Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 12

  • 106 919
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 969
Едно мамче, за хистерото, не знам, но мога да ти кажа, че ако пронципно се полагат болнични, ще си ти ги дадат, в това отношение, работят със здравната каса, в смисъл, че болничният е нормален и се зачита. За документите за фонда е странно, аз имам 3 пъти подавани оттам документи и не са ме връщали за нищо. Да не би случаят да ти е по-особен newsm78. Иначе ако решиш там да се оперираш, аз съм лежала е същото отделение за задържане, супер са условията, както и персоналът Simple Smile

# 61
  • Мнения: 102
Едно мамче, за хистерото, не знам, но мога да ти кажа, че ако пронципно се полагат болнични, ще си ти ги дадат, в това отношение, работят със здравната каса, в смисъл, че болничният е нормален и се зачита. За документите за фонда е странно, аз имам 3 пъти подавани оттам документи и не са ме връщали за нищо. Да не би случаят да ти е по-особен newsm78. ......
Благодаря за отговора.Мисля си,че получихме отказ от недоглеждане на документи, т.к. имаше чуденка по женски или мъжки фактор (че и двамата си имаме проблеми)...е по женски подадохме,но се оказа че е трябвало по мъжки....както и да е минало заминало.

# 62
  • Мнения: 731
Аз правих там март месец точно за махане на полип. Мина добре, тръгнах си вечерта, не съм ползвала болничен, но ти се полага 2 седмици. Около 1000 лв. Савова ми я прави. Това е накратко Simple Smile Успех, няма от какво да се притесняваш Simple Smile)

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 432
Здравейте момичета, случайно някоя от вас да има телефона на др.Савова.
Благодаря Hug

# 64
  • Мнения: 1 221
Здравейте момичета,
от онзи ден и аз съм пациент на клиниката. Ние за сега сме с мъжки фактор и сме при доктор Юнакова. Не мога да споделя все още мнение, но ми направи впечатление, че е доста резервирана и студена. Малко като на конвейер ги кара нещата. Може би аз имам твърде големи очаквания...
Моля споделете, какво е вашето мнение за нея? При нас директно ни каза, че ако след операцията на мъжа ми няма някакво чудо, сме за инвитро.

# 65
  • Мнения: 3 403
Здравей Dundiu86,

аз съм пациентка на д-р Юнакова и съответно ще съм леко пристрастна. Имам 2 инсета при нея и резултата от второто спи в ръцете ми. Затова съм й изключително благодарна. Обяснявала ми е всичко, точно толкова, колкото ми е било необходимо. Ако питам - винаги отговаря. Аз именно откровеността й харесах, защото нямах нужда от фалшиви надежди, за да се чувствам добре. Тя не е по принцип привърженик и на много лекарства и винаги гледаше да ми спести излишно тъпкане или изследване, което според нея е излишно. иначе за мен е много добър професионалист и подхожда отговорно към всеки. При толкова пациенти е нормално да се получи чувство, че е на конвейер, но всъщност не е така или поне при мен така бяха нещата - никога не ми се е налагало да й повтарям нещо за моят случай, а когато родих, всеки ден, в продължение на седмица идваше да ме види в родилното как съм.
Въобще, аз съм безкрайно доволна и благодарна. Но има и друго - за да успееш в процедурите, трябва да вярваш на лекаря си. Аз смених първата си лекарка, именно защото не се чувствах комфортно с нея. Пробвай при нея, ако продължаваш да не се чувстваш добре - смени я. Това е честа практика в клиниката, така че никой няма да се разсърди, свикнали са.

Успех в процедурите!

# 66
  • Мнения: 582
Аз също обмислям евентуално смяна на лекарката, но все ми се струва, че не е много удачно в рамките на клиниката да се сменят лекарите. Все пак са си колеги, най-вероятно ще се поддържат и ще подкрепят едни и същи тези  newsm78.

# 67
  • Мнения: 9
Здравейте момичета! Някоя лежала ли е в клиника Щерев за задържане? Въпреки, че съм здравно осигурена се наложи да платя 365 лв за 3 дни. Предишната бременност също бях в болницата за задържане и нямам спомен да съм плащала нещо. Не се ли покрива от НЗОК? Моля момичетата минали през това да споделят.

# 68
  • Мнения: 969
Stelichka, аз лежах за задържане месец май тази година! Да, платих си по 110 лв на ден плюс някои изследвания по мое желание като желязо например, които не ми влизат в предплатения пакет за проследяване на бременност. Не се покрива от ЗК  Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 1 844
Аз съм лежала в "Щерев" и по ЗК, 10 дни, напълно безплатно, но имат определен лимит пътеки и като ги изчерпат, всичко започва да се плаща за легловиден. Обикновено в началото на месеца има пътеки и разбираемо в края вече са изчерпани. Въпрос на късмет е.

# 70
  • Мнения: 744
Да, Frida е права. Само че е доста неясна работата как точно може да мине по ЗК. Аз и двата пъти си плащах, нямаха пътеки. Само че паралелно се засичах с новоприети които се оказа че някак си са по каса... Та според мен се преценява малко на око и според пациента по други критерии.

# 71
  • Мнения: 731
Аз също обмислям евентуално смяна на лекарката, но все ми се струва, че не е много удачно в рамките на клиниката да се сменят лекарите. Все пак са си колеги, най-вероятно ще се поддържат и ще подкрепят едни и същи тези  newsm78.

Аз смених лекарката без проблем- така или иначе имаш досие, което е в кабинета винаги като си на преглед. Записваш си час при друг и тва е Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 403
Не съм имала проблеми при смяната на лекаря. В моят случай, даже не се поддържаше една теза - лекарката ми приложи по-различна терапия от предишната, което в крайна сметка се оказа правилен подход. Мисля, че са свикнали и никой не само, че не се сърди, но и не обръща голямо внимание. В края на краищата, важното е да откриеш "своят" лекар - често е въпрос на усещане.

# 73
  • Мнения: 9
Благодаря момичета! Оказа се, че е станал някакъв проблем със здравните ми осигуровки и са ми прекъснали правата Sad . От Щерев даже не ме информираха, никой не ми каза, че ще съм платен прием и да реша дали искам да остана. Не, че с тоя кръвоизлив щях да си тръгна, но поне щях да си оправя осигуровките навреме и да мина по клинична пътека Sad.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 844
Да, Frida е права. Само че е доста неясна работата как точно може да мине по ЗК. Аз и двата пъти си плащах, нямаха пътеки. Само че паралелно се засичах с новоприети които се оказа че някак си са по каса... Та според мен се преценява малко на око и според пациента по други критерии.
И това е вярно!
Аз също имам такъв пример, но не го написах, защото не знаех дали не е единичен случай, но ... явно е практика. В моята стая за задържане приеха жена в около 30 гс., близка на една от акушерките, която й беше обещала, че ще е по ЗК и няма да плаща. Та такова е положението....като навсякъде....

Общи условия

Активация на акаунт