (с качване)
3. Биг Бен
4. Парламента
5. Абадството
към Виктория за  easybus  

Нещо не ми харесва много ...


(много са ми далечни 1.   Tower бридж
2. Лондонска кула от Окото, дали можем да се придвижим по Темза? Simple Smile  )

Последна редакция: пт, 20 яну 2017, 16:27 от Pukanka_

# 104
  • Мнения: 4 204
Първия ден е изпълним, но втория.... newsm78
Нали на втория ден летите обратно в 19,20?  А багажа къде?
Лондонската кула ще я посещавате или само ще я видите от вън?
Лондонска кула от Окото, дали можем да се придвижим по Темза?- ДА, 10-15 минутки е.

Аз бих разместила обектите.
Отвори си една карта, пусни местата и виж разстоянията.

Общи условия

Активация на акаунт