Не можем да се спрем на нито едно име за момиче :((

  • 12 953
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Елора, Емона, Ивет, Ида, Ариана, Одри, Оливия

# 46
  • Мнения: 3 465
Здравейте,

Никога не бих сложила Есен на дете което живее в БГ. Нито Джеин, Стефани, Karin или дори Никол , което стана доста популярно, ми се трува някак неудачно. Ако живеехме в БГ щеше да е Яна или Кера на пример.

Много обичам старите традиционални къси имена. Сега нама да сложим Яна, защото дъщерята на сестра ми се казва така, Кера има значение на местния език...

Ела беше най първата ми опция за голямата ни дъщеря, но уви също има значение на месня език и е доста не приятно.

 Таткото също не е българин, така че чуждо име с чужда фамилия стои добре. Есен щеше да е красиво, щеше да има смисъл само за мен.. дори мама го хареса, което ме учуди, но на мъжа ми не му звучи.
Предполагам, ако не усещаш смисъла не звучи толкова красиво...

 А аз имах една позната Пролетка, винаги ми се е струвало ужасно. Пролет по-става,малко трябва да му се свикне, но Пролетка...

# 47
  • Мнения: 18 573
Да,точно,че никой не знае.Дали ще се харесва след време или не.Това е избор на родителя.Можем обаче поне да дадем максимално неизчанчено име на детето си,от което да не го е срам най-малкото.

# 48
  • Мнения: 11 973


Много обичам старите традиционални къси имена.

 

Ася .

Не е точно българско, но е популярно и в България, баба ми имаше една приятелка Ася- става въпрос за жена, родена в началото на 20 в.

# 49
  • Мнения: 5 482
Емона,Ема,Яна,Ела,Елия,Елина,Ава,Ева,Емили,Амина,Амелия.

# 50
  • Мнения: 5 259
Не знам коя е държавата, но Есен в Германия няма да се приеме добре  Joy

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Не знам коя е държавата, но Есен в Германия няма да се приеме добре  Joy

Мда, като стана дума за значението на името...Напомни ми на познато дете (тук, в БГ), което се казва Злата...Определено няма да му е лесно, след 4-5 годишна възраст...

# 52
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да,точно,че никой не знае.Дали ще се харесва след време или не.Това е избор на родителя.Можем обаче поне да дадем максимално неизчанчено име на детето си,от което да не го е срам най-малкото.

Въобще не намирам кръщаването с максимално неизчанчени имена за задължително или желателно. Има много хора, които ги е срам от неизчанчени имена, защото ги намират за твърде стари или твърде обикновени. Децата се подиграват на тези, които са по-емоционални и е ясно, че ще приемат по-трудно обидите, а не на тези, които имат странни имена. Дали детето ще се казва Есен, Елена, Пенка, Изабела или Касиопея - винаги може да се измисли обиден епитет, на всяко едно име. Разбира се, всеки си преценя какво да избере за неговото дете и какво му се струва приемливо.  Peace

# 53
  • Мнения: 3 145
Eli.......... а как се казва голямата ти дъщеря?

# 54
  • Мнения: 18 573
Не става въпрос за обидни епитети пък въобще.Аз визирам абсурдните имена,като Злата примерно.Съвсем изчанчени от сорта на Зима,Питка,Есен,Лято,Комарка,Чезария,и такива-примери колкото щеш има.
Не казвам никъде,че името на детето трябва да е обикновено.Аз самата харесвам точно нетрадиционни и по-съвременни имена и доста необикновени имена.Да е нещо по средата.

# 55
  • Мнения: 67
От вчера се чудя кое беше името на дете от ДГ на сестра ми което така и не можех да схвана- сетих се днес- Коян ...  Shocked Първия ден сестра ми казва 'имаме ново момче, ама не можах да му запомня името' и така доста време не можеше да му запомни името. Ами надали на детето му е било приятно да го питат постоянно как се казва. Бил кръстен на дядо си Стоян  Peace

# 56
  • Мнения: 18 573

Цитат
От вчера се чудя кое беше името на дете от ДГ на сестра ми което така и не можех да схвана- сетих се днес- Коян ...  Shocked Първия ден сестра ми казва 'имаме ново момче, ама не можах да му запомня името' и така доста време не можеше да му запомни името. Ами надали на детето му е било приятно да го питат постоянно как се казва. Бил кръстен на дядо си Стоян  Peace

 Joy Joy Joy ooooh! ooooh! ooooh! ето за това говорех

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Сетих се, по темата, да предложа още едно име на авторката: Ашли (Ashley)

# 58
  • Мнения: 2 710
Знам, че не отговаря ня изискванията, но аз да си кажа, че ми харесват Мина, Мила и Мира.

# 59
  • Мнения: 3 145
Ивон
Инес
Емили

Общи условия

Активация на акаунт