Искам да кажа ... (93)

  • 56 419
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Ама защо разправяте, че имате деца?!? Аз не само няма казвам нищо, ами и ще отричам  Joy  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 9 487
Ама защо разправяте, че имате деца?!? Аз не само няма казвам нищо, ами и ще отричам  Joy  Mr. Green
Аз мълчах кат партизанин до таксито  Joy
Обаче краката ме болят от танци  bowuu

# 677
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Искам да кажа, че не разбирам израза "той ме нахрани" , "стига сте го хранили"... Просташки и противен ми е.

Абсолютно същото чувствам и аз и даже се радвам, че май поизчезна този израз или поне аз не съм го чувала отдавна.
Има много хубава тема на Ники "Фразата, която ви дразни". Аз доста често се зачитах там, защото много такива "крилати" изрази ме докарват до уртикария направо и се успокоявам, че има и други като мен.

"Обаче краката ме болят от танци ". - Това е най-хубавото нещо, което съм чувала напоследък. Браво на вас!

# 678
  • Мнения: 5 374
Ама защо разправяте, че имате деца?!? Аз не само няма казвам нищо, ами и ще отричам  Joy  Mr. Green
Веднъж се возя в такси и ми се падна мн симпатичен мъж, заработвал като такси, когато не е на основната работа. Пътувахме от Филипово до Тракия, доста си говорихме и става дуам за деца, при което аз казвам, че нямам и той:  "Да, да, рано ви е още!" Mr. Green. Та, стигаме, докъдето трябваше, плащам аз и виждам насреща да маха един мъж с дете, които нямат НИЩО обящо с мен, докато детето не стигна до колата с думите: "Мамооооооо, 'давей!" ooooh!. Та, изложи ме малката гадинка. Whistling

# 679
  • Мнения: 14 352
Бела  hahaha hahaha

Яна, моята рецепта за бонбони Рафаело, ама я правя малко на очо.

- 1 кутийка кондензирано мляко. Ако е подлсадено не слагам захар, ако не е - слагам.
- 1 пакетче краве масло
- 1 или 2 бели шоколада, колкото повече, толкова повече Simple Smile
- кокосови стърготини - доста, аз винаги имам, та не знам точно колко отиват
- сурови бадеми

Слагам кондензираното мляко в тефлонова тенджерка и на котлона да се загрее. После слагам маслото и шоколада да се разтопят и те. След това слагам кокосовите стърготини, намалям котлона и бъркам много. Трябва да стане гъста кокосова каша, за това влизат доста кокосови стърготини и се варди да не загори. Когато се сгъсти махам от котлона и оставям да се охлади няколко часа в хладилника. От получената странна смес правя топчета, в които слагам по един суров бадем (това го прави мъжът ми де, аз нямам нерви). Топчетата се овалват пак в кокос и може да се сложат в тия хартиени подложцити от левчето (нашите бонбони не оцеляват до там).

# 680
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ама защо разправяте, че имате деца?!? Аз не само няма казвам нищо, ами и ще отричам  Joy  Mr. Green
Веднъж се возя в такси и ми се падна мн симпатичен мъж, заработвал като такси, когато не е на основната работа. Пътувахме от Филипово до Тракия, доста си говорихме и става дуам за деца, при което аз казвам, че нямам и той:  "Да, да, рано ви е още!" Mr. Green. Та, стигаме, докъдето трябваше, плащам аз и виждам насреща да маха един мъж с дете, които нямат НИЩО обящо с мен, докато детето не стигна до колата с думите: "Мамооооооо, 'давей!" ooooh!. Та, изложи ме малката гадинка. Whistling
Joy Joy Joy Joy Joy
Така ти се пада, ще лъжеш, а?

# 681
  • Мнения: 9 487
Влизаме в Мармалад и Янтра се обръща към мен и вика: Белла, на кое име е резервацията?  Joy
Трябваше да си я направя на името на Белла, а не на Жади  Crossing Arms

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Тия деца, бе! Храниш ги, поиш ги , угаждаш им и накрая те излагат в най-неподходяшият момент  Joy

# 683
  • Мнения: 3 609
 Grinning Laughing Laughing

Svetal4o, задължително ще пробвам бонбоните ти, звучат прекрасно. И Рафаелото на Алечка  Heart Eyes Гледам да не ям сладко, ама скоро моя прекрасен никаквец има РД. Може да му направя..или по Коледа като се съберем семейно..

# 684
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Благодаря, момичета! Записвам си ги.
Алечка, само да попитам - кутийка мляко-  горе-долу колко? Тук са по 400 г кутиите  и пакет масло е 250 г.

# 685
  • Мнения: 22 036
Сбъдваща, и на мен са ми непонятни тези изрази, а и "ще му сипя", но явно е нов жаргон. Аз както не се бях прибирала повече от две години, много им се чудех.

Лято, на мен ми допадна апартамента. Аз прекарвах багаж с Пикфорд и бях много доволна, но са доста скъпи. Иначе опаковаха и разопаковаха всичко.

# 686
  • Мнения: 870
Не е нов жаргон, а селски. Имам колеги от провинцията  и съм  ги чувал да го използват.
Значението му е да те сложа на място, да те прецакам, да ги го върна, нещо от сорта.

# 687
  • Мнения: 22 036
Аз разбрах значението им, но ми звучат странно. Чух ги в София от доста софиянци. Отдавам го на факта, че съм отвикнала на разговорната реч и промяната ми прави впечатление. Предполагам, така би се чувствал и човек, който не е чувал преди "яко", и подобни.

# 688
  • Мнения: 6 729
Честит празник, момичета!
На колегите в темата желая здраве, стабилни нерви и желание, въпреки всичките безумия да останат в системата на образованието и да работят с душа и сърце  Grinning

Намерих рецепта за сладко от дюли в Супичка.Някой с друга изпробва такава?

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Добро утро и от мен!
Честит празник!
Почти се наспах, сега започнах да проверявам фирмите за куриерски услуги до Чехия и хлъцнах от цените Shocked.

Куриерските фирми не са добър вариант за багаж. Обърни се към транспортна фирма с редовна линия до Чехия - "Ойрошпед" имат такава, "Александър Логистикс" също. Много изгодни цени и условия дават от "Арамекс". Но първо трябва да имаш представа какво точно ще возиш, за да ти дадат най-точна цена - тя се формира на база обем и тегло.
Наскоро ползвахме транспорт да пренесем багажа на една госпожица до Хамбург - за един голям палет с багаж платихме някъде около 200 лв.
Освен тази идея може да провериш и на сайтовете за групажи.

Общи условия

Активация на акаунт