Имам проблем с биберон-залъгалката.

  • 1 207
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Oх и аз се успокоявам с това, че по-добре биба, а не палец, ама се и притеснявам.А варианта за евтин биберон отпада, защото в нас имаме цяла колекция и евтини и скъпи, но ортопедични  и не .Той тях не ги ще  Confused
Дано след 2-3 месеца когато разбира малко повече успеем "да я дадем на кучето".
Като се замисля сега се е случвла еденично да заспи без биба, но в количката навън или в колата. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 356
Криси отказа бибата още когато беше на 4-5 месеца и то защото и купих нова и може би не и хареса.Порева няколко дена главно когато заспиваше, но после свикна.Пробвай и ти така- купи някоя смотана, може сам да не я поиска newsm12

# 17
  • Мнения: 4 156
При нас махането на биберона стана много лесно. Бяхме на гости на свекърите в друг град. Там малкия спеше на друго легло, в друга стая. И все още заспиваше с биберон. Стояхме 1 месец. Но щом се върнахме в София майка ми скри биберона. Той беше на 6-8 месеца (вече не помня, но не можеше да говори). И като не му я дадохме за 1-2 дена не я и потърси. Казахме му, че сме я забравили при другата му баба.
Мисля, че вече беше голям за нея. Най-много я използваше 3-4 месец.
Сега се чудя кога ли му я дадохме за първи път? Със сигурност не беше първия месец.
Стана след като той започна много да си смуче палеца. И решихме, че биберона е необходим.

Кога за първи път дадохте биберон на бебетата си?

# 18
  • Мнения: X
Ами ако имаш нерви, щом скъса бибата, казваш, че са свършили в магазина и не купуваш - но ти си знаеш нервите и детео дали ще издържиш.

Другото, което стана при нас - при следващия запушен нос, сам ще я откаже Wink, но трябва да я ползва само за заспиване, иначе пак не е гаранция.

Бе споко, всички са я отказали в един момент Grinning

# 19
  • Мнения: 307
 Аз оставям детето само да си покаже кога е готово да се раздели със залъгалката.
Все пак не познавам нито един възрастен с биберон.
 Като му дойде времето само ще се откаже. smile3541

# 20
  • Мнения: 1 237
Ние отказахме бибата преди около 3-4 месеца,смучеше я само като  заспива.По идея тук от форума започнах да отрязвам по малко от върха й.Най-интересното е ,че тя си я искаше даже и срязана,накрая вече си я държеше с ръка на устата като заспива,защото падаше.Даже си мислех да купувам нова залъгалка,но просто една нощ почти не я потърси  и аз след това я скрих.Вярно,че имаше и малко рев,но важното е да не отстъпваш.И търпение!Успех! Peace

# 21
  • Мнения: 4 668
Не мисля, че трябва да се притесняваш.Големи ями син заспиваше с три биби , една в устата и по една във всяка ръка.Е , сега е на 20 години и има перфектни зъби.
smile3521 Просто страхотно ... Имам си го същият . Ляга да спи с една в устата и друга в ръката - да "зареди " по спешност , ако се наложи .
А по темата - не съм мислила как ще го отказвам , смятам че ще стане от само себе си ! Дано не бъркам ...

# 22
  • Мнения: 435
Моята щерка започна да си гризе биберона малко преди да стане на 2 години  Rolling Eyes , а понеже тя ги смучеше тези на Чико каучуковите (от най-грозните) и никъде вече нямаше такива се принудих да й обеснявам с часове как нейният биберон е вече скъсан и трябва да го хвърли в кошчето . Помрънка , помрънка пък отиде и го хвърли . Като й се приспа ревна за него , но й припомних , че го е хвърлила и вече го няма  Simple Smile Млъкна и заспа  Simple Smile . Още два-три пъти се сети за бибата и това беше  Hug
Успех   bouquet Ще се справите , няма къде да идете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт